LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Moram priznati da mi je ovaj EU dio sa monitoringom jedina nada u pravdno rješenje. Ako se stvar ne riješi dok to traje ne znam što bi nama (malima) moglo tada pomoći.

sumnjam… da takve stvari funkcioniraju čekali bi mi na europu još koje desetljeće, ovako nas oni guraju unutra više radi svojih nego radni naših interesa

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]



Moram priznati da mi je ovaj EU dio sa monitoringom jedina nada u pravdno rješenje. Ako se stvar ne riješi dok to traje ne znam što bi nama (malima) moglo tada pomoći.

sumnjam… da takve stvari funkcioniraju čekali bi mi na europu još koje desetljeće, ovako nas oni guraju unutra više radi svojih nego radni naših interesa
[/quote]
Ma je … točno.
Ali s time će riješiti (nadam se ne privremeno) i neke očite probleme koje mi imamo a LRH slučaj je nakon INA i Podravke među, IMHO, većima svakako.

Novi list od neki dan

Vaš link

Razgovarao sam i sa autorom neki dan..

Na ovaj tekst je gradonačelnik mimo dnevnog reda održao 15minutni govor na sjednici MO pravdajući se da nije odgovoran za nastalu situaciju i da su krivi prethodnici, politika itd.. 20-30 mil tužbi je izgleda veliki pritisak

Sada je jasno da je vrludanje odvelo u potpuno kivom smjeru. Glavni argumenti Opatije i općina kojima se brane na sudu su da je stjecanje bilo izvorno, da pojedinačno općine nemaju više od 25%+1 dionicu i da ne djeluju zajedno

No sami su do sada izjavili u javnosti i pred pravosudnim tjelima i institucijama suprotno:

U očitovanju Hanfi su izjavili i Opatija i općine i NL d.o.o. da djeluju zajednički, a izglasavanjem i podnošenjem nagodbe i Opatija i HFP su priznali da stjecanje nije bilo izvorno.

Po novome sada spore i cijenu po kojoj bi morali platiti dionice tj po njima je cijena plod špekulacija i licitiranja odvjetnika (neki su odvjetnici ranije izgleda utuživali na neke druge iznose a ne na 6.263,28 koliko ispadne prosijek po novom ZPDD)

No sada je loptica prebaćena u Zagreb na VTS.. vrijeme i kamate teku..


Razgovarao sam i sa autorom neki dan..

Na ovaj tekst je gradonačelnik mimo dnevnog reda održao 15minutni govor na sjednici MO pravdajući se da nije odgovoran za nastalu situaciju i da su krivi prethodnici, politika itd.. 20-30 mil tužbi je izgleda veliki pritisak

Sada je jasno da je vrludanje odvelo u potpuno kivom smjeru. Glavni argumenti Opatije i općina kojima se brane na sudu su da je stjecanje bilo izvorno, da pojedinačno općine nemaju više od 25%+1 dionicu i da ne djeluju zajedno

No sami su do sada izjavili u javnosti i pred pravosudnim tjelima i institucijama suprotno:

U očitovanju Hanfi su izjavili i Opatija i općine i NL d.o.o. da djeluju zajednički, a izglasavanjem i podnošenjem nagodbe i Opatija i HFP su priznali da stjecanje nije bilo izvorno.

Po novome sada spore i cijenu po kojoj bi morali platiti dionice tj po njima je cijena plod špekulacija i licitiranja odvjetnika (neki su odvjetnici ranije izgleda utuživali na neke druge iznose a ne na 6.263,28 koliko ispadne prosijek po novom ZPDD)

No sada je loptica prebaćena u Zagreb na VTS.. vrijeme i kamate teku..

zar je već nekome u korist presuda donesena?

...povijest se ponavlja...


Razgovarao sam i sa autorom neki dan..

Na ovaj tekst je gradonačelnik mimo dnevnog reda održao 15minutni govor na sjednici MO pravdajući se da nije odgovoran za nastalu situaciju i da su krivi prethodnici, politika itd.. 20-30 mil tužbi je izgleda veliki pritisak

Sada je jasno da je vrludanje odvelo u potpuno kivom smjeru. Glavni argumenti Opatije i općina kojima se brane na sudu su da je stjecanje bilo izvorno, da pojedinačno općine nemaju više od 25%+1 dionicu i da ne djeluju zajedno

No sami su do sada izjavili u javnosti i pred pravosudnim tjelima i institucijama suprotno:

U očitovanju Hanfi su izjavili i Opatija i općine i NL d.o.o. da djeluju zajednički, a izglasavanjem i podnošenjem nagodbe i Opatija i HFP su priznali da stjecanje nije bilo izvorno.

Po novome sada spore i cijenu po kojoj bi morali platiti dionice tj po njima je cijena plod špekulacija i licitiranja odvjetnika (neki su odvjetnici ranije izgleda utuživali na neke druge iznose a ne na 6.263,28 koliko ispadne prosijek po novom ZPDD)

No sada je loptica prebaćena u Zagreb na VTS.. vrijeme i kamate teku..


Ima li netko tko bi sročio prigovor u neku od komisija EU.
Kada nas već tuže i sude, barem da imamo neke koristi jer ovo sigurno nije po pravilima koja oni propovijedaju!


čekaju se izvješća i revalorizacija imovine. čudi me da netko ne očisti sve do 3000 prije revalorizacije. inače, opatija je punija no ikad. mislim da LRH ima sve otvoreno što je podobno za poslovanje. a naravno – očekujemo vidjeti i što će ostoja sa LRH – prodati ili unaprijediti ili unaprijediti pa prodati…po meni, dionica je zanimljivija no ikad, ali očito sam u manjini.

nema tu čišćenja kolega,pridruži se štrajku u srijedu,svi ugostitelji idu u štrajk i Opatija blokirana što se tiče pića.



