LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


joj guzda valjda bi se na zse u objavila vjest da je
donešena presuda na vts u rijeci što bi
bitno promijenilo stvar ovako čeka

al nam je optimizam dugo trajao [yawn]

nego kolega @funky, jeste li imali ročište na sudu

[/quote]

101 otkud ti ta ideja da će na ZSE biti objavljena presuda po privatnoj tužbi jednog malog dioničara?

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

Prije će biti naslovnica u Novom listu, Dujmić se drži za glavu: "..nemamo za struju", Linić viće: "Samodol je kriminalac i reketari Opatiju", "Mali dioničari – veliki problem" itd…
Vidjeli smo to već nekoliko puta. Nije tako moralo biti, upozoravli smo na vrijeme, pozivali za stol, tražili kompromis..

kako je prošao funky, može i na pp

Izgleda da kad spomenem neka imena u postu isti mora odobriti moderator? Mogao sam onda staviti samo link na neke tekstove spomenutih u prošlosti.
U svijetlu najavljenog imenovanja jednog od spomenutih za šefa ureda EU za borbu protiv korupcije sad izjave drugospomentog izgledaju malo naopako:

Vaš link

gotovi smo ako se neriješi do izbora
bojim se da ćemo ostati dugoročno zakopani u
dionic
i kaj je sa tim trgovačkim
naravno ako je cijela priča istinita
(nadam se da je dražen provijerio inform.)

Kolege ne mogu komentirati pojedinačne sporove na forumu.. Čemu sad pesimizam, kakve sad veze imaju izbori.. Na tu kartu igra opatija, mi bi se trebali držati onih postavki kako smo i krenuli.. Tražimo poštivanje zakona, svjesni smo situacije, spremni na razgovore i kompromise ( sve manje i manje), ne zanima nas politika jer bi nas samo iskoristili za svoj cilj a mi vjerovatno ništa od toga nebi imali ( to se dogodilo Opatiji )
Treba izgleda ponoviti par stvari:
1. Svoja prava možete tražiti jedino putem suda, teško da će vam ih netko dobrovoljno dati, Opatija ne može objaviti ponudu, uopće ni ne pokušavaju rjesiti taj problem, jedino sto rade je odgađanje
2. Tužiti mogu svi bez obzira na vrijeme stjecanja dionica, dakle možete ih kupiti i danas
3. Cijena koju vam Opatija mora isplatiti je 6263 kune + zatezna kamate ( od 2007 do danas one iznose preko 4000 kuna po dionici, a postao sam vec koliko je to po kojoj godini)

4. Zastara za pokretanje postupka nastupa u 6 mjesecu 2012.
5. Udruga je osigurala pravnu pomoć, potvrdu sa ZSE, dogovorila uvijete zastupanja sa nekoliko odvjetnika. Postoji mogućnost i da vas odvjetnik zastupa na nacin da sudjeluje u postotku od dobijene presude, dakle da vas pokretanje postupka košta samo sudska pristojbe, cca 1% max 5000 kn

@drazenni
a što ako mali dioničar spor izgubi, koliki mogu biti maksimalni troškovi?

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti

VAŽNO:

Nova odluka VTSa koja sudu praktično oduzima nadležnost ocijnjivanja zakonitosti hanfinog rješenja je jasana i sud sad mora presuditi i naloziti sklapanje ugovora. To je vrlo važna odluka i bit će svojevrstan presedan u svim sličnim postupcima.

Vrlo skoro ocekujem prvu presudu a to će onda uzdrmati cijelu situaciju i opet će se krenuti sa politiziranjem, demoniziranjem dioničara itd.. Mi smo tu čisti, od početka smo tražili javnost i transparentnosti privatizacije i poštivanje zakona. Nismo ucjenjivali, spletkarili i politizirali. I sad mi je zao sto će teret neodgovornih odluka pasti na leđa građana Opatije a da će oni koji su to skrivili najvjerojatnije proći bez posljedica, no taj dio ostavljam da istjeruje netko drugi..

Dražene,

Pa ti si jedan od najlošije ocjenjenih forumaša! [proud] [proud]

Pa što to pišeš, pa vidiš, da nekima smeta! [lol] (A mogli su i prije misliti. [bye] )

Sori, ovaj dio mi nije sasvim jasan:
"U svijetlu najavljenog imenovanja jednog od spomenutih za šefa ureda EU za borbu protiv korupcije sad izjave drugospomentog izgledaju malo naopako:"

Samodol za šefa ureda EU?

Puno pozdrava!

M.

Tako je Dražene, u potpunosti se slažem s tobom, iako ne razmijem ove što ti dijele jedinice.
Ne znam kome to smeta što mi tražimo svoja prava i kome ovo sve izgleda ide na živce…..


Tako je Dražene, u potpunosti se slažem s tobom, iako ne razmijem ove što ti dijele jedinice.
Ne znam kome to smeta što mi tražimo svoja prava i kome ovo sve izgleda ide na živce…..

Nama koji nismo u LRH smeta što se ovdje ne može pročitati gotovo ništa pametno vezano uz kompaniju LRH, već vaši PRIVATNI sporovi, tj. malih dioničara koji žele 6000 kn po dionici i drugo ih ne zanima, a ruku na srce, cijela vaša "borba" svela se samo na to!
Imate svoje privatne web stranice pa dajte onda tamo razmjenujte takve informacije i stavove, a ne da ovdje uzurpirate forum zbog svojih privatnih potreba, a to radite već preko godinu dana! Pa normalno da to ljudima ide na živce…. [angry]

Sve što pišem je osobno mišljenje, ne invest. savjet!

New Report

Close