LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

dražene, ako i dođe do "retroaktivnog" zakona, tada će oni koji donesu taj zakon izravno naštetiti RH jer će onda svi koji su postupali po tada važećim zakonima moći podnijeti tužbe protiv RH. upravo to i jest jedan od razloga što se retroaktivnost zakona vrlo rijetko primjenjuje u svijetu – uvijek netko bude zakinut tko je postupao po tadašnjim zakonima. zato i ja mislim da do toga neće doći kad se sagledaju moguće posljedice. mislim da je vrijeme da se udruga dioničara ponovno obrati Gradu Opatiji sa novom ponudom a to je da nam isplate samo glavnicu odmah, a od kamata u tom slučaju odustajemo.

...povijest se ponavlja...

Dogodilo se nešto vrlo zanimljivo na LRH
Eto nisam pazio ali u prvih 10 se pojavio VELIFER d.o.o. sa 7700 dionica
Iste su prebaćene sa SNHO

VELIFER j u vlasništvu tvrtke PECTORA
direktor je Matija Juhn, sin Ksenije Juhn Bojađijev

Dakle raskusuravanje i borba i na LRH? Kako to da dioničari SNHO nisu to znali?


Dogodilo se nešto vrlo zanimljivo na LRH

Dakle raskusuravanje i borba i na LRH? Kako to da dioničari SNHO nisu to znali?

opet ponavljam d abi između njih dvoje mogla početi borba do "zadnje kapi krvi" kao kod INE i MOL-a [rolleyes]


sa novom ponudom a to je da nam isplate samo glavnicu odmah, a od kamata u tom slučaju odustajemo.

odustati od kamata….? neka odustane ako tko želi, samo je pitanje ako je netko podnio tužbu i uvjeren je da je u pravu da li će odustati od 15% godišnje….gdje će dobiti više ovdje na našoj burzi….
Predugo sam u LRH da bih odustao od i jedne kune. Kome da je ostavimo…..Opatiji?
Nakon svega kako su se oni i Ostoja ponašali prema nama, nema šanse.


Dogodilo se nešto vrlo zanimljivo na LRH
Eto nisam pazio ali u prvih 10 se pojavio VELIFER d.o.o. sa 7700 dionica
Iste su prebaćene sa SNHO

VELIFER j u vlasništvu tvrtke PECTORA
direktor je Matija Juhn, sin Ksenije Juhn Bojađijev

Dakle raskusuravanje i borba i na LRH? Kako to da dioničari SNHO nisu to znali?


I ovo:
VELIFER d.o.o.
Prihodi (2009): manje od 1.000.000 kn
Dobit (2009): ne
Broj zaposlenih: manje od 10

Dakle tipičan primjer ureda sa 1 stolom i telefonom.

I ta tvrtka dobiva 7000*6000 = 42 mil kn vrijednost LRH-a.
Pametnima dosta
🙂



sa novom ponudom a to je da nam isplate samo glavnicu odmah, a od kamata u tom slučaju odustajemo.

odustati od kamata….? neka odustane ako tko želi, samo je pitanje ako je netko podnio tužbu i uvjeren je da je u pravu da li će odustati od 15% godišnje….gdje će dobiti više ovdje na našoj burzi….
Predugo sam u LRH da bih odustao od i jedne kune. Kome da je ostavimo…..Opatiji?
Nakon svega kako su se oni i Ostoja ponašali prema nama, nema šanse.
[/quote]
Život me naučio da mi mali na sudovima nikada ne dobijemo 100% već smo uvijek prisiljeni prihvatiti neki kompromis, koji može biti povoljniji ili ne.

I u ovom slučaju može biti tako.

Oni koji ne prihvate mogu možda kasnije računati na cijeli iznos (s kamatama) a možda i ne jer koliko vrijedi vrabac u ruci od goluba na grani?

Ne zaboravite da je risk management vrlo ozbiljna i teška izračunljiva komponenta na ovako volantilnom tržištu kao što smo mi (hr). A to treba uvijek imati na umu pored ostalih činjenica.

kada US donese presudu i njega treba tužiti!!!

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

Kolega Funky,
imaš pravo u svom stajališto o kompromisu, ali nije kompromis da Opatija plati ono što je ionako morala prije 4 godine bez kune kamate, a meni banka da cijelo vrijeme zaračunava,a
ja plaćam kamate na kredit koji sam uzeo za te dionice.Ja sam isto za kompromis, ali to je u ovom
slučaju 50:50 na kamatama, glavnica je moja i ovako i onako.Način isplate ne mora biti u novcu pa mogu računati i da je to moj dio kompromisa, ali bez dijela kamata i troškova suda, dionice ne dam.

Daj mi bože mira da se ne sekiram zbog stvari koje ne mogu promijeniti,daj mi snage da promjenim stvari koje mogu promijeniti, daj mi mudrosti da uspijem prepoznati te dvije stvari. [color=black][/color]



Dogodilo se nešto vrlo zanimljivo na LRH
Eto nisam pazio ali u prvih 10 se pojavio VELIFER d.o.o. sa 7700 dionica
Iste su prebaćene sa SNHO

VELIFER j u vlasništvu tvrtke PECTORA
direktor je Matija Juhn, sin Ksenije Juhn Bojađijev

Dakle raskusuravanje i borba i na LRH? Kako to da dioničari SNHO nisu to znali?


I ovo:
VELIFER d.o.o.
Prihodi (2009): manje od 1.000.000 kn
Dobit (2009): ne
Broj zaposlenih: manje od 10

Dakle tipičan primjer ureda sa 1 stolom i telefonom.

I ta tvrtka dobiva 7000*6000 = 42 mil kn vrijednost LRH-a.
Pametnima dosta
🙂
[/quote]

Izgleda da nam predstoji bitka Ostoje i Ksenije Juhn Bojadžiev za LRH jer, po mome, SNHO bez LRH ne vrijedi previše….Moglo bi ovo biti vruće ljeto kad vidimo da se Ksenije preko sinove firme krca dionicama LRH. Naravno, ne želi plaćati nam 3000-4000-6000-8000 po komadu kad ima naivčina koje joj prodaju po 2000 ili manje kuna. Neka, zato su bogati uvijek još bogatiji, a siromašni imaju sve manje – razlog? Bogati nikad ne preplaćuju nešto, a siromašni ne pitaju za cijeu. Ja im svoje ne dajem ispod najmanje 5000, a možda i više.
Što se oprosta kamata tiče iz prijašnjeg posta, to je bio prijedlog jer pametno je popustiti malo pa dobiti odmah novce nego se nadati novcima za par godina. That was my point.

...povijest se ponavlja...

a što bi bilo kada bi netko od njih pokušao pokupiti ovaj sitniš na LRH, pa je recimo dignuti duplo….?

koliko bi onda vrijedio SNHO….? [wink]


a što bi bilo kada bi netko od njih pokušao pokupiti ovaj sitniš na LRH, pa je recimo dignuti duplo….?

koliko bi onda vrijedio SNHO….? [wink]

upravo u tome i jest poanta kolega…

...povijest se ponavlja...



a što bi bilo kada bi netko od njih pokušao pokupiti ovaj sitniš na LRH, pa je recimo dignuti duplo….?

koliko bi onda vrijedio SNHO….? [wink]

upravo u tome i jest poanta kolega…
[/quote]
Iskreno ne vjerujem u ovakav scenarij ali mi godi uhu ovakva razmišljanja.
U svakom slučaju sam za vas-.
[thumbsup]

New Report

Close