LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nažalost Opatija realno ni ne može dati ponudu jer nema nikakve šanse da osigura jamstvo za istu. Radi se ipak o 1,35 milijardi.. Nisu pokazali apsolutno nikakvu zainteresiranost da se proba napraviti nekakva nagodba, a da ne govorim da su u procesu nagodbe sa SNHO ispali naivni i nisu iskoristili situaciju da zajedno sa malim dioničarima naprave pritisak na vladu da se u toj nagodbi prvo rjesi pitanje nihove obveze pa da se tek nakon toga ide u sporazum sa SN holdingom. Uz malo buke i pomoći s njihove strane to se možda moglo istjerati na cistac.

Spasiti ih jedino može da se pojavi nekakav kupac koji bi kupio paket od SNHO i ponudio cijenu veću nego sto su oni obavezni.

Da imalo imaju ideja vec bi našli nacin. Vidim da grad i SNHO imaju nesuglasice oko vizije razvoja LRH i Opatije. SNHO je spreman uložiti vise novaca u LRH ali grad bi trebao biti kooperativan po pitanju dozvola, urbanistickih planova itd.. Dakle dogovore se sa SNHO da objavi ponudu po 6300 kuna a oni za uzvrat prilagode planove i dozvole.. Lako se to dogovori 😉

da dražene, lako se dogovori kad imaš educiranog gradonačelnika. no ovi tamo kao da su došli ravno iz 1980. godine po nekakve tamo dionice. eto, tako se ponašaju. i dok su tako oni mozgali što su to "nekakve dionice", ostoja je izglasao na skupštini sve što mu je trebalo za daljnji "razvoj" firme u svoju korist, a ovi su se tek tada naglo osvjestili. naravno kako to uvijek biva na balkanu – prekasno. i što će sad sa svojim dionicama? ništa jer prava iz njih nemaju, a ostoja može što god poželi. može i nama napakostiti ako poželi….

...povijest se ponavlja...



http://www.hanfa.hr/index.php?ID=0&AKCIJA=neobjavljene_ponude_za_preuzimanja&LANG=HR

evo kako su prošle dosadašnje presude US u vezi preuzimanja, kućica LRH je još prazna, a biti će i ona kao i ostale…. [wink]

Jel’ popunjena kućica nešto promijenila kod ostalih? Pitanje je sarkastično, ali možda ipak netko ima pozitivna iskustva…
[/quote]
nije se ništa promjenilo jer živimo u državi takvoj kakva je…..ali je dobro vidjeti kako US rješava takve stvari. Nadam se da baš LRH nije ugodno vidjeti što ih čeka kada krenu an US, a kamate teku…ja im ne opraštam ni kune samo neka prođe sve u našu korist, pa taman da to traje još 3-4 god…..
prvo ročište je prošlo, stvari se polako pokreću……a 15% je svake godine………


Nažalost Opatija realno ni ne može dati ponudu jer nema nikakve šanse da osigura jamstvo za istu. Radi se ipak o 1,35 milijardi.. Nisu pokazali apsolutno nikakvu zainteresiranost da se proba napraviti nekakva nagodba, a da ne govorim da su u procesu nagodbe sa SNHO ispali naivni i nisu iskoristili situaciju da zajedno sa malim dioničarima naprave pritisak na vladu da se u toj nagodbi prvo rjesi pitanje nihove obveze pa da se tek nakon toga ide u sporazum sa SN holdingom. Uz malo buke i pomoći s njihove strane to se možda moglo istjerati na cistac.

Spasiti ih jedino može da se pojavi nekakav kupac koji bi kupio paket od SNHO i ponudio cijenu veću nego sto su oni obavezni.

Da imalo imaju ideja vec bi našli nacin. Vidim da grad i SNHO imaju nesuglasice oko vizije razvoja LRH i Opatije. SNHO je spreman uložiti vise novaca u LRH ali grad bi trebao biti kooperativan po pitanju dozvola, urbanistickih planova itd.. Dakle dogovore se sa SNHO da objavi ponudu po 6300 kuna a oni za uzvrat prilagode planove i dozvole.. Lako se to dogovori 😉


Što bi se dogodilo ako bi netko stvarno dao ponudu na 6300 (recimo) i time pomogao Opatiji?

