LVCV (Lavčević d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LVCV (Lavčević d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Opa,neke nove dimenzije…………..

Vjerujem da neće biti dvocifrene.

Na LVCV nema meda ni mlijeka,a ćini mi se da ćemo i dehidrirati!

Povijesna razina je 161,10 ako se ne varam?
Osobno ne mislim da će ikad više do te razine doći,ali……
Ni ovu razinu nisam očekiva ,pa je došla,a sad mi je ža da ja nisam bija kupac po toj cijeni pa makar….

prvi kvartal

http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=LVCV-R-A

prvi kvartal

Što radi i o čemu razimšlja 1410 dioničara Lava ,pitanje je sada?
Firma je unatoč jakoj krizi u građevini i više nego stabilna,likvidna i nema problema sa postojećim i novim poslovima!
Vjerovatno ih 1400 misli da će netko drugi podignuti cijenu dionice na burzi ,ali ne ne …tako to ne ide !
Pa gospodo draga da svatko od nas kupi po 2 dionice ,počistili smo cili ask….u čemu je problem??
U životu treba shvatiti da ključ vlastitog uspjeha ipak leži ,dobrim dijelom ,u vlastitim rukama.
Koliko Vas je spremno za taj uspjeh kupiti 2 dionice ,baš me zanima?
Lp,
Ribar

..pozdrav ekipo patnika.imam jedno pitanje pa ako netko zna odgovor neka javi..na portalu mojedionice u sažetku za 1.kvartal piše da je dobit oko 300.000 kn,a u izviještaju koji je firma poslala zg.burzi piše da su 1mil.kuna u minusu pa ako može netko da mi to pojasni..također kolega lopina ako bi imali volje da malo detaljnije izanalizirate izviješće da i mi mali (svi ostali koji kao i ja gledamo smo neto + ili – na kraju)dobijemo malo širu sliku kako firma radi..

Prije par dana odem do uprave Lavčevića ,čisto da vidim ima li šta nova,a oni će :
– svi kapaciteti zaposleni
– posla ima preko glave
– nemaju problema sa naplatom i likvidnošću
Sjednem za komp. i pogledam malo burzu i ……
Cijena na 180 kn,sa par nervoznih na asku sa par desetaka kom. pa se pitam tko je ovdi lud
[smiley]
Firma uspješno brodi u, ne baš maloj, građevinskoj krizi ,stabilni su, likvidni,isplaćuju ,a i ove godine planiraju, pristojnu dividendu itd.itd.
Može li me netko prosvitlit u čemu je kvaka ???
Jan,Lopina,Conon di ste ?’


Prije par dana odem do uprave Lavčevića ,čisto da vidim ima li šta nova,a oni će :
– svi kapaciteti zaposleni
– posla ima preko glave
– nemaju problema sa naplatom i likvidnošću
Sjednem za komp. i pogledam malo burzu i ……
Cijena na 180 kn,sa par nervoznih na asku sa par desetaka kom. pa se pitam tko je ovdi lud
[smiley]
Firma uspješno brodi u, ne baš maloj, građevinskoj krizi ,stabilni su, likvidni,isplaćuju ,a i ove godine planiraju, pristojnu dividendu itd.itd.
Može li me netko prosvitlit u čemu je kvaka ???
Jan,Lopina,Conon di ste ?’

najlikvidviji od svih hrvatskih građevinara ,mislim kao firma a na burzi najnelikvidniji
najmanje zadužen od svih
kratkoročna imovina 1,7 puta veća od kratkoročnih obveza
na računu blagajne imaju 6 mil kn keša,mislim da je to više od svih ostalih građevinara skupa
kapaciteti popunjeni
radi se solidno
gubitak minimalan što je i logično/zima je/ ali ništa lošiji nego lani
dividenda možda bude,al ne iz dobiti prošle godine već iz zadržane dobiti ranijih godina

a dionica pada,pada i Viadukt,pada i HDEL,pada i DLKV,pada i INGRA ,pada i IGH,pada i THNK

svi ne sa razlogom ali takav je đir

Ipak stećajni skor ,tkozvani, Z sqore je za LVCV nešto ispod 2 i to je bitno za kupnju nekog građevinara

A tko bi mogao u stečaj:
INGRA,zato se trži na o,34 BV jer je pritišće nelikvidnost,slab krvotok
HDEL vjerovatno neće o,40 BV,ali sam bog zna
VDKT ,tko zna,to je nekačudna biljka,ali može u stečaj,možda ga ubila LIBIJA a izvješće im je koma
trebalo bi ih pozvati na odgovornost,muljatori

IGH vjerovatno neće u stečaj ,trži se na o,6BV
DLKV,ljulja se,gori je od INGRe a trži je na 0,7BV,hoće li u stečaj?

i fundamentalno najstabilniji ,i najnelikividniji/dionica/od svih građevinara
LVCV NA 0,35 BV,
zašto?svi koji su u njemu osjećaju se kao zarobljenici,a nekom budućem bulu svi kreću a Lav stoji
ili krene najkasnije.I zato se izlazi,a kupnja se povlači.što kupovati po 200 nešto što vrijedi 500
ako se može kupiti na 180.
Danas se moglo kupiti po 180 tridesetak komada izloženih na ASKU.

U LVCV malo meda i mlijeka,a prolječe je.

Po razmišljanju uprave bit će dividende,a odakle novac to valjda oni znaju …
Zašto je Lav među nelikvidnijima to je pravo pitanje?
Da li zbog količine dionica većinskog vlasnika ili samog trenda na burzi?
Davno bi prodao dionice da firma nije stabilna i neprofitabilna,ali ona je upravo suprotno.
Dapače ,malo je stabilnijih i likvidnijih građevinaraca..
Koliko vidim i znam firma je poprilično posložena sa stručnjacima u svojim sektorima,pa stvarno
si postavljam pitanje koji su parametri našeg investitora po kojem kupuje dionice?
Zar to nisu jedni od bitnijih parametara ili………


Dapače ,malo je stabilnijih i likvidnijih građevinaraca..

Da, malo je kolega, a LVCV i INGRA to defitnivno nisu!

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!



Dapače ,malo je stabilnijih i likvidnijih građevinaraca..

Da, malo je kolega, a LVCV i INGRA to defitnivno nisu!
[/quote]

MACHETE,

uz dužno poštovanje,ali ovo nije odgovor !
To jel netko je ili nije stabilan ,profitabilan,likvidan ne ovisi o nečijoj želji ,već činjeničnom stanju.
I kakve veze sad ima Ingra s mojim iznošenjem?

New Report

Close