LVCV (Lavčević d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LVCV (Lavčević d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Monter, Melioracija, Tehnogradnja, Pomgrad, Konstruktor, Lavčević – Split je prije devedesetih bio jedna od prijestolnica građevinske industrije. Danas je od svih njih opstao jedino Lavčević, a i oni su se izvukli tek posljednjih godina pametnim odrađivanjem manjih projekata, bez megalomanije koja krasi, recimo, Željka Žderića.

Nastavno na gornji post koliko je splitska gradjevina bila mocna.
Osnivač Građevinskog školskog centra u Splitu je bila Skupština općine Split, a suosnivači su temeljem posebnog ugovora bile privredne organizacije građevinara: Poduzeće za ceste Cestar, Građevinsko poduzeće «Konstruktor» Split, Građevinsko poduzeće «I.L.Lavčević» Split, Građevinsko poduzeće «Melioracija» Split, Pomorsko građevno poduzeće «Pomgrad» Split, Projektni zavod «Projektant» Split, Zanatsko poduzeće «Rad» Split, Građevno poduzeće «Tehnogradnja» Split, Projektno poduzeće «Tehnika» Split, «Urbanistički biro» Split, Građevno poduzeće «Voljak» Solin i zanatsko-bojadisarsko poduzeće «Obnova» Split.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

Lijepo dečko prodaje, samo nek nastavi.
Ja ga čekam na 75-80kn pa nek se spusti još malo.
Jednom kad izađe opet ćemo mi ovo nasvirati na 100kn. [emo_smijeh]


Lijepo dečko prodaje, samo nek nastavi.
Ja ga čekam na 75-80kn pa nek se spusti još malo.
Jednom kad izađe opet ćemo mi ovo nasvirati na 100kn. [emo_smijeh]

Očito je da mu trebaju novci….
Razine od 100 kn su najmanji problem ,međutim meni su interesantne one iznad 1000 [emo_palacg]

Upalo u mrizu 180 komada po 81. Sta cu kad sam lokal patriota.Ipak je ovo jedini gradjevinar sta je preostao u Splitu.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

..svaka ti čast čestitam ti i ja bi da mogu iša u pešku ali prisušija izvor..

Nadam se da će i niže.

Naspram ostalih građevinara, ova firma je stvarno jeftina i zaboravljena.

Manje je proporiconalno zadužena i profitabilnija od Vdkt kojeg smatram ok firmom.

U biti sve koji su opstali od građevinara smatram dobrima.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Ma nije bitno hoce li nize.Ja sam to uzeo iz lokal patriotizma i zahvalnosti prema firmi.Naime kupim prije dvije i po godine stan u zgradi gradjenoj 1971 u Splitu i platim 71 kvadrat oko 55 kila erla(prognozer Vinkovacka ulica stan na prvom katu one manje zgrade sa tri ulaza koje stoje paralelno polozene jedna iza druge blizu pazarica). I kad sam se imao knjizit odbije mi uknjizbu jer zgrada kao nema gradjevinsku dozvolu. Odem u poglavarstvo oni nemaju nista(arhiv izgorija, ono tipicno nasa posla,a zemljisnik ne hebe).Onda sam pokusa doznat tko je to zgradija i niko ne zna.ONda mi je jedan arhitekt rekao da s obzirom na oznaku zgrade da je mozda Lavcevic i odem do njih i oni me upute na svoj arhiv na Sirobuji.Ljudi prva liga super susretljivi.Ne da imaju gradjevinsku nego imaju sve zivo.Od katastarskog elaborata,lokacijske,gradjevinske,tehnickog pregleda prilikom primopredaje do uporabne i sve to dobijem kopirano na izvolite.Mislim ono ljudi samo takvi. I onda gledam kako se to radilo u doba mraka.Sve po PS-u.Skoro 5 godina su skupljali papire,a sam gradnja rajala je samo godinu dana.Drzim da Lavcevic i danas tako radi za razliku od kontroverznih poduzetnika.Drzim da firma ima tradiciju,znanje i da mogu pa kontam zasto da ne budem dio toga. STo se mene tice totalno nebitno gdje ce cijena. Prava vrijednost ce se mozda otvorit jednog dana,mozda i nece ali me to ne brine. A da su im stanovi u Spinutu skupi jesu. Teso ce za te pare,ali ako bude po 1000 erla kupovat cu i njihove stanove zasto ne?

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

Frankie,

tribali bi se nać i razmjenit koju ….
Za Lavčevića odavno znam da posluje po svim parametrima profesionalno.
Vrijednost njihovih nekretnina je fascinantna.
Unatoč kolapsu građevinarstva ,posluju pozitivno i sa dobitkom ,a to je stvarno rijetkost danas.
S ulaskom u Eu mnoge stvari će se prominit,a za Lav je to samo prednost.
Samo neka ovako nastave i ne bojim se za njihovu/našu budućnost.
Da imam slobodnih novaca ,sigurno bi počistija ask do 100 kn. ,ali s obzirom da sam ulupa sve novce za robu koja mi treba u veleprodaji,morat ću se malo strpit.

A lijepo sam rekao nasvirat ćemo nazad na 100kn s 1000kn.
Sutra se prodaja opet može izmaknuti na 100kn da opet idemo UP. [emo_smijeh]

..jeli netko prati koliko smo do sada u ovom tromjesječju napravili transakcija i koliko nam triba do kraja da bi ušli u redovan režim trgovine..od kojih datuma ko kada se računa tromjesječje za prvi kvartal..lopina ti si u tome dobar pa nebi bilo loše ako znaš da daš točnu informaciju ili može i netko drugi svejedno..

Od 01.01.2013. do 20.02.2013.

transakcije 44 kom
dionica 1.040 kom
promet 92.712,,95 kn

New Report

Close