Pa meni je do sada kamata + nabavna koliko i ta cijena … što znači da bi 6300 bilo jako malo !
Nije valjda da bi onda Opatija prestala biti u obvezi?
Hvala.

mogli bi ih tužiti za kamatu

Naljutili su nam Samodola

Vaš link

Napisao sam neki dan na Belju da je kod nas valjda najveći problem neznanje.. I Dujmić viće da je Hanfa izdala rješenje tek kad je on došao na vlast (SDP) i pravi se blesav (još gore ako se ne pravi) da ne zna da je Hanfa unaprijed upozorila Opatiju na obvezu, da im je sugeririano (ima negdje intervju sa Muzurom) da ne uzmu tu +1 dionicu, da je Hanfa odmah 2007 otvorila postupak ali je morala čekati rješenje US po tužbi koju je poslao SNHO. Postojala je mogučnost da ako SNHO dobije taj sud Opatija mora vratiti dionice i zato je Hanfa čekala do 2009.

Sad ćemo vidjeti ima li TS u Rijeci hrabrosti donjeti presudu. Inaće ih hvale kao jedan od boljih sudova, no ukoliko nastave otezati možemo zatražiti i izuzeće suda u Rijeci iako ovako samo nabijaju Opatiji troškove i kamate..

Nije ni čudno, naljute se na svakog tko se drži slova zakona, a ne ide po babi i po stričevima.

Ovaj interview je pozitivan za nas, te se nadam da se i dalje neće posustati u provođenju zakona, bez obzira na koga se odnose. Šteta je što HANFA nema neke jače mjere s kojima bi mogla brže riješiti velik broj čistih slučajeva.

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

A tek je počelo
Vaš link


A tek je počelo
Vaš link

meni osobno ovo znači da će, radi situacije u kojoj je proračun, morati poduprijeti LRH u njihovom cilju dodatnog investiranja u objekte te u svrhu budućih povećanja prihoda općine/grada…što bi značilo da bi mogli biti "kooperativniji" po pitanju odobravanja svih potrebitih dozvola….a to bi moglo ubrzati cijelu stvar oko razvoja same firme…

www.lociraj-popust.com

Eto navuku me da pišem na Belju iako te dionice nemam …

Dakle, evo sad i na forumu.. Članovi Udruge su već dobili info o rješenju VTS-a!

VTS je uvažio žalbu na prekid postupka do odluke US. Rješenjem se nalaže sudu da nastavi postupak. Još važnije je što je VTS u obrazloženju napisao da sud nije ovlašten ocijenjivati ispravnost i zakonitost hanfinog rješenja tj nastanak obveze već donjeti presudu uzimajući u obzir da je isto rješenje konačno i izvršno!!

Nema više nikakvih opravdanih razloga za otezanjem, sud će morati donjeti prvu presudu!

al imam "prijatelja" na ovom forumu 🙂
čim nešto napišem dobijem jedinicu, ne razumijem baš ni smisao tog ocijenjivanja ali npr u prethodnom postu nisam napisao nikakvo svoje mišljenje niti stav nego samo činjenice

možda je to za moj pravopis 🙂

pišem s ipad-a pa imajte razumijevanja


Eto navuku me da pišem na Belju iako te dionice nemam …

Dakle, evo sad i na forumu.. Članovi Udruge su već dobili info o rješenju VTS-a!

VTS je uvažio žalbu na prekid postupka do odluke US. Rješenjem se nalaže sudu da nastavi postupak. Još važnije je što je VTS u obrazloženju napisao da sud nije ovlašten ocijenjivati ispravnost i zakonitost hanfinog rješenja tj nastanak obveze već donjeti presudu uzimajući u obzir da je isto rješenje konačno i izvršno!!
Nema više nikakvih opravdanih razloga za otezanjem, sud će morati donjeti prvu presudu!


Kome ovo nije jasno neka se ne bavi ulaganjima.
Usput budi rečeno, moj dragi grad je u bankrotu, valjda će uskočiti državni proračun…

Kamelija, simbol Opatije!

New Report

Close