LVCV (Lavčević d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LVCV (Lavčević d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

12.12.2008. | 11:49

Unatoč kašnjenju u realizaciji i financijskoj krizi velika investicija na omiškom predjelu Garma-ravnice ne dovodi se u pitanje

Nema redukcije projekta vrijednog 60 milijuna eura
Prošle su tri godine od kupnje bivše tvornice ‘Renko Šperac’, a još nisu ostvareni ni uvjeti za traženje lokacijske dozvole
piše jadranka matić
Unatoč sveprisutnoj financijskoj krizi i recesiji, “Lavčević” neće odustati od projekta na omiškoj lokaciji Garma-Ravnice, niti će radi smanjenja troškova reducirati projekt vrijedan 60 milijuna eura – kazao je direktor “Lavčevića” Petar Antić, obrazlažući da je projekt “na čekanju” jer Grad Omiš još uvijek rješava prostornu dokumentaciju.

Protekla je, naime, i treća godina otkako je poznata splitska građevinska tvrtka, za iznos nešto veći od četiri milijuna eura, kupila atraktivnu lokaciju ispod Magistrale, na kojoj je svojedobno bila tvornica cementa “Renko Šperac”, a još nisu ostvareni uvjeti za traženje lokacijske dozvole.

Nakon donošenja Prostornog plana grada Omiša u ljeto 2007., u proceduri je, naime, donošenje UPU-a (urbanističkog plana uređenja), uvjeta za ishođenje lokacijske i građevinske dozvole. UPU je u izradi, kaže omiški gradonačelnik Ivan Škaričić, prijedlog je bio na javnoj raspravi i uz pretpostavku da se procedura ne zakomplicira, optimalno je da na snazi bude u proljeće sljedeće godine.

Tek tada će se projekt hotelsko-turističkog kompleksa uz samo more, vrijedan 60 milijuna eura, moći maknuti s mrtve točke, s tim da će njegova realizacija u financijskom dijelu biti neusporedivo teža u odnosu na vrijeme kad je planiran i najavljen.

S obzirom na recesiju, obrazlaže Antić, bit će teže naći poslovnog partnera jer sada nitko nije spreman na ulaganja, a banke baš i ne daju kredite za ovakve investicije. U svakom slučaju, od projekta se ne odustaje niti će doći do bitnijih koncepcijskih promjena, osim onih proizišlih iz odredbi UPU-a.

Odredbe UPU-a unekoliko se razlikuju od idejnog arhitektonsko-urbanističkog rješenja na osnovi kojeg je “Lavčević” izabran kao kupac, autor kojeg je arhitekt Vjeko Ivanišević, pa će biti nužne manje koncepcijske promjene, ali sadržaj ostaje isti.

Hotelsko-turistički kompleks planiran na 80.000 kvadrata sadržavat će, među ostalim, hotele s četiri i pet zvjezdica, sedam ekskluzivnih vila u kategoriji pet zvjezdica, 170 apartmana, multimedijalni centar, podzemno parkiralište. Koncepcijski, hotelsko-turističko naselje gradit će se po uzoru na stare dalmatinske gradove na obali.

U očekivanju prostorne dokumentacije, “Lavčević” je srušio pogon nekadašnje tvornice cementa, a rješava i iseljenje stanara na kupljenoj lokaciji. U tri-četiri objekta živi, naime, 21 stanar čije se iseljavanje još rješava, no taj problem neće usporiti početak gradnje.

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalllllllllllllllllllllllllllllllllllllooooooooooooooooooooooo
Ima li koga ovdi ???
Pa dobro ljudi di ste ?
Ima li ko šta reć o Lavčeviću?


Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalllllllllllllllllllllllllllllllllllllooooooooooooooooooooooo
Ima li koga ovdi ???
Pa dobro ljudi di ste ?
Ima li ko šta reć o Lavčeviću?

Ljudi su valjda već izgubili nadu, prodaju ostatke ostataka, a neko sa skrivenim nalozima kupuje, čini mi se ovaj insajder Nuić, možda i neko drugi izvan TOP 10.



Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalllllllllllllllllllllllllllllllllllllooooooooooooooooooooooo
Ima li koga ovdi ???
Pa dobro ljudi di ste ?
Ima li ko šta reć o Lavčeviću?

Ljudi su valjda već izgubili nadu, prodaju ostatke ostataka, a neko sa skrivenim nalozima kupuje, čini mi se ovaj insajder Nuić, možda i neko drugi izvan TOP 10.
[/quote]

Kumulativna situacija u TOP10 je praktično ista od samog početka, i to je oko 83-84%.

Ivica Nuić, pa je več poznan u HR, nekad kao dobar prijatelj pokojnog Nikola Lisičara. Prošle godine su imali pretumbacije oko lastniškog udjela gdje su preko glavne skupštine dionice otišle iz Lavćevića preko Antiča do Nuiča. Tako je čovjek vrlo brzo kupio (par tisoč komadiča) ovih nelikvidnih dionic.

Trenutno prodajaju samo mali dioničari, koji ne vidijo svetlo na kraju ovoga trenutnega scenarija, ili nemajo novca za život. A kupujejo samo velike ribe, međutim i sam Ivica.
Ali u TOP 10 ima još Pavo Zubak koji je kao 5. najbogatiji čovjek u HR, pa da ne zaboravimo još Šola Sandi.

Meni osobno je zanimiv još onaj koji se skriva izza HPB skrbniški, jer je isto prisotan u TOP10 MMTZ. Mislim, da to nije naklučje, da prodaja dionice LVCV, onda (dokupljuje) kupuje MMTZ, i obratno. Onaj mi se čini, da je glavni igrač, koji je napravio ovako nizko cijeno obadvih dionic(slično je napravio u MMTZ).

A to sve radi, u nadi, da dokupi što više dionic obadvih tvrtka. Tako, da samo bez panike i strpljivo još dalje. Osobno mislim, da u roku pet godina bude ova dionica vrlo dobra naložba.
[thumbsup]

Dobra analiza, evo ti stotka. Pretpostavljam da će doć i vrijeme nelikvidnih dionica. Onda bi moglo bit i većih dobitaka na njima, nego na likvidnim!

Ima li tko kakvo saznanje,mišljenje ,komentar na današnju trgovinu ?

dogovorene ciste transakcije izmedju???????


dogovorene ciste transakcije izmedju???????

Zubak:Nuić

http://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjene.aspx?dat1=17.02.2009&dat2=18.02.2009&dat3=20.02.2009&sifSim=LVCV-R-A
Znamo li nešto o Paktoru d.o.o.koji je došao na 4 poziciju
Pozdrav

Oduševljen sam s Vašim spoznajama!
Jel to sve ili ima još,a ?

nitko ne komentira dokupe trezora zadnjih dana i održavanje cijene usprkos padu cijelog tk?
može li netko dat top 10 s navedenim promjenama.

... otišli su bikovi uzalud ...

vidim Paktor dokupljuje…i došao na 3 poziciju..istina udio je mali i vrlo je lako to bilo izvesti, ali …

... otišli su bikovi uzalud ...

New Report

Close