LRHC (LRH Hoteli Cavtat d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRHC (LRH Hoteli Cavtat d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kolegice Renči,
hvala za članak.
Kao što piše, prodan je paket dionica LRHC identičan ili gotovo identičan onom koji je dobio Šehanović kao bonus.
Znamo po objavama na ZSE da uprava kupuje i stiče dionice zadnjih dana.
Ali još uvijek ne znamo tko je kupac ili?

LRHC je od jučerašnjeg paketa uzeo 3.149 dionica. Ostatak od 8.544 dionice je možda kupila Gama…?

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

Pectinatus koliko znam bolje stoji sa cashom tako da bi prije rekao da su oni, ali tko zna. Otkup nije bio toliko bolji od onoga koliko se moglo očekivati tako da im je vjerojatno ostalo nešto novca kojega su pripremili za to.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak


Pectinatus koliko znam bolje stoji sa cashom tako da bi prije rekao da su oni, ali tko zna. Otkup nije bio toliko bolji od onoga koliko se moglo očekivati tako da im je vjerojatno ostalo nešto novca kojega su pripremili za to.

Bilo bi dobro da su pectinatus ili gama.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Ma sve to skupa je tunelarenje firme. Svaka čast i Šehanoviću i Ostoji, al sve se to prelama preko leđa ostalih dioničara koji ne znaju za ugovore uprave i NO. To su značajni iznosi i sve ih plaćaju LRHC i LRH.

Ovo sa 3149 diinica koje su kupili od sehanovica ako ne poniste te dionice je tunelarenje firme.

Platili su na trzistu oko 6 000 000 kuna za 3149 dionica pa su to dali sehanovicu i opet kupili od njega nazad za 6 000 000 kuna. Znaci potrosili su 12 000 000 kuna. Dobro su smanjili dobit ako ne poniste te trezoske dionice. Drugim rijecima duplo smo platili tih 3149 dionica. Kako su to napravili dan nakon objave izvjesca mogli bi se neugodno iznenaditi na godisnjem izvjescu.
Sada cemo vidjeti tko je kupio ostatak od sehanovica.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Ja se bojim spajanja sa tim snho derivatima. Malo je dionica, valjda ce ostoja biti korektniji od opatije.



Pectinatus koliko znam bolje stoji sa cashom tako da bi prije rekao da su oni, ali tko zna. Otkup nije bio toliko bolji od onoga koliko se moglo očekivati tako da im je vjerojatno ostalo nešto novca kojega su pripremili za to.

Bilo bi dobro da su pectinatus ili gama.
[/quote]
Može jedno pitanje? Ako je dobro za GAMAu ili PCTS kako to da nije za sam LRHC?


Nije problem u bonusu nego je problem sto ce uprava sa stecenim dionicama.
Ako ne poniste te diknice nego nastave dijeliti mi smo 2 x platili sehanovicev bonus. To bi bilo opako izvlacenje dobiti.
To su inace radili u adrisu i uljaniku i ostalim balkanskim mocvarnim i lopovskim firmama.
Zavrazliku od toga pokojni Leko je u HUPZu kupovao i stjecao dionice i PONISTAVAO ih. Na taj nacin je povecavao vrijednost i ostalim diinicarima.

Kupovanje dionica radi dijeljenja upravi i radi ponistavanja su 2 potpuno razlicite stvari i ne vidim zasto bi se to uopce usporedjivalo. Dijeljenje dionica upravi se moze usporedjivati jedino s njihovom placom, daje li im se placa direktno ili kroz bonuse i o kojem je iznosu rijec, dok se ponistavanje radi ako se vjeruje da je dionica na trzistu dovoljno podcijenjena da se veca vrijednost dionicarima moze stvoriti kroz kupnju i ponistavanje tih dionica nego kroz ostala ulaganja ili dividendu. 2 procesa sa potpuno razlicitim svrhama.

betlord hvala na poucku..;)
Rezultat kod kupovine zbog djeljenja upravi je stagnacija i pad cijene dionice kao i umanjivanje dobiti popularno zvano na zse tunelarenje, a rezultat kupovine dionice zbog ponistavanja je porast vrijednosti dionica zato sto se dobit buduca rasporedjuje na manji broj dionica.
Zar uprava nema placu i bonuse ? Koji je motiv kupovine 3149 dionica za 2000 + 2000 kuna po dionici ?
Ovdje je kljucno tko je kupio ostatak od 8000 dionica.

Status Quo: Roll Over Lay Down




Pectinatus koliko znam bolje stoji sa cashom tako da bi prije rekao da su oni, ali tko zna. Otkup nije bio toliko bolji od onoga koliko se moglo očekivati tako da im je vjerojatno ostalo nešto novca kojega su pripremili za to.

Bilo bi dobro da su pectinatus ili gama.
[/quote]
Može jedno pitanje? Ako je dobro za GAMAu ili PCTS kako to da nije za sam LRHC?
[/quote]
??? Ako su pcts ili gama dobro je za lrhc.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Imam nešto sitno papira i na ovo mogu samo reći – svašta !
A čovjek misli da je već sve vidio.
Ajooj !

New Report

Close