LVCV (Lavčević d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LVCV (Lavčević d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


pa sa ovom dionicom se opče ne trguje jel ima netko nekakve informacije zašto

Kolega, imaj na umu da je sada godišnji, pa narod nema toliko interesa trgovanjem dionic (znači likvidnih i nelikvidnih). A ono najgore je to, da narod nema novca, da kupi dionice. Istina je ta, da so te na vrlo nizkim rezinama i ugodne za dokup (kao npr. LVCV).
Da ne omenjam koliko se vam je nakom odstopa Sanadera znižal rejtin u gospodarski razvitosti države. Sve što je sada povezano sa Hrvatsko su samo kako, če uspeti nabrati dovoljno novca u trezor, da plati dug. A novca na žalost nema. Koliko sam čuo danas po radiu, se priča da vlada u HR nije mogla platiti članarine za NATO (priča se o borih 3 i nešto mio EUR). Pa si sada zamisli.

Na jesen, če se vidjeti kako je stanje, i koliko če to uplivati na ZSE. Ako doživite podobni scenarij kao je to doživjela Mađarska i Islandija, onda se ne piše ništa dobro. Devalvacija novca, a oporavak makro-ekonomskog stanja u državi, če biti DUGOTRAJNI (pozabite na dionice za par godina – znači pet i više godina).

Malo pogooglaj, pa češ vidjeti kako teško se borijo za preživetje i izboljšanje stanja u Islandiji.

LOŠ START
Lavčević: Neto dobit u pola godine smanjena gotovo trostruko
Autor/izvor: SEEbiz
SPLIT – Lavčević je u prvih pola godine ostvario neto dobit od 3,5 milijuna kuna što je gotovo trostruko manje u odnosu na isto razdoblje lani kad je dobit iznosila 9,67 milijuna kuna.

Dobit prije oporezivanja iznosi 5,9 milijuna kuna što je 49,9 posto manje u odnosu na isto lanjsko razdoblje. Ukupni su prihodi iznosili 152,7 milijuna kuna i bili su 24,6 posto manji u odnosu na isto razdoblje prošle godine. ukupni su rashodi pali 23,02 posto, na 146,7 milijuna kuna.

FI je definitivno lošiji u odnosu na razdoblje od prošle godine, ali bili bi stvarno nerealno očekivati bolji…ali ako ga usporedimo sa izvješćima koje prikazuju ostala građevinska društva onda je sasvim ok jer su obveze znatno smanjenje a ne zaboravimo da će isplatiti 25 kuna dividende….i po meni možda i najvažnije iako je FI na prvu lošiji nema spuštanja po bid-u što je najčešće vrlo dobar znak, barem kratkoročno…

do kad se moraju kupit dionice za imat pravo na dividendu?

... otišli su bikovi uzalud ...

Skupština je 28.8. svi koji su tada upisani kao vlasnici dionice imaju pravo na dividendu, dakle do toga datuma morate kupiti dionicu, a posle skupštine možete je prodati a isplata dividende je negdje 30 dana posle Skupštine.

jer mi ima netko posuditi 200-300K da ubodem još malo Lava i uzmem 8-9% na dividendi…malko se šalim jer mi je fascinantno da recimo danas kad se svakakve dionice trže (barem malo) nema niti kune prometa na dionici koja daje takvu dividendu i to za cca. mjesec i pol…

Živo me interesira sutrašnji dan.
Zar je moguće da uz najavljenu dividendu i ovako nisku cijenu nema prometa već danima?!?!
Nadam se da je današnji dan najava promijene trenda.

nije samo lvcv nelikvidan,pa danas ni na tehnici nije bilo transakcija a isto daju dividendu,sve ce to doc na svoje…..strpljenja.Lvcv daje 25,5 kn po dionici a viadukt 15 i jos nemaju para za isplatit,strasno…

Imam lvcv poprilično puno i poprilično dugo .
Inače je to dionica koja zna dugo mirovat i najedanput poludit.
Vjerujete doći će opet ti dani ,pa kad došli da došli.
Ono što je najvažnije je da su stabilni ,likvidni, imaju posla i dobro su organizirani.
Pozdrav

naravno da je debelo kasno jednom kad poludi 🙂
Ovaj omjer P/Bv je u usporedbi sa ostalim građevinarima na samom dnu, tako da kad ovo eksplodira bit će to veliki BUM!

jel može netko staviti k/p, sutra odnosno prekosutra je zadnji dan za kupiti ako se želi pokupiti dividenda…

Najbolje ponude [ LVCV-R-A ]
Kupnja Cijena
17

290,00
7

276,00
50

265,00
100

256,00
75

240,03
90

230,14
150

190,00
50

150,01
500

150,00

Cijena Prodaja
308,80

7
308,90

20
309,00

85
324,98

25
325,00

85
326,90

19
327,00

172
339,00

24
368,98

86
369,99

70

New Report

Close