MAIS (MAISTRA d.d. za hotelijerstvo i turizam)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MAIS (MAISTRA d.d. za hotelijerstvo i turizam)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ako im je neto zarada po sobi 34000 eur, onda je prihod po sobi 70000eur. A u tom slucaju je prihod maistre 2 milijarde kuna, a ne 800 milijuna. Pa sada vi nadjite gdje ste pogrijesili sa tih 6,45 godina povrata.

Mislim da se u Adris grupi, a tako i u Maistri vise ne gleda na osnove biznisa…povrat svake njihove investicije se penje na 15-20 godina(mora se u meduvremenu opet ulagat, ako se zele odrzat zvijezdice), a to je cisti izraz samo Antine moci koju iskazuje i briga ga za dionicare, on ima….

Tooo much, 500 mil kuna u Hotel Park, da mi je samo vidjeti f.study za to


da mi je samo vidjeti f.study za to

Pa sigurno je u tu f.sudy utrošeno malčice više vremena nego na ovo tvoje “istraživanje” na temelju kojeg si donio veleumne zaključke…. Čudim se samo kako ti nisi barem jedno 10 puta bogatiji od Ante kad si tako mudar i pametan…..

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Nemam Mais ali imam Adris.

Ovaj hotel od 18 soba je po meni dobra investicija i ne mozemo ga usporedjivati sa ostalim smjestajnim kapacitetima jer ce raditi cijelu godinu, u centru je grada i oko cijelog hotela su kafici i restoran. Tu na 3 sobe imamo po jedan ugostiteljski objekt.

U 2-3 hotela nece biti ulozene milijarde nego 750 mil kn.

Maistra ide ne premium segment. Tu su investicije vece ali svi znamo cijene takvih soba kada se krenu iznajmljivati. Samo pogledajte Lone, a kazu da ce Park biti jos ljepsi…

Kao prvo uređen je cijeli Adriatik a ne samo sobe..najpoznatija kavana u gradu je do temelja izmjenjena..fasada obnovljena i viskoteka
Kao drugo Park se rusi..a hotel novi ce bit najluksuzniji dosad a treba i pola brda srusit jer hotel zele povuc nazad a ne tocno gdje je danas kako bi mogo bit veci i raskosniji
A kao trece ne treba gledat samo povrat po sobi nego kolko ce firma vrijedit poslje tolikih milijardi investicija pa nebih rekao da Anteta bas briga za dionicare kad dionice neprestano rastu..
Mozda jednog dana sve prodaju pa nece trebat 15 godina za povrat ulozenog..turizam je sad IN
Bolje ovako nego drzat lovu u banci u svakom slucaju

@kanabis – kao sto sam rekao, racunica je povrsna, al valja imati na umu da mais stvara lijepu dobit i ulaze dobit, a to promatram drukcije nego zaduzivanje, hotel adriatic su isplatili svi drugi hoteli vec prosle godine, za trecinu dobiti..a ove godine imaju jos jedan, iduce jos dva-tri koja ce otplatit postojevi hoteli ove godine..i pozcioniraju se kao vrh hrvatskog elitnog turizma..kao sto rekoh, meni se to cini kao dobra investicija..

https://trzistakapitala.files.wordpress.com/2015/07/maistara-prihodi.jpg

napraviš delisting i onda cijenu poguraš 150%…very good [emo_smijeh]

Andy Gaskin koji je kuhao britanskoj kraljici, sada će delicije spremati Maistrinim gostima

neka mi neko izracuna za kolko godina ce se isplatit turcima investicija u Sibeniku!Rovinj je isplativ a ocito i Sibenik koji iskreno i nije neki grad

Izracunaj malo samo koliko Adrisu treba da vrati ulozeno u Maistru, npr Lone?, cca 20-25 godina….I vi se tu busate u prsa i kazete da je to dobro?, pa to je bacanje novaca

ma u petak cemo vec imati puno jasniju sliku o tome koji turisti su dobar posao..po meni MAISu parira jedino LRH, koji je vec objavio, po meni, dobro kvartalno izvjesce, al ono, 1.7. su kumulativno u minisu, i to debelom..plus, ove price o podjeli mozda nekom zvuce super, al meni ne..ovdje nema takvih makinacija, iako da, postoji mogucnost da Adris ovo i Adris ono, al o tome smo vec pricali i necu se vracati na to..a ovo sa povratom, kao sto sam vec pisao, ako znamo da Adris ulaze svoj novac a ne tudi posudeni, i na taj novac dobiva veci povrat nego u banci+ostvaruje korporacijski cilj, da, to je dobar biznis ivaneoreskovicu..

New Report

Close