LVCV (Lavčević d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LVCV (Lavčević d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prijedlog dividende 25,5 kn po dionici ili 10% u odnosu na sadašnju cijenu.

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/J9zhJt1CYfQWKFWIitiWpw==.pdf

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones

http://www.zse.hr/default.aspx?id=26382

Odeeeeeeeeeeeee ……
Koji je cijenjeni kolega kupija po 269- 110 kom.,pa prodaje po 299,98?

u dopisu neka poprave godinu …skupština če bit 28.kolovoza 2008 ??!!

još nek i 2. kvartal bude ok…..


još nek i 2. kvartal bude ok…..

pa bit će .. inače nebi predložili dividendu (Uprava već ima podatke za drugi kvartal 🙂 pošto je isti već iza nas)

P.S. .. ovo s dividendom nisam očekivo tako da sam izišo (mislio sam si da sad kad je crobex roknuo da kratkorocno ima boljih prilika i da ima dosta vremena za vratit se).. eh koji jebza!Inače i dalje mislim da je dugoročno LVCV super pik! tako da ekipi koja je unutra želim sve naj naj i da izdrže!

[thumbsup]

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]

Nitko ne stavlja pitanja zašto su tako radodarni oko dividende (znači 75% dobitka čejo davati samo za dividende).
Osobno mislim, da je počelo financijsko izčrpavanje ove tvrtke. Izgleda, da mmtz-ju nujno treba novac, pa tražijo sve možne alternative, da ga dobijo (možda zbog likvidnostne krize tvrtke mmtz, ili samo zbog interesa, da Lisičari dobijo što više u svoj žep – najslabija možna poteza večinskoga lastnika).

Ako več netko bude na skupštini, nek naj pita koliko su donesile novog finančnog toka (i posledično dobitka) ravno:
• građevinske djelatnosti iz koncesije koje su dobili prije godine dana,
• koncesije za zbiranje odpadne električke i elektroničke odpadke.

Za obadvije stvari su dobili koncesijo sa strane države. U ovakom primeru se može vidi koliko jim je kvalitetan management koji može napraviti bolji razvoj tvrtke i proširenje core business-a.

bez ljutnje jan30, ali ti si jedan od likova kojemu je čaša uvijek napola prazna (ili si gadno popušio na Lavčeviću pa si opasno ljut), da su objavili da ne isplaćuju ništa rekao bi da uzimaju na druge načine pare van i da ne žele ništa isplatiti manjinskim dioničarima, ako i izvlače pare par daju jednako svim dioničarima…..a što se tiče pitanja za glavnu skupštinu ona su na mjestu, ali prije toga ćemo vjerojatno nešto moći isčitati iz polugodišnjeg FI

Pa nije tako grozno.

Osobno još uvijek mislim, da u ovim teškim financijskim vremenima treba imati novac u tvrtki (da lakše diše ili da pojača pozicije u svom business-u). A ne, da se ga razsipava za dividende.

Bilo bi zanimivo vidjeti, kako npr. mmtz ulaže kao strateški partner (koji ima na svom računu jako veliko novca) u izgradnjo na Omišu. U tom slučaju, bi na kraju prodali business divizijo TURIZAM u Lavčeviću (i možda djelomično i u mmtz) za vrlo velike pare (priča se o 100 mioEUR i više). Zamislite si kako bi sa tako velikim novcam bili glavni u državi i strateško pomembni u građevini u HR i izvan nje.

Ali ima u NO sestavo, koja ne razumije baš najbolje svog posla. Lisičari su se izkazali, kao ne baš najbolji lastniki (zlasti se to vidi po smrti pokojnog Nikole).
Ako malo pogledamo nazad vidimo, kako su Anica i Mirela prodajale dionice mmtz na rezini P/E je 20. Sada, kad so umetno napumpali dobit sa prodajo svojih kompanija, pa u vremenu krize nije ništa aktualno da bi se kupovalo na toj rezini (znači 20). Tako bi namesto, da su prodajale na rezini 40 i 70k vrlo lako prodajale na rezini 150k i više.

No, to je samo moje osobno mišlenje. Još uvijek bi bilo ljepo viditi praktični primer, da sa krize pridete jači i bolji kao ste bili prije nje.
Možda se mi pridruži još macro, koji zna biti kritičan na ovake poteze koje radijo neki u HR.

nije li fascinantno da niti danas kad je pozitivni sentiment izrazit na tržištu nitko neće dionicu koja na trenutnu cijenu ima prinos dividende od cca 8%…ili ekipa očekuje da se na drugima da više zaraditi a do ex div ima još više od mjesec dana, samo što je i kupnja i prodaja vrlo tanka pa može sa relativno malo para na bilo koju stranu vrlo jako iako ipak sumnjam da sada nakon najave dividende može dole…

pa sa ovom dionicom se opče ne trguje jel ima netko nekakve informacije zašto


pa sa ovom dionicom se opče ne trguje jel ima netko nekakve informacije zašto

Dionica donosi 25,5 KN dividende po dionici.
Vlasnici je ne žele prodavati ispod 250.Radije će dočekati dividendu i izvješće za prvo polugodište.
Inaće je nelikvidnost veliki problem ove dionice.I zato i bez obzira na ovoliku dividendu tržište nije
reagiralo.Za dugoročne investitore s obzirom na podcijenjenost,a i najpovoljniji koeficijent likvidnosti jer su kratkoročne obaveze gotovo na polovini kratkoročnih potraživanja i najsigurniji
ulog.Jer gotovo svi ostali građevinari imaju problem a to je nelikvidnost.
Ali kako smo postali čisto špekulativno tržište,dugoročni ulagači su postali trejderi.

New Report

Close