LVCV (Lavčević d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LVCV (Lavčević d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

..svima sve najbolje u 2011god..primjetio sam da je br.4 prošlu sedmicu prodao 1500kom.no kroz redovnu trgovinu to nije vidljivo (koji je točno dan obavljena transakcija) pa ako mi netko može objasniti kako se takve transakcije obave i dali se cijena dogovara posebno..


..svima sve najbolje u 2011god..primjetio sam da je br.4 prošlu sedmicu prodao 1500kom.no kroz redovnu trgovinu to nije vidljivo (koji je točno dan obavljena transakcija) pa ako mi netko može objasniti kako se takve transakcije obave i dali se cijena dogovara posebno..

Poštovani kolega,
I tebi sve najbolje u godini 2011.

Koliko možeš vidjeti, je pod Hrvatska Poštanska banka (HPB skrbniški) odletio paketič ovih 1.500 komadiča. Imaš prav (bravo na vidjenju i upozorenju).

Prije HPB 10.278 dionic
Sada HPB 8.778 dionic

PP Jan

..mi kad se pada onda smo najbolji ali kad treba da rastemo nema nas nigdi..sramota i katastrofa..podsjeća me na jednoga priku koji priko lita super svira gitaru na plaži,sve cure okolo skupu drugi papci,a on većinu puti ide doma suvoga k…. tako i ovi naš LVCV sve raste ali on brate nemrda pa nemrda..


..mi kad se pada onda smo najbolji ali kad treba da rastemo nema nas nigdi..sramota i katastrofa..podsjeća me na jednoga priku koji priko lita super svira gitaru na plaži,sve cure okolo skupu drugi papci,a on većinu puti ide doma suvoga k…. tako i ovi naš LVCV sve raste ali on brate nemrda pa nemrda..

Vjerujen da san ti dopi….više s onom frazom strpljen -spašen ,ali izgleda da tako mora bit.
Tržište je poprilično živnilo i pitanje je dana kad će se to odrazit i na sam Lvcv.
U ovom momentu najbitnije je da je firma stabilna ,ima posla ,isplaćuje izdašnu dividendu ….
Kad bi bude stvarno dopizdilo ti se javi ,pa ćemo združeno opalit po asku!
Lp,
Ribar

evo života i na lavu, skinuto 200 komada s prodaje [thumbsup]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Flipsssss,,,,,jesi spremannn???

..alo ribaru stari prijatelju.. šta je ovo danas pa zar se je i ovaj naš lav počeja budit iz sna aj da i ovo dočekamo..usput ja sam danas postavija nalog na prodaju mislim da bi me ta cijena u ovom trenutku zadovoljila..


..alo ribaru stari prijatelju.. šta je ovo danas pa zar se je i ovaj naš lav počeja budit iz sna aj da i ovo dočekamo..usput ja sam danas postavija nalog na prodaju mislim da bi me ta cijena u ovom trenutku zadovoljila..

Pričekaj 350-400kn, bit će uskoro….ipak splitska firma gradi 1000 stanova POS-a.

Top rast u 2011.g. - TEP, ZVCV, HRDH, HDEL, VDKT, IPKK, ....

Vidim vas dečki, da ste vi još aktivni i nadate se na najbolje. No optimizam je vrlo važna stvar na burzi, ali ponekad traje dugo, da optimizam i zaživi. Zanimivo je vidjeti ankete, kako optimizam kod ljudi u EU je bolji, nego kod nas na Balkanu (tu imam u mislima i nas SLO). Osobno mislim, da budemo u ovi godini doživili dno, ali kakva bude posledice je teško reči.

Gradnja stanova nije kod nas donesila ništa dobro. Malo pogooglajte, pa čete vidjeto kako stoji situacija sa građevinarom VEGRAD, koji je bio kod nas glavni na području gradnje stanova (sada je na žalost u stečaju). Sada kad nema novca, narod ne kupuje stanova, a prisilne poravnave, stečaji građevinarov su obična stvar. Domino efekt sesuvanja gospodarstva je tek u početku.

Nakup nekaj sto dionic lava, pa je posledica INA efekta. Sličan scenarij se dogodio i u vremenu, kada ste imalu one slavne IPO-te (narod imao je puno novca a malo znanja, pa uložio u ono što je mislio, da je najbolje).
No, to je bio samo moje skromno mišlenje.

