MAIS (MAISTRA d.d. za hotelijerstvo i turizam)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MAIS (MAISTRA d.d. za hotelijerstvo i turizam)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.07.2024. u 08:54
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
MAIS
43,20
864
20
43,20
45,00
-1,82%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Ajd nas molim te postedi ovih petparačkih traktata o nečemu i ničemu… Ovo nije topic o upotrebi učenih reči u ekonomskoj praksi nego o kompaniji i njezinom poslovnom performansu. Sem toga, sintaksa tvoje rečenice je katastofalna pa te upućujem na sledeće: http://drzavnamatura.skole.hr/ucenje/esej da to popraviš što pre. Prijatno.

Rugala se sova sjenici…



Kolega Lynx, ako su hoteli neprofitabilni, treba ih zatvoriti ili prodati. Svrha je svakog objekta da donosi profit, ako profita nema, objekt nema svrhe. NIje važno je li to društveno odgovorno ili ne i što će reći lokalna zajednica. Zar bi Maistra trebala održavati neprofitabilne objekte zato da bi netko imao gdje raditi? A sad budite ozbiljni i recite mi koja to firma tako posluje? Ova u kojoj ja radim sigurno ne.

Tako posluju državne firme i tako posluju firme privatnih osoba "velikog srca" i malo manje pameti. Bilo bi idealno da su pamet i srce podjednako veliki pa da se postupa "objektivno razumno", jer ovako ispadne "put u pakao, iako popločen dobrim namjerama".

Treba shvatiti da je najveća društvena odgovornost poslovati profitabilno uz kvalitetni povrat na kapital. Ako posluješ na način da tvoja kompanija ostvaruje povrat na kapital manji od nerizične kamatne stope ili čak i veći ali "nedovoljno veći" (!!), ti si zapravo u crvenom, i ti si zapravo društveno neodgovoran! To kad nas treba shvatiti, a vjerujem da to ne uspijevaju još uvijek mnogi i oni najpametniji, jer to jednostavno nije "kulturološki" kod nas tako prihvaćeno.

Međutim, inače, i ovdje… Investitori žive od nade 🙂 Tako i u Adrisu, hoteli jesu neprofitabilni (osim ovih novih koji bi mogli vrlo brzo biti profitabilni, ali za sada vjerojatno još uvijek nedovoljno) ali oni se "nadaju" da s vremenom to više neće tako biti, da će postati dovoljno jako profitabilni da se i "nadoknadi" sva izgubljena profitabilnost i sav stvoreni gubitak u tim tada jednoga dana "jako velikim" profitabilnostima 🙂

Dakle, što se više godine posluje sa nedovoljno velikim ili čak negativnim profitom, to se narednih godina mora imati veći profit da se to sve (uz uvažavanje "vremenske vrijednosti novca") adekvatno nadoknadi! Zato je pred upravom Maistre i Adrisa sada jedan jako veliki izazov. Ovdje nije potrebno godišnje ostvarivati "desetke milijuna neto dobiti", ovdje će uskoro biti prijeko potrebno ostvarivati stotine milijuna kn dobiti nakon oporezivanja – nadam se da će uspjeti.
[/quote]
Kolega Lynx, pisanje hrpe gluposti u svakom postu nije obavezno, mislim da ste krivo shvatili pravila foruma. [bye]

Moji postovi nisu poziv niti na kupnju niti na prodaju dionica, niti na bavljenje dionicama, niti su investicijski savjeti


Kolega Lynx, pisanje hrpe gluposti u svakom postu nije obavezno, mislim da ste krivo shvatili pravila foruma. [bye]

Kolega T1000, neobavezne stvari su mi uvijek bile draže od obaveznih. A što se tiče "pravila foruma", barem je jasno pravilo lijepog ponašanja koje kaže da se nikada ne citiraju cijeli postovi ako su dugački (to se smatra spamanjem) nego se referencira u skraćenom obliku kako ne bi bilo puno dugačkih ponavljanja i tako se činilo forum nepreglednim. To što ti radiš je gore od napisati predugački post i gore od napisati glupi post. Ti jednostavno repliciraš tuđi dugački i glupi post. To je jednostavno još duže i još gluplje 🙂

pa sad je palić isplatio slovence i preuzeo kontrolu nad szifom.a i ti slovenci su bili neki prevaranti i propali su u sloveniji kao investicijsko društvo,pa su bili prisiljeni prodati szif.


