LVCV (Lavčević d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LVCV (Lavčević d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

čini mi se da bi nam ovo moglo biti od koristi 🙂
http://www.poslovni.hr/139761.aspx

http://www.slobodnadalmacija.hr/Split/tabid/72/articleType/ArticleView/articleId/92498/Default.aspx ..a ja ću još da napomenem da u čitanom izdanju SD piše da je vrijednost radova mizernih 8 milona eura,nek nama dioničarima ostane pola mi zadovoljni..

http://www.slobodnadalmacija.hr/Split-%C5%BEupanija/tabid/76/articleType/ArticleView/articleId/92913/Default.aspx..ovome članku treba nadodati da se zemljište Adriachema nalazi direktno uz zemljište koje su već kupili Moralić i Lavčević pa zašto nebi sve objedinili..no to su samo moje želje..

nesto veliki prometi jucer i danas…zna li ili naslucuje netko o kakvim se prekrcajima radi?

... otišli su bikovi uzalud ...

ja pojma nemam ali naslućujem da to mmtz lagano kupuje..samo mene zanima tko na ovim razinama prodaje mali očito ne,znači neki malo veći..pravo bi bilo pitanje zašto taj netko prodaje po ovoj cijeni..

Poštovani kolega!

Osobno mislim, da nije tako jednostavno dokupovati dionice (zlasti če so dionice kompanije na burzi). Ako si po definiciji večinski lastnik (koliko je meni poznano je to zakonsko določeno i znači, da je to onaj koji ima od 25% i više udjela u tvrtki), onda imaš obaveze, da javno poručaš o dokupovanju udjela oz. dionic (TO TRENUTNO MMTZ NE RADI). Ali istine je ta, da ima mmtz u lasti više od 72%, i vrlo malo manjka, da če imati zakonski prag večinskog lastnika, koji je po zakonodaji EU 75% i više.
Ako sada pogledaš portfelj, onda brzo vidiš, da i LVCV ima u lasti par % dionic, tako da je praktično ova igra (75% udjela) završena. Meni se čine, da su počeli prodajati dioničari poput Šola Sandi i možda počasi još tko (razlog bi bio osvežitev osobnog portfelja sa novimi dionicami i tako otrditi pozicijo odločivanja u novi kompaniji ili kakvi banki – malo pogooglaj, pa češ vidjeti).

Meni je dionica vrlo zanimiva, zlasti u zadnjom vremenu, ko je isplatila tako visoke dividende (blizu 10% cijene), a business se jim je dobro popravil, zlasti je to dobro u vremenu, kada je građevinska branža dobesedno zablokirala (po modelu ovrednotenja kojega je nekad radio Benjamin Graham bi za ovo dionico lahko kazao BEST BUY). A sa druge strane moraš imati na umu, da je vrlo nelikvidna, a večinski lastnik nema interesa, da bi preko ove tvrtke napravio nešto novo i drugačno u građevinskom poslu ili što drugo (gledaj sestavo NO- sve ti je to familija Lisičar).
Imaj na umu, da je prije godine i pol, gdje su dobili koncesijo za odpadno električko i elektroničko opremo sve potihnilo u duboko tišino. A na tom području je puno novca, i još bi ga moglo biti, jer ste praktično na pragu ulaska u EU, a ta jako podpira varovanje okolja.

No, to je samo moje skromno mišlenje.
Za par godina čemo vidjet što se je dogodilo od svega napisanog.
Pp, Jan30.

jan30,ovo dio di si napisao BEST BUY mi se najviše sviđa..

Prošli je tjedan najvjerojatnije Ivica Nuić koji je bio na 10. mjestu top 10 prodao svoj udio, a za tu količinu se HPB – skrbnički račun pojačao…
Na žalost to nam puno ne govori tko je kupio…
Ali znak da netko iz top 10 dokupljuje je uvijek dobar

To je istina, Ivica je otišao.
Ali postavlja se mi pitanje: »Tko je bio Ivica Nuič u TOP10, oz. kakvo ulogo je imao u ovom obdobju?«.
Ne smijemo zaboraviti, da smo vidjeli ovakav scenarij prije godine i pol dana, gdje je uletio SLAMNATO PODUZEČE – Paktor, koji je u tjednu dana pokupio par % udjela ove kompanije (dnevno trgovanje je bilo npr. X.000 dionic, što je za ovo nelikvidno dionico NENAVADNO), a onda je sve prodao Ivici Nuiču (tada je bila cijena oko 700KN).
Jako me čudi, da bi sada to sve prodao po 40% cijene koje je uložio.

Kod nas u SLO smo imali slične scenarije, gdje sta to radila dva znana tajkuna, a na kraju je sve ovo potonilo u velike kredite. Danas jedno kompanijo prodajajo po udjelih oz. poslovnih divizijah, a druga radi sličan scenarij. Posledica prezaduživanja i financijskog izčrpavanja, je privedla samo do nerazvoja poduzeča i povečanja besposelnosti.
Ja još uvijek kažem, da je dionica po funadmentu dobra, samo se dogajajo čudne stvari koje lahko privedejo do velikih negativnih posledic, koje bi (najviše) občutili (mali) dioničari.

mislim da se varaš jan30,koliko se ja sjećam PAKTOR je kupovao i prodao samom LVCV ,a cijena je bila ako se ja dobro sjećam 315kn..e sad to više nije ni bitno bilo pa prošlo,bitno je ovo što se sada dešava i kako će se ovo pretakanje završiti,ja se nadam barem povratku u redovni režim trgovine to bi me za početek zadovoljilo..

Prije neki dan je bilo ovako.

1. MONTMONTAŽA D.D. 350.986 73,40%
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 16.617 3,47%
3. LAVČEVIĆ D.D. (1/1) 13.960 2,92%
4. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. 8.819 1,84%
5. CESTAR D.O.O. 7.323 1,53%
6. ZUBAK PAVO 4.679 0,98%
7. CENTAR BANKA D.D. 3.368 0,70%
8. ANTIĆ PETAR 2.240 0,47%
9. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 2.195 0,46%
10. NEXE GRUPA D.D. 1.873 0,39%
UKUPNO 412.060 86,16%

Danas izgleda ovako

1. MONTMONTAŽA D.D. 350.986 73,40 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 16.617 3,47 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. LAVČEVIĆ D.D. (1/1) 13.960 2,92 Osnovni račun SPLIT, HRVATSKA
4. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. 10.785 2,26 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. CESTAR D.O.O. 7.323 1,53 Osnovni račun SPLIT, HRVATSKA
6. ZUBAK PAVO 4.679 0,98 Osnovni račun KRALJEVEC SESVETSKI, HRVATSKA
7. CENTAR BANKA D.D. 3.368 0,70 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
8. ANTIĆ PETAR 2.240 0,47 Osnovni račun SPLIT, HRVATSKA
9. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 2.195 0,46 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. NEXE GRUPA D.D. 1.873 0,39 Osnovni račun NAŠICE, HRVATSKA
Ukupno: 86,58

..ništa meni ovdje nije jasno al valjda je to bit čitave priče da nikome ništa ne bude jasno..

New Report

Close