MAIS (MAISTRA d.d. za hotelijerstvo i turizam)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MAIS (MAISTRA d.d. za hotelijerstvo i turizam)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ovo je smijeh od dionice postalo.firma koja ima veći dug nego prihode ima market cap 2,7 milijardi kuna. a prihodi su joj 750 milijuna kuna naraste 80 % u par mjeseci a već je bila preskupa. već dugo je zse cirkus burza koju vode nesposobnjakovići pa je i ovo omoguće.

ovdje nikada nije bilo važno kakva je dionica, nego tko je dioničar

crni kamene
ti kao dugogodišnji investitor, mislim da bi morao skužiti neke stvari. ni ja nisam ulazio na 160 jer je bila preskupa! a vidi vraga, ona poleti!

sva sreća da imam adrisa dovoljno, pame toliko ne boli!


ovo je smijeh od dionice postalo.firma koja ima veći dug nego prihode ima market cap 2,7 milijardi kuna. a prihodi su joj 750 milijuna kuna naraste 80 % u par mjeseci a već je bila preskupa. već dugo je zse cirkus burza koju vode nesposobnjakovići pa je i ovo omoguće.
Kolega Blackstone imate vrlo smislene komentare za Maistru i Za Adris takodjer ali bez obzira na opravdane činjenice koje navodite ovo je sad Fama dogadjaj na letargičnoj Burzi pa za sobom vuče i burzovne kobce koji sve to lako napumpaju izmedju sebe i na relativno niskom prometu.U tu priču ide i Verna jer je MRAK Vlada napravila na IMZV-BADEL-KSTT-HMaestral i što dalje kad se GUBI tražit svijetlu točku i držati figu Grobarima-sad će ionako na dugi godišnji bez riješenja za ove firme.


ovo je smijeh od dionice postalo.firma koja ima veći dug nego prihode ima market cap 2,7 milijardi kuna. a prihodi su joj 750 milijuna kuna naraste 80 % u par mjeseci a već je bila preskupa. već dugo je zse cirkus burza koju vode nesposobnjakovići pa je i ovo omoguće.

a vi kolega imate naviku dizati kredite u iznosu manjem od svojeg mjesečnog prihoda? @Svejedno – slijedom toga komentar nema veze sa smislom, zašto bih dizao kredit za ono što mogu platiti iz prihoda(tj dobiti)?? Da banci doniram kamatu? Meni je puno draze da oni imaju dug koji servisiraju prema normalnoj stopi nego da poput nekih sličnih firmi svu dobit preusmjeravaju kako bi većinskom čim prije otplatili hotele, a vi dioničari ko vas šljivi..

p.s. da ima špekulacije, ima, par velikih špekula se prestalo kotrljati i kako stvari stoje neće prije jeseni i dio povučenog kapitala se slijeva i u zdrave dionice..

Zamolio bi vas da mi odgovorite zasto ljudi kupuju ovu dionicu kada dug mogu pretvorit u dionice.hvala



ovo je smijeh od dionice postalo.firma koja ima veći dug nego prihode ima market cap 2,7 milijardi kuna. a prihodi su joj 750 milijuna kuna naraste 80 % u par mjeseci a već je bila preskupa. već dugo je zse cirkus burza koju vode nesposobnjakovići pa je i ovo omoguće.

a vi kolega imate naviku dizati kredite u iznosu manjem od svojeg mjesečnog prihoda? @Svejedno – slijedom toga komentar nema veze sa smislom, zašto bih dizao kredit za ono što mogu platiti iz prihoda(tj dobiti)?? Da banci Zdoniram kamatu? Meni je puno draze da oni imaju dug koji servisiraju prema normalnoj stopi nego da poput nekih sličnih firmi svu dobit Zpreusmjeravaju kako bi većinskom čim prije otplatili hotele, a vi dioničari ko vas šljivi..

p.s. da ima špekulacije, ima, par velikih špekula se prestalo kotrljati i kako stvari stoje neće prije jeseni i dio povučenog kapitala se slijeva i u zdrave dionice.. Zanimljiv pristup kolega Vegaboy mogli bismo to nazvati DPS- Dynamic position system iliti Fiksiraj se na jednu točku u DNU a KORISTI parametre njezine VERTIKALE -naravno kroz Cijenu Dionice .!
[/quote]

lijepo lijepo, najava za sezonu je da će bit rekordna pa i više od predkriznih godina što govori da je turistički sektor najbrža i najuspješnija grana koja se uspula izvuć iz krize
Zato i raste dionica polako ali sigurno, hotel Adriatic je renoviran i mogu reći da su dobar posao napravili, još za kraj sezone najavljeno je rušenje hotel Park i izgradnja najboljeg hotela kojeg će Rovinj imati, nešto da će i u naselju Valdaliso napravit a i brzo je skupština u Adrisu i bit će govora kako i gdje uložit novac od prodaje TDR-a pa možda i uskoro vidimo koju novu akviziciju od strane Maistre
Sve u svemu uzbudljiva godina pa ćemo vidit do kolko ćemo dogurat na vrijednost iako i ovako za sad sam zadovoljan

TZ Istarske zup

evo, u prvih 6mj Rovinj broji 11% više dolazaka i 7% više noćenja naspram 7% i 4% na razini županije..

FOTO: Iz Maistre najavili nove investicije i obaranje rekorda

http://www.seebiz.eu/otvorenjem-hotela-adriatic-maistra-najavila-nove-investicije/ar-115297/

Molio bi kolege da iznesu svoje misljenje.

Dali ovo postaje malo previse?, 30 mil za 18 soba?
Dodatnih ko zna koliko milijardi za 2-3 hotela?

@ivanoreskovic – što znači previše? Hotel Adriatic je njihovo vlasništvo, nije da su ga kupili pa platili “previše”. Novac je investiran u hotel sa 4 zvjezdice u centru Rovinja..moram priznat da je i meni na prvu ruku zvučalo – samo 18 soba? Ali očito se ganja kvaliteta a ne kvantiteta..prije nekoliko stranica sam prenio analizu maistrine zarade po sobi od 34 000 eura godisnje po smještajnoj jedinici koju je napisao kolega Igor9 u drugom threadu..doduše, tu ulaze i kampovi i slabiji hoteli pa ruše prosjek, ali ajmo uzeti tu vrijednost..18 soba bi dakle trebalo davati 18*34000=612000eura godišnje..30 milijuna kuna je cca 4milje eura i ako podijelimo 4milje sa 612 000/g dobijemo rok povrata od 6,45godina..po meni je to dobra investicija..

New Report

Close