LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

sve scenarije trebamo sagledati i pokušati zaključiti najizvjesniji. meni se ovaj čini zanimljivim i prerano mi je govoriti vjerujem li u njega ili ne. jedno je sigurno – LRH kao firma bez zaduženja sa hotelima na najskupljoj lokacijiu RH i jednoj od skupljih na istočnom mediteranu vrijedi sigurno više od pola booka na koliko se sada trži. nema apsolutno niti jednog jedinog razloga da se cijena drži na ovoj razini kad je book (nerevaloriziran uz to) preko 3000 kuna. imamo firmu koja nema dugovanja. to treba u svijetu tražiti povećalom. takvo što jedva da postoji a da posluje solidno kao LRH. zato mislim da bi se oko LRh mogli fino posvađati gospođa i gospodin.

...povijest se ponavlja...

Sukob suvlasnika SN holdinga

Na vrata opatijskih Liburnia Riviera Hotela opet je zakucala neizvjesnost. Medu suvlasnicima SN Holdinga, koji danas drži 65,6 posto dionica LRH, početkom ove godine izbili su nesporazumi i sukobi, doznajemo od upućenih promatrača. Zasad je nejasno hoće li ti opatijski hoteli ostati u istim rukama, ili će ih preuzeti netko drugi, kao što se ne zna što će biti s SN Holdingom koji je LRH preuzeo nakon dugogodišnjeg spora s državom.

Vaš link

Ako ima istine u ovom tekstu vjerujem da bi već i krenula kupovina LRH ali ne smiju godinu dana od isteka ponude stjecati dionice po većoj cijeni, dakle prodavatelji nedajte ispod 2300 :))

Ako počne rat za prevlast u LRH moglo bi ovih 9% kod malih nekome postati i interesantno..

Keniju JB su maknuli iz NO a istovremeno je 7700 dionica završilo na njenoj firmi..
U SNHO ona sama drži preko 26% a još 25% je kod malih dioničara što je kako vidimo dobro izašlo za njih. Tamo mogu slobodno kupovati jer na SNHO nema obaveze preuzimanja, no ipak je prava vrijednost SNHO u LRH. Dakle po mom mišljenju vodi se rat za LRH a ne SNHO.

Funky, 15.07.2011. u 10:55
Ako ima istine u ovom tekstu vjerujem da bi već i krenula kupovina LRH ali ne smiju godinu dana od isteka ponude stjecati dionice po većoj cijeni, dakle prodavatelji nedajte ispod 2300 :))

Pouzdano znam da se takve stvari rade preko treće osobe (recimo sestrična) koja kupi dionice na svoje ime i za svoj račun te ih kasnije prebaci na onoga kojem to prije nije bilo moguće. Prodaja se odvija putem javno bilježničke prodaja – izvan SKDD i to naravno nakon godinu dana (da se i taj dio zadovolji) i sve je legalno i “transparentno”.

Ako je to moguće, a vjerujte da je, onda ipak sve ima malo drugačiji prizvuk i teško mi se složiti s kolegom Draženom kojega izuzetno cijenim i poštujem njegov rad i trud na ovoj dionici da je uzrok nekupovanja neka zabrana od 1 godine.

Imam LRH ali mislim da bez obzira na to treba biti objektivan … koliko je moguće.

Mogao bi se složiti kolega Funky no ovdje bi se moralo raditi ipak o puno većoj kupovini koja bi privukla pažnju i značajno digla cijenu. Na prodaji je trenutno izloženo tek nekih 200 kom, a samo 100 do nominale (ako uključimo i ovog plašljivca sa 33 komada koji se svaki dan pojavljuje i čini mi se da ipak služi samo za potiskivanje cijene na dole) Nemoguće je skupiti značajnije količine LRH bez ozbiljnog podizanja cijene.


Mogao bi se složiti kolega Funky no ovdje bi se moralo raditi ipak o puno većoj kupovini koja bi privukla pažnju i značajno digla cijenu. Na prodaji je trenutno izloženo tek nekih 200 kom, a samo 100 do nominale (ako uključimo i ovog plašljivca sa 33 komada koji se svaki dan pojavljuje i čini mi se da ipak služi samo za potiskivanje cijene na dole) Nemoguće je skupiti značajnije količine LRH bez ozbiljnog podizanja cijene.

Ajmo malo u brojeve. Neću puno

Od 01.03.2011 do danas je protrgovano s 494 komada ukupno s prosječnom ccijenom perioda od 1978,58 Kn.
100 komada, koje napominješ, se onda ne čini tako malo u odnosu na pretodni broj.

