MAIS (MAISTRA d.d. za hotelijerstvo i turizam)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MAIS (MAISTRA d.d. za hotelijerstvo i turizam)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


pet minuta…

Misilm da će do tih 5 minuta proći nešto više vremena. Građevinari su "in".

Bravo Fabris

MACD indikator pokazuje da če ova dionica još rasti..

Činjenica je da je dionica do te mjere nelikvidna da je s nekoliko desetaka tisuća kuna moguće značajno podignuti cijenu. I obrnuto. S nekoliko desetaka tisuća kuna ju je moguće zakucati nazad. Oprezno.

sa ovom dionicom treba čekati. Ja sam full u nelikvidušama i teško se koja da prodat ako lova zatreba. Prečesto čak ni lupanje po bidu nije dovoljno za izaći. No eto danas sam jednu prodao sa 100% prinosa. Dakle isplati se čekati.

mais je ima samo 100-ak milijun manji sales od RIVP a duplo manju tržišnu kapitalizaciju i trguje se oko P/S 1.mais ima mcap 650 m a rivp 1200 m,a plag koji manji sales od mais ima mcap 1050 m kn.

top ten

9. rba +350 komada prošli tjedan

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

imam dionice i mais i adrs tako da sam neutralan po pitanju oba društva.
nije mais ništa oštetila dioničare adrisa,nego bi se moglo obrnuto reći iz nekoliko razloga.

kao prvo,adris je toliko jeftino kupio mais da je to smiješno s obzirom na imovinu oba društva i jadranturista a pogotovo anite.
anita je do ulaska u mais bila najuspješnija tvrtka na jadranu puna love kao šipak i hranila je par tisuća ljudi u istri.
trenutno upravna zgrada anite zjapi prazna,pola ljudi koji su prije radili su otpustili i uzeli jeftine sezonce,izbacili se najmoprimce restorana i kafića.dućni su vrsar 30 m kn za zemljište.

900 m kn izgleda puno i mais to iz redovnih prihoda ne može vratiti,ali recimo da monte mulini i lone prodaju dobili bi milijardu kn bez problema,a mais ne bi puno osjetio u prihodima .

no,sve u svemu adris je pozitivn vlasnik,jedino bi ja na njihovom mjestu doveo strani management da vodi hotele i kampove i doveo bar 3 poznata svjetska brenda u naslove hotela.da to naprave bili bi krcati cijelu godinu.




.., a što se tiče kredita, ja kao dioničar Adrisa sam revoltiran pretjerano niskim kamatnim stopama koje se Maistri zaračunavaju!

kolega ako imate pribižnu informacuju kolike su kamate
hvala
[/quote]
Približno ovako:

– cca. 900 milijuna kn je glavnica kojoj je dospijeće godinu dana, ali kojih svake godine Maistra kada dođe rok za naplatu ne može platiti, pa joj se samo produži na još godinu, i tako u nedogled.

– Kamatna stopa je bila 4,5 % fiksno, ali ako se ne varam u zadnjem produženju roka otplate su još smanjili, na 4 % valjda. Kada se radi o fiksnim kunskim kamatnim stopama (ne 100 % bezrizičnom dužniku, vidite čak da i svaki puta ne mogu vratiti!!, koliko bi banka tražila tu premiju na rizik za komitetenta koji redovito ne može ispuniti svoje obveze??, i zna da je tu onda zaglavila sa neprestanim refinanciranjima…), to su jako niske kamate, i time su vlasnici kapitala Matice (ADRS) oštečeni.

Ta kamatna stopa bi trebala biti svakako preko 7 % da bi to bilo nešto normalno,

"tržišno", dakle najmanje 20-ak milijuna kn godišnje dioničari Adrisa doslovno poklanjaju dioničarima Maistre, to nije u redu. Mislim da te kamate treba povećati, tako da odnosi budu tržišni. Među društvima u Grupi trebaju postojati "sinergije" ali sinergija je sasvim nešto drugo od ovoga. Društva međusobno trebaju poslovati na tržišnoj osnovi, nema prelijevanja iz jačega u slabije društvo i sl.
[/quote]

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity


Činjenica je da je dionica do te mjere nelikvidna da je s nekoliko desetaka tisuća kuna moguće značajno podignuti cijenu. I obrnuto. S nekoliko desetaka tisuća kuna ju je moguće zakucati nazad. Oprezno.

