LVCV (Lavčević d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LVCV (Lavčević d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Plaćeni troškovi budućeg razdoblja, nedospjela naplata prihoda
31.3. 2009: 27.258,40
31.12.2008. 3.437

Jel možda zna netko na što je otišlo ovih 23.821 mil kn?

To se zove "kreativno knjigovodstvo u Hrvata"



Plaćeni troškovi budućeg razdoblja, nedospjela naplata prihoda
31.3. 2009: 27.258,40
31.12.2008. 3.437

Jel možda zna netko na što je otišlo ovih 23.821 mil kn?

To se zove "kreativno knjigovodstvo u Hrvata"
[/quote]

ne radi se o kreativnom računov. već o normalnim računov. praksama … naime, nešto x (??) je unaprijed plaćeno … to x će se koristiti kroz duže razdoblje y (??) .. te se određeni najvj. proporcionalni iznos mjesečno skida s pozicije "Plaćeni troškovi budućeg razdoblja" na rashode .. (npr. platiš unaprijed najam milju kuna na 5 godina … knjižiš smanjenje keša a kao protustavku poziciju Plaćeni troškovi budućeg razdoblja .. zatim godišnje skidaš s te pozicije 200 tis. i knjižiš na rashode)

mene zanima šta je to nešto .. jer radi se o povećem iznosu

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]

zanimljivija je i pozicija u bilanci Prihodi budućeg razdoblja 31.12.2008. 8,4 mil 31.3.2009. 28, 7 mil …. + 20,3 mil … bit će oprihodovano u budućim razdobljima

… znaci posao (??) je napravljen (??), naplaćen .. računovodstvo jedino ne dozvoljava da ga u cijelosti bacimo na prihode već taj iznos polako skidamo s te pozicije i bacamo na prihode

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]

Naravno za ovih 20.3 mil može biti i situacija da se radi o odgođenom plaćanju troškova .. ista stvar za ovih 23 mil .. može se raditi o već obračunatim prihodima .. ali cini mi se da tolki iznosi nisu prošli kroz RDG u 1q

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]

jel može netko staviti k/p na ovu našu sirotinjicu
hvala

Prenosim post od kolege Nemesisa, ovo bi mogla biti definicija pirove "pobjede" pošto je Lvcv fino potonuo zadnjih par tjedana i likvidnosti gotovo da i nema, što mi je ipak malo čudno..

Premješteno iz teme: HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.) Čak četiri tvrtke, prema ocjeni Fine, imaju najniži 8. rejting, a to su Dalekovod, Konstruktor, Ingra i IGH. U poslovanju s tim tvrtkama navodi se u Bonplusu, postoji visoka nesigurnost suradnje i vrlo je velika vjerojatnost zastoja u plaćanju (veća od 40 posto).

Hidroelektri niskogradnji i Tehnici dodijeljen je nizak, 6. rejting, a on znači da je poželjan oprez u suradnji s tim tvrtkama i da je vjerojatnost u zastoju plaćanja relativno visoka.

Najbolje od tih sedam tvrtki stoji Lavčević s natprosječnim 3. rejtingom, koji znači da tvrtka ima solidnu kvalitetu ulaganja i da je u njezinom slučaju umjerena vjerojatnost zastoja u plaćanju.

a što se tiče informacija iz prve ruke , u hidri štede na veliko
skresali su bonuse ,regrese ….. sve što se dalo. …a plaća još nije zakasnila

Prije par dana sam pričao s djelatnicima Lavčevića koji mi govore da ne znaju šta je recesija.
Imaju dogovorene poslove i za cijelu 2010 god.
Plaće su im redovite.
Za zemljište u Omišu im se nudi 5 000 000 E ,pa su sad u dilemi što da rade.
Ipak čudi me da trezor ne otkupi dio dionica ,da cijena nije na ovoj razini.
Pozdrav

KUPNJE – LVCV-R-A
Cijena

50 208,01
10 207,01
20 206,13
100 206,01
15 205,01
178 200

PRODAJE – LVCV-R-A
Cijena Količina

249 37
275 25
284 100
300 30
314,48 20
314,49 26
316 150
326,69 30
326,9 7
326,99 45


Za zemljište u Omišu im se nudi 5 000 000 E ,pa su sad u dilemi što da rade.
Pozdrav

A koliko su platili za Omiš?
Ravno tako 5 MIO EUR. Znači, da nemajo interesa graditi na ovi lokaciji. Treba jim novčana investicija koja vrijedi oko 80 MIOEUR. U ovim vremenima je to jako teško realizirati (jer banke ne dajo više tako brzo kredite).
Na žalost bude ova kriza trajala duže vremena kako su neki mislili. Osobno mislim, da najgore tek dolazi. Slična situacija je i kod nas u SLO. Likvidnostni problemi su sada najgori problem realnoga gospodarstva. Da ne pričamo i o bezposlenosti, koja se samo poglablja. Teška bude ova godina (kod vas je to toliko bolje izrazito – zlasti se počelo na veliko pričati nakom odlaska predsjednika vlade).

Što se tiče cijene, pa je trenutni odraz stanja na ZSE (jedino prometa sa ovo dionico i mmtz je strašno malo). Ništa strašno, ako pomislimo šta se može još dogoditi.

E moj Jan 30 šta su ti uradili , kad tako crno gledaš ?
Mislim da su zemljište platili 4 000 000 E.
U Hrvatskoj krizu poznajem 37 god.,odnosno koliko postojim ,tako da ni ne znam kako izgleda kad nije ta kriza ….. [lol]
***obrisano***

Jan sve to više manje stoji, ali bi Lavčeviću trebalo biti puno lakše doći do kapitala nego ostalim građevinarima prema trenutnom ratingu, a on je trenutno na burzi dosta jeftiniji od ostalih građevinara (relativne vrijednosti ne apsolutne naravno)…pa bi kad se sve uzme u obzir trebao biti jako dobra kupnja na ovim razinama…ja razmišljam da ga dokupim, ali svatko sebi odlučuje

pozdrav

Razumjem, da se priča o dobrom nakupu ili dokupu neke dionice. Ali na žalost, je to u ovim trenutku kao tampirana bomba. Ono evforijo (pozitivno ili negativno), pa uvijek doleti sve dionice na burzi. U veliki mjeri je sada na ZSE prisotan strah i nezaupanje (odstop Sanadera i pričanje opozicije, kako je u HR gospodarstvo pred zlomom, pa je napravio svoje) ulagačev (domačih i tujih). Prilagam jedan članek, koji je bio objavljen u Finančni točki (priloga časopisa DELO). Tamo na strani 2 piše povzetek najgoreg scenarija.

Ako pogledamo malo nazad (dvije godine), pa vidimo koliko su nekad građevinske tvrtke dvigovale vaš CROBEX. Sada so nekatere (ostale budejo polako došle do te faze) u velikom likvidnostnem krču.
Ali uvijek je u građevini tako, da neki projekt ne radi samo jedna kompanija, nego su kao podizvajalci uklučeni i ostali (npr. ljepo se to vidi kod plinifikacije, gdje je glavna mmtz, a radijo še ostali (medrugim tudi npr. INGRA)).

New Report

Close