MAIS (MAISTRA d.d. za hotelijerstvo i turizam)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MAIS (MAISTRA d.d. za hotelijerstvo i turizam)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ne samo po 55, i po 50,22 je kupio, a valjda je nekome hitno trebala lova, baš ne vidim neki razlog koji bi opradavao pad od 10% vrijednosti ove dionice, obzirom na sezonu koja je zbog lijepog vremena lijepo produžena, popunjenost je bila zadovoljavajuča tokom ljeta i za očekivati je lijepo izvješće za 3 Q i na kraju izvješće za cijelu 2011. godinu dogodine.

Današnje trgovanje


ne samo po 55, i po 50,22 je kupio, a valjda je nekome hitno trebala lova, baš ne vidim neki razlog koji bi opradavao pad od 10% vrijednosti ove dionice, obzirom na sezonu koja je zbog lijepog vremena lijepo produžena, popunjenost je bila zadovoljavajuča tokom ljeta i za očekivati je lijepo izvješće za 3 Q i na kraju izvješće za cijelu 2011. godinu dogodine.

A možda je nekome dodijalo čekati u dionici koja već 4 godine bez prestanka tone i sad je niže nego što je bila 2009. Ja sam isto imao nešto malo Maistre i prodao sam, srećom na malo višim razinama. Trenutno ima boljih prilika od Maistre.

ne razumijem kako ove iz maistre nije sramota ovo gledati, valjda ponekad pogledaju vrijednost dionce. a i gazda, zar to nije sramota. Ulagati, raditi a onda ovo, po ovo je prava reklama, tvrtka ama baš ništa ne vrijedi, barem je takva percepcija na tržištu.

ljudi prebacio sam se kod drugog brokera i nemam ni kune slobodno, daj neka netko odmah kupi jednu dionicu po 59 ili koliko je već 60 kuna da ne gledamo ovu sramotu, ja bi kupio ali nemam ili da prodam dvije po 30 kn pa da kupim jednu po 59


ljudi prebacio sam se kod drugog brokera i nemam ni kune slobodno, daj neka netko odmah kupi jednu dionicu po 59 ili koliko je već 60 kuna da ne gledamo ovu sramotu, ja bi kupio ali nemam ili da prodam dvije po 30 kn pa da kupim jednu po 59

Mislite da ćete nešto postići tim što ćete jednom dionicom ušminkati trgovinu?

ah znam, već mjesecima je samo šminka, no ljepše je za vidjeti a efekta nikakvog, kao komad na slici.

ja danas ušo u ovu dionicu 21 kom po 55,21.

Nisu mi jasni ovi u MAISTRI zašto ne kupe te dionice od nas malih dioničara i ne maknu tu sramotu sa burze.Hvale se koliko imaju keša,a neznaju kuda bi ga potrošili tako bi makar dignuli cijenu duhanskom sektoru.Oslobodili su premali broj dionica tako da se ni jednom fondu ne isplati uči u dionicu,a na malim količinama špekulanti k/P kako im se hoče.Sramota za adris i ovu smiješnu ZGB burzu.

jadni su ovi u maistri, ne cijene sebe, kako će ih drugi, imaju a u biti nemaju. jako čudna firma, nemaju pojma, imaju sreće što su u duhanskom biznisu ali ni tu im više izgleda neće cvjetati, ode monopol a kad toga nema rezultat će bit maistra, lako s tuđim …. lupati, kao što se radi u našem voljenom velegradu, samo je pitanje do kada.


Nisu mi jasni ovi u MAISTRI zašto ne kupe te dionice od nas malih dioničara i ne maknu tu sramotu sa burze.Hvale se koliko imaju keša,a neznaju kuda bi ga potrošili tako bi makar dignuli cijenu duhanskom sektoru.Oslobodili su premali broj dionica tako da se ni jednom fondu ne isplati uči u dionicu,a na malim količinama špekulanti k/P kako im se hoče.Sramota za adris i ovu smiješnu ZGB burzu.

zar bi adris bi trebao trošiti pare na dizanje cijene Maistre na burzi? pa znate da kupnja samo jedne dionice znači obvezu objave ponude za preuzimanje. a ako već žele objaviti ponudu onda im je bolje po što nižoj cijeni. ali ne znam zašto bi to uopće učinili, kad iovako upravljaju kompanijom, a mali dioničari su tu tek dekoracija.


Nisu mi jasni ovi u MAISTRI zašto ne kupe te dionice od nas malih dioničara i ne maknu tu sramotu sa burze.Hvale se koliko imaju keša,a neznaju kuda bi ga potrošili tako bi makar dignuli cijenu duhanskom sektoru.Oslobodili su premali broj dionica tako da se ni jednom fondu ne isplati uči u dionicu,a na malim količinama špekulanti k/P kako im se hoče.Sramota za adris i ovu smiješnu ZGB burzu.

nemaju oni baš keša, digli su ogromne kredite za gradnju monte mulina, lone-a te brojne adaptacije po turističkim naseljima koja imaju. treba te kredite vraćati! najgore je što su najviše para utukli u objekte tipa monte mulini i lone koji rade svega par mjeseci + skup personal i održavanje i kad se gleda uloženo, pitanje je kad će se to isplatiti! nije to Zagreb da ti hoteli rade 12 mjeseci! idealno bi bilo da imaju samo kampove i t. naselja – ulog je minimalan, a zarada velika!

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti, tekst je predmet diskusije !!!!!!!!!

New Report

Close