Koliko se sjećam, lani je taj SZIF prodavao Maistru. Kakva im je uopće strategija s tim kupoprodajama?

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

Evo kolege ako planirate – uživajte – isplati se vidjeti!
http://www.maistra.hr/Ponuda/Posebna_ponuda?year=2011&yearActive=yes&month=6&newsId=210 [cool]

Navodi u tekstu su isključivo osobni stavovi autora

Ma ljudi moji, tko čita ovaj forum, koliko se prati….ne znam. Što radite i tko ste? Samo polemika, javite se na natječaj, dođite u Maistru i napravite nešto. Možda natječaja i nema, javite se ,svejedno . Vaše cijenjeno znanje pretvorite u praksu.
Možda ne u Maistri, negdje drugdje.
Moram priznati pratim komentare poštovanog LYNX-a.
Riječi pretvorite u djela. Izazov.

Čini mi se po nicku da ste kolega netko tk oradi ili u tdz ili tdr ili oko adrisa.

s obzirom da sam bio na obje skupštine nedavno u rovinju čini mi se da marksizam i socijalizam nije izblijedio u rovinju.

ja i većina kolega ovdje na forumu smo ono jedino u ovoj izmučenoj državi koje je može pokrenuti napriujed.ljudi koji imaju kapitala i žive od kapitala.nažalost 95 posto ljudi u hr su robovi stranog kapitala i žive od mjeseca do mjesec.

kaapitalizam čine kapitalisti(oni koji imaju kapital) a ne radnici.to su još rimljani uveli kroz latifundije i turci kroz čitluke a danas se samo malo drugačije zove
nema kapitalizma kroz radničko dioničarstvo,pogledajte jedan dan cnbc pa će te vidjeti tko su zvijzde kapitalizma u americi.buffet ,gates i ekipa leti po kini,a tv ih preati u stopu šta će reći i šta razmišljaju.nema tu radnika ni radničkog socijalizma.

tu leži problem adrisa,što mali dioničari-ulagači a ne radnici nemaju utjecaja na svoj kapital,ali što bi dalje ušli u raspravi išli bi u širinu i misaono razmišljanje o ekonomiji i društvu.

uglavnom ekipa u maistri nema pojma o turizmu,i rijeme je da nađu ljude koji znaju raditi profitabilno.sramotno je da rade sa gubitkom .
a adris bi trebao lovu iz rezervi ili isplatiti ulagačima ili investirati a ne držati na kamati u zabi.

svrha nas investitora-ulagača je da tržište kapitala bude efikasno a ne šuplje i plitko,i da ukazujemo na poslovanje kompanija u koje ulažemo.ali daleko je hrvatska još od tog trenutka.


Ma ljudi moji, tko čita ovaj forum, koliko se prati….ne znam. Što radite i tko ste? Samo polemika, javite se na natječaj, dođite u Maistru i napravite nešto. Možda natječaja i nema, javite se ,svejedno . Vaše cijenjeno znanje pretvorite u praksu.
Možda ne u Maistri, negdje drugdje.
Moram priznati pratim komentare poštovanog LYNX-a.
Riječi pretvorite u djela. Izazov.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

Mlado i staro, ide li to skupa? Već se žale gosti Monte Mulinija da sa Katarine dopire buka "tehno glazbe", vjerojatno pretjeruju, oglušili bi na toj Katarini da je tako glasno da čak u hotelu na obali ljudima može smetati.

