LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Po pitanju obveze Opatije i tužbe:

1. Dioničari prema ZPDD mogu podnjeti tužbu na sklapanje ugovora o prodaji dionica Opatiji i to po cijeni od 6263 kune
2. Osim navedenog iznosa dioničarima pripada i zatezna kamata od dana nastanka obveze tj od trenutka stjecanja dionica ako je isti bio nakon nastanka obveze
3. Krajnji rok za podnošenje tužbe je 6/2012 kada nastupa zastara
4. Udruga je kontaktirala nekoliko odvjetnika i dogovorila uvijete zastupanja, za detalje se možete javiti na mail udruge (udruga@dionicari-lrh.com)
5. Udruga je za svoje članove pribavila potvrdu sa ZSE o izračunu cijene u obvezi, te u kontaktu s odvjetnicima poduzima pravne radnje za osiguravanje opstanka obveze, a pokušava i u razgovorima s "drugim" stranama pronaći rješenje

Trenutna situacija na TS

Postoji više desetaka postupaka u ukupnom iznosu od preko 20 mil kuna koji su u različitim fazama postupka zbog različitog vremena u kojem su tužbe podnešene.

Na tužbu je Opatija odgovorila sljedećim argumentima:

1. da je stjecanje izvrono
2. da općine ne djeluju zajednički i da nijedna pojedinačno nema više od 25%+1 dionicu
3. stavila je i primjedbu na cijenu

Opatija je tražili i prekid postupka do okončanja postupka na US

Mislim da nema potrebe komentirati ove teze i da su već puno puta ovdje demantirane

Po mom saznanju nakon konzultacija i sa predsjednikom TS Rijeka odlučeno je da se u postupcima odredi prekid do odluke US. U nekoliko postupaka do sada donesene je rješenje o prekidu postupka i vjerovatno će to biti praksa i za sve slijedeće. U jednom od postupaka dioničar se nije žalio i rješenje o prekidu je postalo pravomočno dok su u drugim podnesene žalbe na VTS.

Odluku US prema dosadašnjoj dinamici možemo očekivati do kraja godine jer se i inače čeka oko 3 godine na istu. Udruga je poslala nekoliko podnesaka na US u kojima je kao zainteresirana strana dostavila podatke koji "dokazuju" nastanak obveze Opatije te smo uvjereni da US nema pravnih elemenata za ukidanje rješenja

vidi vidi 26kom u jednom danu
mnogo brate za ovu laturgiju na burzi

Ipak imaju nekakav plan…
http://www.poslovni.hr/vijesti/lrh-planira-do-2016-uloziti-u-razvoj-500-milijuna-kuna-186685.aspx

Vaš link

bio na prvom ročištu prekjučer, zatražen je prekid do odluke US….

ja sam isto odavno ovde, pa ne izlazim ni sada tako olako, ovo bi moglo poknuti jedan dan, sve zavisi od jedne jedine odluke Ostoje, a to je prodaja.
I meni je dosta znakovito da je doveo ljude iz Riviere koji su odmah i napravili planove za ulaganaje u LRH kako bi je učinili još boljom, a znamo i do sada koji je brand bio LRH…..zato samo strpljivo, a i kamate idu… [thumbsup]
nas drugi scenario ( što se tiče našega sudstva) ne želim ni pomisliti….


bio na prvom ročištu prekjučer, zatražen je prekid do odluke US….

ja sam isto odavno ovde, pa ne izlazim ni sada tako olako, ovo bi moglo poknuti jedan dan, sve zavisi od jedne jedine odluke Ostoje, a to je prodaja.
I meni je dosta znakovito da je doveo ljude iz Riviere koji su odmah i napravili planove za ulaganaje u LRH kako bi je učinili još boljom, a znamo i do sada koji je brand bio LRH…..zato samo strpljivo, a i kamate idu… [thumbsup]
nas drugi scenario ( što se tiče našega sudstva) ne želim ni pomisliti….


Ja baš tipujem na sudstvo jer smo 100% u pravu i imamo izvršno rješenje HANFA-e.
Pa što treba još i Obama reći da se to mora platiti?
[shocked]

Iz članka u Poslovnom:

Članovi Uprave LRH Robert Ferlan, Giorgio Cadum, Dino Hrelja i Daria Skansi naveli su, među ostalim, da se opatijska rivijera treba razvijati kao "odmorišna destinacija više srednje klase ovog dijela Europe" i kao "top SPA, wellness i relax destinacija". Istaknuli su da je ove godine znatno uloženo u organizaciju odjela vlastite prodaje i marketinga i odjela upravljanja prihodima, da se radi na novoj i poboljšanoj ponudi te da će se u sljedećem razdoblju pojačano raditi na rješavanju imovinsko pravnih odnosa, koji su preduvjet budućih ulaganja u LRH.

???

meni se više sviđa ovo…..

"Šehanović je naveo da su LRH u prvih sedam mjeseci ove godine u odnosu na isto razdoblje prošle godine povećali učinkovitost poslovanja za 100 posto te da se u 2011. planira rezultat, odnosno neto dobit plus amortizacija od oko 30 milijuna kuna. Najavio je da će od 2012. do 2015. godine učinkovitost poslovanja rasti prosječnom stopom od 35 posto na godinu."

[wink]

Ma mene je samo zanimalo zna li tko na koje se imovinsko pravne odnose misli? Kad bi novinari ponekad postavili i kakvo upućeno pitanje. Odnosi li se to na grad i njihov paket, s kojim su vec u zategnutim odnosima ili ??? Koliko ja znam LRH nema nekih značajnijih sporova, nešto samo oko onog malog hotela kockarnice, bivše diskoteka ako i to vec nije riješeno neda mi se sad tražiti po papirima .. Spor u moscenickoj je riješen prošle godine i to u korist LRH (općina je davala koncesiju ali se ispostavilo da je to zemljisete od LRH)

Nisu naučili na LRH 🙂

Vaš link

ja sa ovdje i u SNHO-u sa 70% portfelja i uopće me ne zanimaju ova cimanja tržita gore-dolje, ja samo čekam kad Ostoja ovo odluči prodati, pa bilo to sada ili za 3-4 godine. Uopće ne sumjam d aće on iz ovoga izvući maksimum, a pošto je i SNHO većinski vlasnik LRH e brinem ni za njega…

zato i ovakve forume posjetim jednom mjesečno0, samo da vidim ima li koja novost koju sam možda negdje propustio i to je sve….

bez ikakva živciranja i nervoze……..doći će ovo na svoje….
evo i danas na LRH kupnja stidljivo ide prema gore, kao da se boje da ih netko ne otkrije i ne rastjera i ovo malo prodaje, a tako je zadnjih par mjeseci….

ps
ima i ona opcija o svađi i razlazu Ksenije i Ostoje, pa ne svađaju se oni džaba, nanjušili su oni gdje bi bilo dobro većinski vlasnik…

ovoj dvojici na bidu što se preskaču, sada nije skupo postaviti kupnju na 1900 , a prije par dana nisu htjeli na 1700-1750. vidimo se za god dana…. [wink]

New Report

Close