MAIS (MAISTRA d.d. za hotelijerstvo i turizam)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MAIS (MAISTRA d.d. za hotelijerstvo i turizam)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bilo bi dobro pogledati na kako malom prometu ovoliki RAST dionice u 2 dana što hoće reći da se u kolo uhvatila skupina delija-baš me podsjeća na Rizo i to dobro ide – DOKADA ?

pa nije baš Rizo jer ovdje kupuje AZ, dok tamo kupuje sljedba

Točno ali oprez

ovdje ekipa miješa osnove, dionicarsko znanje kao da sam na ingri ili ksst. sto se maistru tice koliko adris, koji je tu dionicar preko svoje doo kcerke, ima drugdje novaca, hoce li ih on pokloniti kao dionicar maistri? nece! to moze uci u maistru ili kroz kupnju dionica koje su na trzistu u rukama drugih ili kroz dokapitalizaciju, dakle postojeci dionicari od toga sto bi vecinski radio sa svojim kapitalom vjerojatno nece imati nista, a mozda stetu. kada gledate piramidu vlasnistva, vlasnicki vas se ticu samo firme koje su pod firmom gdje ste dionicari, a s lancima iznad koji pocinje s dionicarom u poduzecu gdje ste i vi dionicar vi nemate nista. korist mozete imati samo od organskog rasta kapitala i visokog povrata na njega u poduzecu gdje ste dionicar. napravio sam ovdje preko 50% u par mjeseci i nadam se da se rast maistre ne bazira na tome sto ce adris sa svojim novcem vec na necemu cvrscem, pa da se ovo oplodjuje i dalje.

@ perkon – lol, citao sam clanak u drugom tabu pa se potkrao lapsus calami, ali ostaje problem prebacivanja kapitala, dakle nemoze sad jedan d.d. reci drugom d.d., evo tebi vreca novaca, kao sto kaze drevil, to bi trebalo ici preko dokap sto bi za nas bilo nepovoljno..Maistra moze nastavit kupovat hotele 5zvjezdica, istina, ali svojim novcem, a ne Adrisovim..da ce se nac za jeftino posudit od Adrisa, to da..

@drevil
– super komentar i razmisljanje, ali mislim da je barem jedan dio rasta uzrokovan takvom spekulacijom i treba bit spreman na korekciju..doduse, po meni je i ovo povoljno, pogotovo ako nastave s ovakvim rezultatima, dovoljno je samo usporedit p/e maisa sa nekim drugim firmama u slicnoj klasi..

@perkon: To bi onda išlo u prilog opciji da izvanredna dividenda bude samo na redovnoj, samo ne znam kako bi reagirali ostali dioničari – pogotovo fondovi koji su svi redom u povlaštenoj

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Mi smo kockari, a Lopina je ozbiljni dugorični investitor, jesam dobro shvatio?



@perkon
: To bi onda išlo u prilog opciji da izvanredna dividenda bude samo na redovnoj, samo ne znam kako bi reagirali ostali dioničari – pogotovo fondovi koji su svi redom u povlaštenoj

To nije ni teoretski moguće, a obrnuto je veoma vjerojatno!

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.




@perkon
: To bi onda išlo u prilog opciji da izvanredna dividenda bude samo na redovnoj, samo ne znam kako bi reagirali ostali dioničari – pogotovo fondovi koji su svi redom u povlaštenoj

To nije ni teoretski moguće, a obrnuto je veoma vjerojatno!
[/quote]

Da vlahović i pogotovo Cucurin koji izlazi daju ekstra dividendu fondovima a sami sebe isključe iz te priče. Da, jako vjerojatno

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Smisao povlastene je upravo prvenstvo na dividendu.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Tako je VedroNebo, neki ne znaju osnove, a rede se pametni…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

ovo je smijeh od dionice postalo.firma koja ima veći dug nego prihode ima market cap 2,7 milijardi kuna. a prihodi su joj 750 milijuna kuna naraste 80 % u par mjeseci a već je bila preskupa. već dugo je zse cirkus burza koju vode nesposobnjakovići pa je i ovo omoguće.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

New Report

Close