A da cijena raste kada se nešto kupuje u većoj količini je uglavnom točno mada se svi trude da to urade upravo suprotno i u tome jest cijela igra.
[thumbsup]

pozdav sa jadrana
samo sugestija za velifer ili tak nekak kak se zove
da to nisu diončke koje su kupljene 2008 odnsno prije nego je
sn dobio lrh ako je to tak tko je imao takvu informaciju
i kak nas je ogulio kad je spustio dion do 1000

E sad su se sjetili a kada smo galamili onda su sutili

Novi lis:

Opatija traži istragu privatizacije LRH
Tijekom dosadašnjeg pokušaja rješavanja problema s dionicama LRH susreli smo se s nizom indicija koje ukazuju na mogućnost kriminalnog ponašanja,izjavio je gradonačelnik Opatije Ivo Dujmić

Aleksandra KUĆEL-ILIĆ
OPATIJA Grad Opatija zatražio je pisanim putem od istražnih tijela, DORH-a i Uskoka, da se preispita tijek privatizacije Liburnia Riviera Hotela d.d. zbog sumnje u počinjenje kaznenih dijela. Potvrđeno je to iz Grada Opatije na novinarski upit, a uz Grad Opatiju – istragu su zatražile i općine Matulji, Lovran i Mošćenička Draga. Kako …


E sad su se sjetili a kada smo galamili onda su sutili

Novi lis:

Opatija traži istragu privatizacije LRH
Tijekom dosadašnjeg pokušaja rješavanja problema s dionicama LRH susreli smo se s nizom indicija koje ukazuju na mogućnost kriminalnog ponašanja,izjavio je gradonačelnik Opatije Ivo Dujmić

Aleksandra KUĆEL-ILIĆ
OPATIJA Grad Opatija zatražio je pisanim putem od istražnih tijela, DORH-a i Uskoka, da se preispita tijek privatizacije Liburnia Riviera Hotela d.d. zbog sumnje u počinjenje kaznenih dijela. Potvrđeno je to iz Grada Opatije na novinarski upit, a uz Grad Opatiju – istragu su zatražile i općine Matulji, Lovran i Mošćenička Draga. Kako …


Dva najćešća izgovora managera za događaje koji mu ne idu u prilog:
1) Nisam znao.
2) Ovo je samo privremeno (ako ne može poreći da nije znao!)

[thumbsup]

evo i u elektronskom izdanju, malo krace ali otprilike u istom tonu

Vaš link

Rekao bi da je malo zavladala panika jer tužbe su na vratu, a gradonačelnik koji je do sada imao nekoliko totalno promašenih poteza sad traži krivca..

Često se spominje revizija pretvorbe u kojoj jasno piše da nisu dobili dionice a oni se pozivaju na nju da su trebali dobiti dionice. Ok, ajmo sad hipotetski prihvatiti da je tako, neka su dobili izvorno dionice kako je bilo u elaboratu o pretvorbi i prvoj i drugoj procijeni, no tu ima jedan detalj. I u prvoj i drugoj procijeni imovina Opatije je procijenjena i preračunana u broj dionica i u oba slučaja je to manje od 25%!! Piše to tamo i u DEM i u kunama i u broju dionica!!
Dakle u pretvorbi su trebali dobiti 24,6%, a onda su po sporazumu 2007 dobili ostatak do 25%+1 i opet ispadne da su ušli u obvezu ponude..

što se teorija zavjere i dizanja cijene dionica u 2007 na 6000 kuna da bi opatiji nabili veliku cijenu preuzimanja mislim da može izjaviti samo netko apsolutno nerazuman i neinformiran (da se ne koristim težim riječima)

mislim da je za gradonačelnika posljednji trenutak da stupi u kontakt sa draženom i da prizna svoje greške jer tužbe su za vratom, a njega hvata panika jer je shvatio da nema šansi protiv malih dioničara. nego, pogledajte vi ovu našu LRH bez obzira na ponudu grada – opatija puna kao šipak, u LRH skoro sve puno a cijena ispod pola booka….smiješno za firmu koja nema kredita, ali ovo je ZSE. ovdje rastu neke druge dionice.

...povijest se ponavlja...

samo polako kolega delboy, optuzit ce nas gradonacelnik da pumpamo cijenu 🙂

http://zse.hr/UserDocsImages/financ/LRH-fin2011-2Q-NotREV-N-HR.xls

New Report

Close