LVCV (Lavčević d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LVCV (Lavčević d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ukoliko MMTZ i Rohan prijeđu 75% bit će u obvezi ponude za preuzimanje jer je očito da zajednički djeluju, možda će doći namjerno u ponudu za preuzimanje jer ide po prosječnoj cijeni 3 mjeseca(trgovine na zse prosjek) prije nastanka obveze za preuzimanje ili po cijeni po kojoj su stjecali(ROHAN i MMTZ te tako došli u obvezu za preuzimanje) ovisno koja je veća[/b].

2. REPUBLIKA HRVATSKA 16.731 3,50 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. 8.335 1,74 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
8. ROHAN JOHN ANTHONY 2.660 0,56 Osnovni račun CORK, IRSKA


10. NEXE GRUPA D.D. 1.873 0,39 Osnovni račun NAŠICE, HRVATSKA
Inače, problem bi mogao biti ovaj u top 10, ukoliko odluči na brzinu izaći te tako može srušiti prosjek dionice LVCV-r-a u zadnja 3 mjeseca prije obveze za preuzimanje. DAKLE, NE KAŽEM DA ĆE BITI PONUDE ZA PREUZIMANJE, NE ZNAM DA LI ĆE OVAJ IZLAZITI IZ DIONICE, samo iznosim mišljenje u kojem pozivam na oprez jer ukoliko bilo tko pokuša prodavati na ZSE veću količinu može srušiti cijenu te treba u "ova zanimljiva vremena" biti strpljiv jer malverzacije, "dogovori ispod stola", te kriminal i korupciju prisutnu na HTV-u, medijima, NIŠTA VAS NE SMIJE IZNENADITI.

http://www.business.hr/hr/Kompanije/Vijesti/Skegro-trazi-novac-za-Nexe-grupu
Škegro traži novac za Nexe grupu

Kako kažu, Nexe bi time prikupio nekoliko desetaka milijuna eura potrebnih za financiranje tekućih obveza i poslovanja u uvjetima pada građevinskih radova i sporoga gospodarskog rasta.


@jan30
, po mojoj kalkulaciji vrijedi real estate (samo zemljište) oko 500kn po dionici(KONZERVATIVNA PROCJENA), UKOLIKO STVARNO IMAJU TOLIKO ZEMLJIŠTA KOJE JE NAVEO KOLEGA KOJEG SAM CITIRAO,odnosno ukoliko nisu do tog zemljišta došla došli "potezima" koji su utuživi te izloženi sudskim sporovima(zabrana gradnje, zabrana prodaje, mrtvi kapital dok spor traje). Inače, možda i vrijedi revalorizacijom nekretnina i zemljišta oko 830 kuna, uz knjigovodstvenu vrijednost od 490 kuna to iznosi oko 1300 kuna po dionici, uz napomenu da bilo koji projekt na zemljištu daje dodadtnu vrijednost. TREBA REĆI DA JE TO MOJA PROCJENA, NE ZNAM TOČNO U KAVOM SU STANJU NEKRETNINE, POKRETNINE, ALATI, STROJEVI NI TOČNU KOLIČINU ZEMLJIŠTA TE OVO NIJE POZIV NA KUPNJU ILI PRODAJU.


@jan30
, ne može ubrajati vl.dionice, dakle nemaju 75% a da imaju HANFA bi reagirala po zakonu. Dakle, da povuku vl.dionice(ponište), imali bi preko 75% i ušli bi u obvezu za preuzimanje, odnosno kad Rohan i MMTZ skupa budu prešli 75% od ukupnog broja dionica(uključivo i vl.dionice) slijedi obveza za preuzimanje.


@flips
,uvijek ima spremnih prodati(npr.Nexe, aureus invest zbog likvidnosti, branitelji/HRVI/ zbog novca potrebnog za "goli život", mali ulagači zbog straha da neće imati kome prodati kasnije ili zbog straha od još gore nelikvidnosti dionice/mrtvi kapital/..).

p.s.možda i neće doći u obvezu za preuzimanje(ja ne bih prodavao da imam LVCV), treba imati u vidu sve, kriza nije prolazog karaktera, rizici su uvećani ali i prilike za zaradu su ogromne(višestruke) ukoliko sve završi "dobro" odnosno ukoliko se ne dogodi malverzacije, dubioze ili iznenadni gubitci(dobro bi bilo da tvrtka i vegetira/ne stvara dobit a ni gubitke/ dok kriza ne prođe).
[/quote]
…kolega nino979 dakle kad bi se svi ovi što si ih nabrojio odlučili na prodaju,a zaboravio si gosp.pavu zubaka,zatim skrbnički centar banke itd.da oni recimo svi prodaju opet su na 86%(pod uvjetom da svi prodaju ovako jeftino),a di je 95% još im fali 60000kom.. mislim da je taj scenarij teško provediv..

http://www.slobodnadalmacija.hr/Split-%C5%BEupanija/tabid/76/articleType/ArticleView/articleId/150811/Default.aspx

danas malo veća transakcija, prošlo 1.850 kom

Ja bi samo dodao-dogovorena transakcija

…….a cijena dionice još malo doli…..Po ovoj cijeni dionice, firma vrijedi 57 384 000 kn. što je presmješno uzmemo li u obzir samo vrijednost zemljišta koju Lav ima,a da ne spominjem ostalu imovinu!