A ovdje dobar prikaz odnosa ta dva svijeta stari/mladi…
http://youtu.be/djpIcpco1Ek

Ja se slažem da treba imati raznoliku klijentelu, samo pitanje kako to sve uskladiti da jedni drugima ne smetaju 😛


Čini mi se po nicku da ste kolega netko tk oradi ili u tdz ili tdr ili oko adrisa.

s obzirom da sam bio na obje skupštine nedavno u rovinju čini mi se da marksizam i socijalizam nije izblijedio u rovinju.

ja i većina kolega ovdje na forumu smo ono jedino u ovoj izmučenoj državi koje je može pokrenuti napriujed.ljudi koji imaju kapitala i žive od kapitala.nažalost 95 posto ljudi u hr su robovi stranog kapitala i žive od mjeseca do mjesec.

kaapitalizam čine kapitalisti(oni koji imaju kapital) a ne radnici.to su još rimljani uveli kroz latifundije i turci kroz čitluke a danas se samo malo drugačije zove
nema kapitalizma kroz radničko dioničarstvo,pogledajte jedan dan cnbc pa će te vidjeti tko su zvijzde kapitalizma u americi.buffet ,gates i ekipa leti po kini,a tv ih preati u stopu šta će reći i šta razmišljaju.nema tu radnika ni radničkog socijalizma.

tu leži problem adrisa,što mali dioničari-ulagači a ne radnici nemaju utjecaja na svoj kapital,ali što bi dalje ušli u raspravi išli bi u širinu i misaono razmišljanje o ekonomiji i društvu.

uglavnom ekipa u maistri nema pojma o turizmu,i rijeme je da nađu ljude koji znaju raditi profitabilno.sramotno je da rade sa gubitkom .
a adris bi trebao lovu iz rezervi ili isplatiti ulagačima ili investirati a ne držati na kamati u zabi.

svrha nas investitora-ulagača je da tržište kapitala bude efikasno a ne šuplje i plitko,i da ukazujemo na poslovanje kompanija u koje ulažemo.ali daleko je hrvatska još od tog trenutka.


Ma ljudi moji, tko čita ovaj forum, koliko se prati….ne znam. Što radite i tko ste? Samo polemika, javite se na natječaj, dođite u Maistru i napravite nešto. Možda natječaja i nema, javite se ,svejedno . Vaše cijenjeno znanje pretvorite u praksu.
Možda ne u Maistri, negdje drugdje.
Moram priznati pratim komentare poštovanog LYNX-a.
Riječi pretvorite u djela. Izazov.

[/quote]
🙂 e baš takvi su traženi, da dokažu da se može , teoretičare i kritičare, baš takvoga ko što ste vi.
Za sve one koji pojima nemaju. Gdje bi nam bio kraj. Provare per credere. Jasno napisano prije "Vaše cijenjeno znanje pretvorite u praksu."
A ovaj komentar "s obzirom da sam bio na obje skupštine nedavno u rovinju čini mi se da marksizam i socijalizam nije izblijedio u rovinju."
…zločesto, jeste se javili tamo za riječ? Ili negdje drugdje? Ili i vi živite kao večina Hrvatskog puka
koji živi od mjeseca do mjeseca i šuti? Ili nešta sa strane ušičarite pa ste više od prosjeka? Ili ste dio tog sa vaše strane spominjanog kapitalizma….kakav je djelomično kod nas "kopiran"?
A moj nick York….mogao je biti i Marlboro pa bi rekli da sam nostalgičar za propalim poslom u TDR-u, mogu se nazvati i Drina pa bi rekli da san Yugonostalgičar….a mogu biti i čušpajz ili litra i voda ili štošta drugo. Vi ste blackstone a možete biti i black sheep pa bi netko mogao reći da radite u tele 2 ili nedaj bože u pošti.
"mi dajemo ovce i novce"

World’s Greatest Attractions: http://youtu.be/CrClCEWwMwQ
A ovo je zaista lijepo: http://youtu.be/u7K4yHo5Blo

P.S. Dobra kamera! http://youtu.be/0cz8K-3cMJE


World’s Greatest Attractions: http://youtu.be/CrClCEWwMwQ
A ovo je zaista lijepo: http://youtu.be/u7K4yHo5Blo

P.S. Dobra kamera! http://youtu.be/0cz8K-3cMJE


Evo forumaši , što reći danke , thak you, grazie, "spasiba", al će nas Evropa progutati, tako nam i treba kada pljujemo sami sebe i nevidimo naše ljepote i potencijale. Pa neka dođe crni vrag….welcome Europe i manageri iz cijelog svijeta. Kada naši "stručnanjaci…..ma neću se ponavljati.

Stanje na burzi turizam cvijeta maistra propada..

New Report

Close