LRHC (LRH Hoteli Cavtat d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRHC (LRH Hoteli Cavtat d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne možete ekipi dva puta prodati istu foru… nakon sto ste se pošteno izblamirali na ključnoj procjeni. Sve nakon toga je pišanje u vjetar. A znamo kako to obicno završi….

A i ne znam kud ste zapeli u prosincu “krečiti”? Ponestalo para? 😁 Pričekajte početak sljedeće godine pa onda možda fondovi malo razigraju situaciju, a ne ovako… u sred zime u sezoni kiselih krastavaca za turizam i formiranje ocekivanja za predstojeću turisticku sezonu.

@stefek

Da bi riječ rekao
Ja se sad komotno mogu maknuti sa foruma 😉

Evo još koji podatak da argumentiram da je ovo zapravo opet konzervativni izračun.
2017 Cavtat je imao RevPAR 20.900 eur
2018 je to dignuto na 23.600 eur što je 2650 eur po sobi više tj. 12,7% rast na temelju 300 soba

Očekujem da Cavtat nakon završenih investicija značajno podigne RevPar, i da će se u Cavtatu dosegnuti 27-28.000 eur po sobi kad se ostvare te najavljene investicije.
Sad to zvuči nategnuto ali prognoziram da 870 soba u Cavtatu samo ostvarivalo prihod vrlo blizu prihodu koliko sada ostvaruje cijela grupa. Koliko sam ja čuo Epidaurus nebi bio Remisens standard nego Remisens Premium što znači da je za očekivati da hotel koji je do sada imao 20% manji prihod po sobi od Albatrosa tada bude 20% veći prihod.

Vidimo da je Cavtat u par godina uspio prestići Portorož po RevPAR koji je ostao na 22.150 eur.
No i tu je za očekivati značajan rast jer proširuje se Metropol koji ima 5*, najveću popunjenost i najviši prihod po sobi.

Rezultat svih tih investicija morao bi prihod dovesti na razinu preko 40 mil eur.

Ono gdje još vidim da postoji neka neravnoteža je marža.

Cavtat postiže znatno bolju maržu od Portoroža. Dijelom je to zbog isključivo sezonskog poslovanja, ali mislim da u Portorožu nisu još u potpunosti uspjeli provesti restrukturiranje i reorganizaciju.
54% marže u Cavtatu i 35% marže u Portorožu.
To tako ne vjerujem da će ostati. Očekujem smanjenje u Cavtatu ali značajniji rast u Portorožu. To je na kraju krajeva Šehanović najavio. Projekcija za cijelu tvrtku je bila 47,6 %

Dakle da sumiram brojke EBITDA bi trebala na preko 140 mil kuna, a prihod preko 300 mil kuna.

To je rast EBITDA za 60 mil kuna pa dolazimo da je povrat na investicije odličnih 16%
Ja sam također uvijek kalkulirao sa 14% ali sam zato redovno podbacivao u prognozama.

Bravo Štefek !!

Nemoj misliti na m2!

Većinski vlasnik je opasniji nego ikad. Sada je pun ko brod.

Večinski vlasnik je odličan :)!, ali nadam se, da su i radnici LRHCja odlično!
Pa nismo mi-LRHC neki klosarji, da ne moramo dati dostojnu placu, a!!! ako več cila država nesto tuguje.
Radnici u LRHCju moraju imat dobre plače *****!
Lp, deckima.

@MatejT

Evo upozorio me jedan kolega, meni je promaklo. Prošli tjedan je mirovinac dokupio 5 komada. Količina nije bitna ali pokazuje da su fondovi postavljeni na kupnji jer ovo im je upalo kada je netko prodao po kupnji. Nije loše, znači da sad ako treba ima se kome prodati i u žurbi. Osigurana je likvidnost.

Nemoj misliti na m2!

Al se ovdje čudno trguje.

Prvo se (preko noći valjda) povuku prvih par naloga s aska….onda ujutro odmah se skine 1 komad što više gore (1780), onda se ondi odmah brze bolje naslazu ponovo nazad (do 1750)……valjda da se opet uhvati nešto na bidu……pa onda valjda sve Jovo nanovo…….

Što sam rekao ?

Eto odmah dokaza da funkcionira…..:)

Išao sam nešto gledati za Gamu pa sam primjetio da je mirovinac ponovo dokupio.
Nije puno, dokupili su ukupno 19 komada,
Znači čekaju na kupnji ispod 1700 kuna, pa ako nešto upadne.

Nemoj misliti na m2!

“Guženje” na gami o ostalim uspješnicama je krenulo, kako gledate na mogućnost da Ostoja pospaja sve te njegove odabranice sa LRHC?

Meni se to cini dosta logično. Još malo nategne omjer u svoju korist i ubaci novi kapital u LRHC, a manjinske svede ispod 10%.

@one

pa to se sprema vec duze vrijeme

Ovo sam napisao ima godinu dana na gami ali i prije toga duze vremena sam imao slicno misljenje samo tko je mogao predviditi asistenciju od uprave burze ukidanjem ce entera.

“Ne tvrdim da će završiti gama na način kako se odigralo na korf/ vlho /rivp , ali malo mi je tu previše podudarnosti”

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI


Idemo se mi vratiti na svoje stare postavke i zaboraviti m2
Uskoro ide izvješće, bit će objavljeno prije završetka ponude na LRH.
Nisam baš 100% kako to MojeDionice računaju ali sadašnji podaci nikako ne odgovaraju. Oni su izbacili izvanredni prihod, no nisu izbacili bonus pa je slika Ev/EBITDA od 8,98 potpuno kriva.
To je podatak za zadnja 4 kvartala. Sad će iz izvještaja ispasti 3 kvartal prošle godine no mislim da će i tu doći do greške ali u drugom smjeru. Ukidanje revalorizacije u zadnjem kvartalu moglo bi opet pobrkati stvari.
Znači EBITDA po 3Q bi morala biti negdje oko 85 mil kuna.
Po 1H dug bankama je bio 121 mil dugoročni i 14 kratkoročni, znači 135 ukupno
Novca je bilo 27 mil kuna.
Znamo da je ovaj kvartal generator pozitivnog cash flowa pa bi na računu moglo biti i do 80-90 mil kuna.
Znači da nam se neto dug smanjuje na cca 50 mil kuna

Znači na zadnjoj cijeni od 1590 kuna Ev/EBITDA je oko 6,25
To su prave brojke, što će pisati na MojeDionice ne znam

Po meni je 6,25 vrlo niska cijena., ali vidjeli smo da može i niže ovih dana.
Koliko ja vidim to je najjeftinijia turistička tvrtka kod nas po EV/EBITDA valuaciji


ako bi netko bio ljubazan molim gdje mogu skinuti informacije prospekt o investicijama grupe
, dali ide samo renoviranje sa 3 zvijezde na 4 zvijezde ili se grade tj nadograđuju nove sobe u Cavtatu i Portorozu
2.koliki je Ebitda/margin recimo bas samo hotela Metropol (tih par sto soba koliko ima hotel)dali Metropol radi 12 mijeseci godisnje i ako ima ebitda / margin za jedan od hotela u Cavtatu
mislim da cu se nakon Liburnije ubaciti ovdje ipak je Sehanovic za ostale doktor u financijama

bar smo od trebaju nam hoteli za lokalnu privredu dosli do trebaju nam da bi si kroporacije zaradjivale a mi onda imali sto kupovati I dobar ROI

New Report

Close