MAIS (MAISTRA d.d. za hotelijerstvo i turizam)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MAIS (MAISTRA d.d. za hotelijerstvo i turizam)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Stanje MAISTRE

CITIRAMSve mi to više sliči na namjeru otkupa dionica do 100% po niskim cijenama kako bi u konačnici mogli dezinvestirati odnosno prodati nekretnine u vlasnistvu Maistre.Primarni razlog investiranja Adrisa u turizam zapravo nekretninski biznis. Sad kad je izvjesno da sa 1.7.2013. ulazimo u EU vrijednost tih nekretnina će samo rasti. Ostaje im 2 godine za otkup dionica , squeeze out, pretvaranje u doo i prodaju nekretnina.

Zato vrijednost ove dionice treba padati.

Može li itko biti tako dobar pa mi objasniti sljedeće…dugotrajna materijalna imovina u pripremi…

7. Materijalna imovina u pripremi 017 162.945.750 413.935.989

Dakle, u odnosu na prethodno razdoblje povećala se materijalna imovina u pripremi za čak 250 milijuna kuna. Moja pretpostavka je da se to odnosi na investiciju u hotel Lone.

Može li mi taj segment bilance netko malo bliže objasniti?

Hvala.

Prvo je potrebno osnovati povjerenost za ulazak u krizu, pa tek onda ući u nju.


Počeo Weekend Media Festival: http://www.weekendmediafestival.com

a nakon toga će Adris R44 Cup: http://www.rc44.com/ , http://www.adris.hr/adris-rc44-cup/

P.S. Cijena dionce je trenutno najniža u povijesti ha, zanimljivo. To su valjda opet oni što se boje "dugotrajnog isisavanja keša kroz kredite i ostale poslove sa maticom" nakon kojega nekakvo "istiskivanje". Ali meni se čini da je do istiskivanja još daleko, ma gdje je 95 %…, a što se tiče kredita, ja kao dioničar Adrisa sam revoltiran pretjerano niskim kamatnim stopama koje se Maistri zaračunavaju! Tako da su ovi strahovi očito prilično čudni i smiješni.


kolega ako imate pribižnu informacuju kolike su kamate
hvala

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...



.., a što se tiče kredita, ja kao dioničar Adrisa sam revoltiran pretjerano niskim kamatnim stopama koje se Maistri zaračunavaju!

kolega ako imate pribižnu informacuju kolike su kamate
hvala
[/quote]
Približno ovako:

– cca. 900 milijuna kn je glavnica kojoj je dospijeće godinu dana, ali kojih svake godine Maistra kada dođe rok za naplatu ne može platiti, pa joj se samo produži na još godinu, i tako u nedogled.

– Kamatna stopa je bila 4,5 % fiksno, ali ako se ne varam u zadnjem produženju roka otplate su još smanjili, na 4 % valjda. Kada se radi o fiksnim kunskim kamatnim stopama (ne 100 % bezrizičnom dužniku, vidite čak da i svaki puta ne mogu vratiti!!, koliko bi banka tražila tu premiju na rizik za komitetenta koji redovito ne može ispuniti svoje obveze??, i zna da je tu onda zaglavila sa neprestanim refinanciranjima…), to su jako niske kamate, i time su vlasnici kapitala Matice (ADRS) oštečeni.

Ta kamatna stopa bi trebala biti svakako preko 7 % da bi to bilo nešto normalno, "tržišno", dakle najmanje 20-ak milijuna kn godišnje dioničari Adrisa doslovno poklanjaju dioničarima Maistre, to nije u redu. Mislim da te kamate treba povećati, tako da odnosi budu tržišni. Među društvima u Grupi trebaju postojati "sinergije" ali sinergija je sasvim nešto drugo od ovoga. Društva međusobno trebaju poslovati na tržišnoj osnovi, nema prelijevanja iz jačega u slabije društvo i sl.

Bz obzira na sve, puno više će Maistra vrijediti za godinu, dvije.
Nema veze koliko (naš) turizam je, ili nije, profitabilan, takav hotel će imati svoju vrijednost.
Pa zar je za vjerovati da po tržišnoj kapitalizaciji vrijedi samo cca 60 mio EUR. Pokušajte provjeriti cijene sličnih na Mediteranu.
Znaju to ovi koji su tako postavili stvari.

zašto bi hotel imao "svoju vrijednost"? hotel vrijedi onoliko koliko može para zaraditi, a ne onoliko koliko je lijep.

Da, zato će i moći više zarađivati jer će netko moći bolje poslovati, pa će nekome i više vrijediti.
Pogledajte samo koliko bi se moglo dobiti za koncesije autocesta po receptu makneš nepotrebno zaposlene, smanjiš krađe i samo to je dosta.

Došlo je do promijene u top 10 dioničara

Volio bi ja da je to promjena i da se pojavio toliki interes, ali bojim se da je to samo "preknjiženje", jer ZABA je nestala sa trećeg mjesta a pojavili su se ZB Global i ZB Aktiv fondovi. Ukupan iznos fondova je tek nešto manji od onoga što je bilo na ZABI.
Imam nešto malo Maistre, netko će se jednog dana dobro opernatiti, ali se bojim da to nećemo biti mi, najmanji mali dioničari.
Isto kao i što će se desiti gotvo na svim dionicama.

Umijesto Republike hrvatske sada je Audi/Rpublika hrvatska agencija za upravljanje državnom imovinom drugi vlasnik po broju dionica MAISTRE

Članovi Upravnog vijeća:

Radimir Čačić – predsjednik Upravnog vijeća,
Neven Mimica – zamjenik predsjednika Upravnog vijeća,
Zlatko Komadina – član Upravnog vijeća,
Tihomir Jakovina – član Upravnog vijeća,
Veljko Ostojić – član Upravnog vijeća,
Davor Majetić – član Upravnog vijeća,
Mladen Novosel – član Upravnog vijeća.

ohoho šta je ovo sezona još nije počela a dionica raste možda je došlo i naših pet minuta…

New Report

Close