LVCV (Lavčević d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LVCV (Lavčević d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Danas mi je malo mirniji dan pa mogu više čitati forum.Htio bih samo reći da mi je gušt čitati postove
ConOBriena i sreća je naša da takvi likovi ovdje pišu.Nemam dionice LVCV.

klodovik

ConOBrian(ako nije previše osobno)da li ti vjerujaš u Lavčevića? I kako komentiraš činjenicu da se bid naglo prorijedio od kada smo ušli u režim trgovine od 11-13..


ConOBrian(ako nije previše osobno)da li ti vjerujaš u Lavčevića? I kako komentiraš činjenicu da se bid naglo prorijedio od kada smo ušli u režim trgovine od 11-13..

Lav konstantno ostvaruje dobit, i to iz redovnog poslovanja, dugoročnog duga pratkički nema, radni kapital nije najblistaviji ali i kratkoročne obveze su niske u odnsosu na aktivu. Solventnost barem prema dostupnim podacima nije upitna. Trži se na pola knjigovodstvene vrijednosti i vrlo niskom P/E. ROE je dobrih 10%.

Što je dionica nelikvidnija to je manje zanimljiva većim ulagačima. Osim likvidnosti, problem je i transparentnost društva koja je na niskim granama.

Da ne vjerujem nebi ga kupio, to što imam planiram držat, ali s obzirom na gornju rečenicu, neću u njega uložiti značajan dio svog portfelja.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

nemam znanje da razumijem sve te stručne pojmove i podatke koje i ja vidim na moje dionice.com ali onako uspoređujući s drugim građevinarima brojke se ne čine loše i zato ti hvala na odgovoru i pojašnjenjima..



ConOBrian(ako nije previše osobno)da li ti vjerujaš u Lavčevića? I kako komentiraš činjenicu da se bid naglo prorijedio od kada smo ušli u režim trgovine od 11-13..

Lav konstantno ostvaruje dobit, i to iz redovnog poslovanja, dugoročnog duga pratkički nema, radni kapital nije najblistaviji ali i kratkoročne obveze su niske u odnsosu na aktivu. Solventnost barem prema dostupnim podacima nije upitna. Trži se na pola knjigovodstvene vrijednosti i vrlo niskom P/E. ROE je dobrih 10%.

Što je dionica nelikvidnija to je manje zanimljiva većim ulagačima. Osim likvidnosti, problem je i transparentnost društva koja je na niskim granama.

Da ne vjerujem nebi ga kupio, to što imam planiram držat, ali s obzirom na gornju rečenicu, neću u njega uložiti značajan dio svog portfelja.
[/quote]
E sad će morati otpisati još pola milje za štetu od krađe…bože, što se sve kod nas ne krade..

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore. - Cum sapienti viro libenter diserimus

Trudim se shvatiti pjesnika..pokušavam povezati konce,misli mi lete prema tome da se možda trezor ne sprema u dokup..da li sam i blizu tome sa svojim razmišljanjima..Ciceron,da si bio,a očito i još jesi dobar "orator "to manje-više svi znamo ali ako bi mogao bar malo pojasniti svoju pjesničku slobodu što si htio reći o kakvoj krađi pričaš..ili neka se netko drugi ako ima volje uključi u ovu "žestoku" za sada jednostranu raspravu..

…pa flips mislia san da pratiš svaki pokret velikog Lava…
http://dnevnik.hr/vijesti/crna-kronika/kradzom-i-unistavanjem-pocinjena-steta-od-pola-milijuna-kuna.html

pa ja se maksimalno trudim da sve popratim i to podijelim ali poslom sam bio odsutan jučer i danas malo do metropole osim magluština malo sniga nema se šta vidit ..no ,moraš priznati da bi ova moja teorija bila jako zanimljiva.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=28800

http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/LVCV-fin2009-4Q-NotREV-K-HR.pdf

Kratkoročne obveze smanjene sa 137 na 80 miliona kuna, čime ukupni dug iznosi svega 25% pasive. Najčvršća bilanca među građevinarima.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Kratkoročne obveze smanjene sa 137 na 80 miliona kuna, čime ukupni dug iznosi svega 25% pasive. Najčvršća bilanca među građevinarima.

A dobit veća nego lani.Jedini građevinar koji izgleda kada radi nešto i zaradi za dioničare.Bravo !
Ipak veliki pad prodaje će ubuduće vjerovatno smanjiti dobit,ali u ova vremena bitno je da firma
nije zadužena.LVCV stabilan kao stijena.Šteta što je u bedacima.Ovo je dionica za strpljive.

New Report

Close