likvidne:
-prednosti: uvijek unovčive, shodno tome mogu i pasti na jako niske cijene, teže manipulirati njima
-mane: unutra su fondovi – dakle podložne njihovim hirovima, najjače padaju u krizama zbog rezanja izloženosti upravo fondova, posebice stranih, previše stranaca u tim dionicama koji bježe glavom bez obzira kad dođe veća korekcija ili kriza, slabiji rast cijene od nelikvidnih jer iziskuje puno sredstava, previše drhtavih ručica unutra, previše trejdera

nelikvidne:
-mane: slabija mogućnost unovčenja u određenom trenutku zbog velikog spreada bid-a i ask-a, odnosno nemogućnost prodaje u datom trenutku, mogućnost manipuliranja sa manjim brojem dionica tako da čak i pojedinci mogu dizati i spuštati cijenu prema želji, često su u režimu posebne trgovine od 11-13 pa ih je teško i kupiti jer uvijek se netko progura

-prednosti: ne reagiraju na krizu poput likvidnih jer nema dovoljno kupaca da preuzmu sve što bi netko istresao, manje je stranaca, manje je fondova, gotovo da nema mirovinskih fondova, dakle manje je manipulacije velikih igrača, cijena u par dana može skočiti par stotina % prema gore i to sa nekoliko dionica, manje je cjenovnih oscilacija pa manje boli jer nema trgovine (u slučaju krize) , kod oporavka najbrža mogućnost povrata na cijene prije krize, no često i nije tako.

Dakle – likvidne su za burekdžije i strašljivce, fondove i one koji nemaju puno vjere u tržište kapitala, a nelikvidne su za dugoročne i strpljive kojima sredstva neće skoro trebati za neki veći posao. Često na većim cjenovnim razinama nelikvidne postaju likvidne, ali tada ih se rješavaju dugoročni i mjesto prepuštaju trejderima

@Pers.Jesus (ak sam pogodil)
Dobro, imaš li ti išta drugo za izjaviti osim svjetske mudrosti koju si napisao?
Daj mi savjet kako da prodam ono što imam Maistre, ili kao da jeftino dokupim (posjedujem nešto ovih dionica) i imam pedesetak tisućica hrk?
Zar je moguće da se ne ustanovi na ovom forumu nagrada za izjavu ovakvog tipa?
Tko je više puta izjavi može ići u superfinale sa onima koji izjavljuju "to je već uračunato u cijenu".
Moderatori su mi malo brisali, ali poštapalice ne brišu.

Hrvatsko-češka tvrtka Asket d.o.o. za mjesec dana počinje gradnju aquaparka, koji će se prostirati na 11 hektara zemljišta u području zvanom Mornarica uz cestu Poreč – Vrsar. Projekt nove porečke turističke atrakcije, vrijednosti preko 25 milijuna eura, predstavljen je u četvrtak u gradskoj palači Poreča…….

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/185181/Nice-atraktivan-aquapark-od-25-milijuna-eura.html

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


imam dionice i mais i adrs tako da sam neutralan po pitanju oba društva.
nije mais ništa oštetila dioničare adrisa,nego bi se moglo obrnuto reći iz nekoliko razloga.

kao prvo,adris je toliko jeftino kupio mais da je to smiješno s obzirom na imovinu oba društva i jadranturista a pogotovo anite.
anita je do ulaska u mais bila najuspješnija tvrtka na jadranu puna love kao šipak i hranila je par tisuća ljudi u istri.
trenutno upravna zgrada anite zjapi prazna,pola ljudi koji su prije radili su otpustili i uzeli jeftine sezonce,izbacili se najmoprimce restorana i kafića.dućni su vrsar 30 m kn za zemljište.

900 m kn izgleda puno i mais to iz redovnih prihoda ne može vratiti,ali recimo da monte mulini i lone prodaju dobili bi milijardu kn bez problema,a mais ne bi puno osjetio u prihodima .

no,sve u svemu adris je pozitivn vlasnik,jedino bi ja na njihovom mjestu doveo strani management da vodi hotele i kampove i doveo bar 3 poznata svjetska brenda u naslove hotela.da to naprave bili bi krcati cijelu godinu.

Skoro da zvuči pametno tvoje razmišljanje, ali ipak se radi o paušalnim naklapanjima. Uložiti 250.000 EUR odnosno 160.000 EUR po sobi može se nazvati samo nerazumnim. Nije Rovinj neki velika europska metropola već samo malo bolje ljetovalište. To je investicija koja se neće nikad vratiti.

Ideje naše benzin Vaš!

Sad sam bio u rovinju za Uskrs-EDEN,LONE,MONTE MOLIN puni ko šipak baš me zanima cijena dionice
po MACD pokazatelju bit če pad na 40 kn.

New Report

Close