LVCV (Lavčević d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LVCV (Lavčević d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nakom 10 godina mi je zanimivo vidjeti moje pisanje (dne 28.4.2008 12:07) o prognozi tzv. strateškom partneru u Montcogim plinaro ili prodajo kompanije inozemskim tvrtkama poput RWE…sve se izpunilo a obširnije je na strani 60 bloga MMTZ….možete vidjeti

http://www.poslovni.hr/forum/tema/mmtz-montmontaza-dd-1340?page=60 [poslovni.hr]

GdF pregovara o kupnji udjela u Montcogim plinari
Ako se postigne dogovor, bit će to ulazak francuskog plinskog diva na mala vrata u Hrvatsku…
Meni osobno to nije ništa novo.
Na nekom drugom forumu sam več napisao (u studenu 2007), da če ovi vrtki nujno potreban strateški partner na području distribucije plina i električne energije (tada sam omenil RWE i slične tvrtke). Kad je ministrica Matulović Dropulić otišla vidjeti kako rade poslove oko plinifikacije bila je zadovoljna, samo je skritizirala područje izgradnje distribucije plina u samom gradu (gdje ima velike probleme ravno Montcogim plinara – ljepo se to vidi na primjeru grada Karlovac).
Nekad je sam premijer najavio da će se od Županija tražiti da provedu natječaje za dodjelu koncesija za distribuciju plina (i tu je ravno najbolje prozicionirana Montcogim plinara)………na strain 60 ovoga foruma MMTZ ima još puno toga.

..kolega jan,ako moze vasa procijena koliko je keša sijelo na račun lvcv-a ovom prodajom montcogim plin..ako je sto ce s tim novcem lvcv isplatit ga kroz dividendu ili spičk.at na gluposti..

Imaj na umu, da je GdF (u igri za nakup su bile još neke druge komapije) želio kupiti ovo kompanijo prije par godina za negdje 20 MioEUR (danas negdje oko 140 mioHRK). Ako su sada prodali kompanijo manje od toga zneska pa si može svaki razlagato po svoje. Imaj na umu još temeljnji kapital društva Montcogim Plinara koji je bio 58.475.200 HRK. Udjeli u Montcogim-u bili su MM (39,1%), LVCV (24.9%) a ostalo Afin (36%)…ostalo možeš kalkulirati sam.
Kamo če iti novac……uh, to se bojim, da budemo vidjeli slični scenarij kao nekad kod MM gdje je 2007-2008 prodao Pomgrad austrijskem Strabagu. Meni su interesantni godišnji izvještaji matice MM od godine 2007 do 2012. U 2007 imali su u tzv. trezoru oko 313 mioHRK, a 2010 rekordnih 435mioHRK. Onda 2011 godine se to razpolovilo na 218 mioHRK…meni nič- tebi nič (gledaj natančno izvješče 2011 i onda 2012).

Imaj na umu, da je GdF (u igri za nakup su bile još neke druge komapije) želio kupiti ovo kompanijo prije par godina za negdje 20 MioEUR (danas negdje oko 140 mioHRK). Ako su sada prodali kompanijo manje od toga zneska pa si može svaki razlagato po svoje. Imaj na umu još temeljnji kapital društva Montcogim Plinara koji je bio 58.475.200 HRK. Udjeli u Montcogim-u bili su MM (39,1%), LVCV (24.9%) a ostalo Afin (36%)…ostalo možeš kalkulirati sam.
Kamo če iti novac……uh, to se bojim, da budemo vidjeli slični scenarij kao nekad kod MM gdje je 2007-2008 prodao Pomgrad austrijskem Strabagu. Meni su interesantni godišnji izvještaji matice MM od godine 2007 do 2012. U 2007 imali su u tzv. trezoru oko 313 mioHRK, a 2010 rekordnih 435mioHRK. Onda 2011 godine se to razpolovilo na 218 mioHRK…meni nič- tebi nič (gledaj natančno izvješče 2011 i onda 2012).

Tko gradi neboder na krizanju Ilice i Sv. Duha??
Preduzece Lavcevic iz Splita.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/zagreb/tko-gradi-neboder-od-15-katova-na-krizanju-ilice-i-svetog-duha-i-zasto-izgleda-kao-stilizirana-granata-ima-15-katova-restoran-spa-i-teretanu/7258764/

A šta?
Ako te nitko neće, uzet će te Lavčevića poduzeće.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

nema dividende

Znaš ili misliš..

1.410.793 kn se raspoređuje u ostale pričuve društvo-prijedlog nadzornog odbora

Pa di im je lova od prodaje pola adriavinila..i ostaloga..pa vise zaradi jedan restoran ovu sezonu nego firma od toliko ljudi..katastrofa

za sve koje zanima što se bude odvijalo na GS od Lava (poziv na spodnjom link-u)

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/oglasi/o8258323.html

još to…..dividene ove godine nema


Pa di im je lova od prodaje pola adriavinila..i ostaloga..pa vise zaradi jedan restoran ovu sezonu nego firma od toliko ljudi..katastrofa

E dobro me nasmija ….

New Report

Close