..još se nezna ko je prodavač jeli NEXE ili netko drugi..

Prodavač je Hpb ,ali tko je kupac ??
Tko je da je ,na jedanaestom je mjestu


Prodavač je Hpb ,ali tko je kupac ??
Tko je da je ,na jedanaestom je mjestu

Prvo što prvo.
Tko je onaj koji stoji izza HPB?
Osobno mislim, da nije baš neki amater, tako da zna zašto se postavio na 11. mjesto. Ako ove dionice proda Johanu, onda se zna da je onaj na 11. mjestu samo neki slamnati čovjek ili kompanija.

Jako me čudi i razočara, da nakom zadnje godine ima još kod vas ljudi poput Johana, koji još uvijek igrajo ovakvo igro na na ovakav način. Prvo je bilo puno muljaže oko mmtz (privatizacija, nakup udjela sa strane Johana, ubojstvo Lisičara, tužba Johana sa strane familije Lisičar), a sada se razpaslo još na lava.
Trenutna cijena lava je oko 25% temlejnog udjela samo u Montcogim plinari.

Zanima me kolio dugo če to još trajati? Mjesec ili dva, ili više godina, kao je to bilo do sada.

Tko je onaj koji stoji izza HPB?

Trenutna cijena lava je oko 25% temlejnog udjela samo u Montcogim plinari.

Zanima me kolio dugo če to još trajati? Mjesec ili dva, ili više godina, kao je to bilo do sada.

Već sam pisao o tome, mislim da sam i na ovoj temi, iza skrbničkog računa Hpb je aureus invest(po novom NFD invest), kratili su poziciju već prije odnosno imali su preko 10.000 komada Lavčevića, dakle 2 puta su smanjili po 1800 komada(otprilike govorim). Naime, NFD aureus invest "u krizi" te od spajanja sa slovencima krate pozicije na ZSE te već 3 godine prebacuju dobar dio sredstava na svjetska tržišta kapitala. Treba napomenuti da imaju dosta udjela u MMTZ(većinski vlasnik LVCV-r-a) pa možda smanjuju izloženost ali postoji mogućnost da prebacuju iz jednog fonda u drugi(OIF) unutar istog investicijskog društva.


@jan30
,
Montcogim plinari – nisam upoznat, koliko to vrijedi? Da li je baš Lavčević vlasnik ili MMTZ?

Štednja je mudrost trošenja.

…kolega nino979 dakle kad bi se svi ovi što si ih nabrojio odlučili na prodaju,a zaboravio si gosp.pavu zubaka,zatim skrbnički centar banke itd.da oni recimo svi prodaju opet su na 86%(pod uvjetom da svi prodaju ovako jeftino),a di je 95% još im fali 60000kom.. mislim da je taj scenarij teško provediv..

Kasno odgovaram na post ali eto kad već sam sudjelovao u komentarima, moram utvrditi da sam dao neke mogućnosti koje bi se mogle dogoditi, nisam rekao da će tako biti, naveo sam opasnosti po "male dioničare" jer se dionicom slabo trguje. Kad bi i došlo do ponude za preuzimanje upitno je koliko bi skupili po ovako niskoj cijeni dionice, možda uz premiju bi neki prodali.

Postoji i mogućnost dokapitalizacije većinskog vlasnika uz isključenje drugih dioničara te tako može povećati svoju udio na štetu malih dioničara. To je trenutno trend na ZSE odnosno ima primjera da se tako radi, smanje nominalu dionice sa 300 kuna na 100 kuna te dokapitaliziraju po 100 kuna samo većinski vlasnici. Ne velim da će to napraviti samo ukazujem na opasnosti za male dioničare, možda bi uz ponudu za preuzimanje i dokapitalizaciju po smanjenoj nominali došli do 95% udjela te tada može ići istiskivanje preostalih dioničara "po fer vrijednosti". Ja ne bih prodavao po ovim cijenama a ako dođe do istiskivanja moraju ponuditi primjerenu cijenu koja po mom mišljenju bar duplo više vrijedi od trenutne vrijednosti uz sve akrobacije koji bi mogli izvesti na štetu malih dioničara.

Štednja je mudrost trošenja.

nino979
Montcogim plinari – nisam upoznat, koliko to vrijedi? Da li je baš Lavčević vlasnik ili MMTZ?

Temeljni kapital plinare je oko 58,5 mioKN, od toga imajo udjele Montmontaža 39,1%, Lavčević 24,9% i AFIN 36%.

6 milja dobiti, dobro je krenulo što se građevinara tiče. [thumbsup]

New Report

Close