Pp, Jan.

ne bi se spušta u neke razprave jer se ti virovatno više razumiš u te stvari al…
pa nije Vegrad potonuo zbog neprodaje stanova….nego što su ga pokrali do kosti…
to da je cila građevina u k….to stoji…
Pa ako važi Ina efekt za ostale dionica ..pa neka bude i tu koja stotica skinuta sa prodaje…


Vidim vas dečki, da ste vi još aktivni i nadate se na najbolje. No optimizam je vrlo važna stvar na burzi, ali ponekad traje dugo, da optimizam i zaživi. Zanimivo je vidjeti ankete, kako optimizam kod ljudi u EU je bolji, nego kod nas na Balkanu (tu imam u mislima i nas SLO). Osobno mislim, da budemo u ovi godini doživili dno, ali kakva bude posledice je teško reči.

Gradnja stanova nije kod nas donesila ništa dobro. Malo pogooglajte, pa čete vidjeto kako stoji situacija sa građevinarom VEGRAD, koji je bio kod nas glavni na području gradnje stanova (sada je na žalost u stečaju). Sada kad nema novca, narod ne kupuje stanova, a prisilne poravnave, stečaji građevinarov su obična stvar. Domino efekt sesuvanja gospodarstva je tek u početku.

Nakup nekaj sto dionic lava, pa je posledica INA efekta. Sličan scenarij se dogodio i u vremenu, kada ste imalu one slavne IPO-te (narod imao je puno novca a malo znanja, pa uložio u ono što je mislio, da je najbolje).
No, to je bio samo moje skromno mišlenje.

Pp, Jan.

Poštovani Jan,
cjenim tvoje mišljenje i na kraju krajeva svako mišljenje je dobrodošlo ,bar meni!
Samo nekako mi se čini da si prepesimističan,generalno ,a ne samo po pitanju Lavčevića.
Pa oboje znamo da je gradnja stanova Lavu samo jedna od niza djelatnosti ,da se trenutno gradi dosta toga što i ne liči baš na stanove ,bar u Splitu.
S vrimena na vrime svratim malo do nekih ljudi koje poznajem u samoj firmi, čisto da vidim kakva je atmosfera ,ima li posla i sl.
U zadnjem posjetu ostavili su mi dojam poprilično bezbrižnih,zadovoljnih ljudi koji imaju posla ,firma u srcu recesije isplaćuje ,poprilično bogatu dividendu !
Pa što čovik da poželi više??
Znam da je građevina u problemu,ali zar nije vrime i da se građevina malo oporavi ??
Ipak je ovo izborna godina, Evropa je iz glavnih okova recesije već izašla .
Eto toliko od mene za sada i svako dobro želim!
Lp,
Ribar

E dečki, svima vama stavit ču staviti 100% za komentare.

Osobno nisam pesimist, nego REALIST. Znam, da smo na istom vlaku, pa bi svi želili vidjeti svetlo na kraju tunela, jer se ovaj mrak na balkanskim burzama dešava previše dugo (sada nam je več 37 mjesec). Dionice su pale za više od 80% – ako samo pogledamo Lava možemo vidjeti trgovino oko 200 kn/dionico, što znači oko 85% od vrha.

Što se tiče Vegrada je delno istina, da su ga razgrabili svi, a stvar seže sve do Hypo-ta. Ali ima tu još največog građevinara SCT koji je tudi pao. Slično če se sada desiti sa CPM, koji bi mogao završiti tunel Markovec. Veliki projekti u Ljubljani još niso u početni fazi (zbiranje dokumentacije), ali planirani su bili da se do sada završijo (realizacijo možete vidjeti na sliki).
http://www.emonika.si/
http://urbanaslovenija.blog.siol.net/2007/09/15/severna-mestna-vrata-bavarski-dvor/

Velike dividende sa strane Lava možejo biti posledica izčrpavanja kompanije za nemene kupovanja djela u samom kompaniji (npr. mmtz želi povečati udjel). Bolje bi bilo, da dobit uložijo u nove projekte (npr. Omiš) i ne da samo pričajo, da budejo nešto napravili, a do sada ništa od toga (čačkajo oko dokuimentacije kao kod nas). Nadam se, da su dobili puno posla oko plinifikacije, zlasti da plin dovedejo do grada i kuče. Bilo bi super, da bi razvili logistični sistem za odpadno električno i elektroničko opremo na teritoriju Dalmacije (tamo ima puno novca i imali bi monopol nad tome) kao hčerinska kompanija matice MMTZ.

Država bi mogla puno uložiti u energetske projekte, koji su u krizi najbolj dobrodošla investicija za zagon građevine i cjelotnog gospodarstva. Dobro je to, da polako na veliko ulagajo amerikanci i njemci u vašo državo, pa da idete u EU.

Što se tiče Lava imam mišlenje, da je super kompanija, samo previše u rukama mmtz i obiteljov Lisičar. Oni su po mom mišlenju premalo aktivni za vodenje kompanije i imajo premalo izkustva oko vodenja. Samo podeblavanje udjele nije garant za uspeh kompanije. Na žalost.

New Report

Close