čekaju se izvješća i revalorizacija imovine. čudi me da netko ne očisti sve do 3000 prije revalorizacije. inače, opatija je punija no ikad. mislim da LRH ima sve otvoreno što je podobno za poslovanje. a naravno – očekujemo vidjeti i što će ostoja sa LRH – prodati ili unaprijediti ili unaprijediti pa prodati…po meni, dionica je zanimljivija no ikad, ali očito sam u manjini.

nema tu čišćenja kolega,pridruži se štrajku u srijedu,svi ugostitelji idu u štrajk i Opatija blokirana što se tiče pića.
[/quote]

Još jedan primjer nerazumjevanja grada tj gradonačelnika realnosti. Trubiti o turizmu a tražiti da se kafići u sezoni zatvaraju u ponoć.. Neki "zlobnici" mi kažu da je to radi usmjeravanja gostiju u lokale u kojima gradonačelnik ima interesa a isti rade i poslje 12

Neki "zlobnici" mi kažu da je to radi usmjeravanja gostiju u lokale u kojima gradonačelnik ima interesa a isti rade i poslje 12

Sad će ispast da branim gradonačelnika ali neka. Odluka o zatvaranju kafića u ponoć je donijeta puno prije nego je Dujmić sjeo u gradonačelnikovu fotelju.

Stav o zatvaranju kafića u ponoć je višegodišnja praksa svih Općina na Kvarneru (kako je drugdje ne znam ali mislim da ni drugdje nije bolje) jer ja bi rekao da je stav velike većine ljudi da bi gosti trebali ostati kod svojih kuća a nama bi samo trebali slati novce tako da domicilno stanovništvo može na miru noću spavat bez buke koju bi stvarali ti isti gosti.


Neki "zlobnici" mi kažu da je to radi usmjeravanja gostiju u lokale u kojima gradonačelnik ima interesa a isti rade i poslje 12

Sad će ispast da branim gradonačelnika ali neka. Odluka o zatvaranju kafića u ponoć je donijeta puno prije nego je Dujmić sjeo u gradonačelnikovu fotelju.

Stav o zatvaranju kafića u ponoć je višegodišnja praksa svih Općina na Kvarneru (kako je drugdje ne znam ali mislim da ni drugdje nije bolje) jer ja bi rekao da je stav velike većine ljudi da bi gosti trebali ostati kod svojih kuća a nama bi samo trebali slati novce tako da domicilno stanovništvo može na miru noću spavat bez buke koju bi stvarali ti isti gosti.
[/quote]

Ma ja samo prenosim komentare iz Opatije.. No činjenica je da lokalna vlast može produžiti radno vrijeme u sezoni..

Vaš link

Nema ovo direktne veze sa LRH ali govori malo o načinu na koji se gleda na posao..



Razgovarao sam i sa autorom neki dan..

Na ovaj tekst je gradonačelnik mimo dnevnog reda održao 15minutni govor na sjednici MO pravdajući se da nije odgovoran za nastalu situaciju i da su krivi prethodnici, politika itd.. 20-30 mil tužbi je izgleda veliki pritisak

Sada je jasno da je vrludanje odvelo u potpuno kivom smjeru. Glavni argumenti Opatije i općina kojima se brane na sudu su da je stjecanje bilo izvorno, da pojedinačno općine nemaju više od 25%+1 dionicu i da ne djeluju zajedno

No sami su do sada izjavili u javnosti i pred pravosudnim tjelima i institucijama suprotno:

U očitovanju Hanfi su izjavili i Opatija i općine i NL d.o.o. da djeluju zajednički, a izglasavanjem i podnošenjem nagodbe i Opatija i HFP su priznali da stjecanje nije bilo izvorno.

Po novome sada spore i cijenu po kojoj bi morali platiti dionice tj po njima je cijena plod špekulacija i licitiranja odvjetnika (neki su odvjetnici ranije izgleda utuživali na neke druge iznose a ne na 6.263,28 koliko ispadne prosijek po novom ZPDD)

No sada je loptica prebaćena u Zagreb na VTS.. vrijeme i kamate teku..

zar je već nekome u korist presuda donesena?
[/quote]

Ponovio bih delbojevo pitamje: da li ovo sa lopticom prebačenom na VTS u Zagrebu znači da je presuda nekome već donesena???

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

Ispričavam se, previdio sam pitanje… Nije donesena presuda ali je konačno u jednom predmetu određen prekid postupka što je bio temelj za žalbu na VTS.. Sucima je lakše čekati odluku US iako bi mogli i sami utvrditi jeli nastala obveza ili nije..
Opatija je podnjela tužbu na US protiv rješenja Hanfe ali nije to rješenje temelj opatijine obveze već obveza proizlazi iz Zakona (kako to vrlo često Samodol izjavljuje, rješenje je samo deklarativno tj. utvrđuje obvezu nastalu po zakonu)
USće teško preinačiti rješenje, a u ovom slučaju bi to bilo još i teže jer je hanfa vrlo dobro elaboriala, dakle moglo bi se dogoditi da recimo pokušaju naći neku proceduralnu grešku ili slično te da ukinu rješenje ili ga vrate hanfi. Nemojmo zaboraviti da je o svemu obavještena i EK a da se za isto kod Miloševića raspitivao Slovenski ambasador. No da se i to dogodi, tada bi TS zapravo morao donjeti odluku jeli obveza postoji ili ne jer sada TS zapravo uopće ne razmatra nastanak obveze.

Opatijini argumenti o izvornom stjecanju i da nisu djelovali zajednički su nevjerodostojni jer postoje dokumenti u kojima su sami sebe demantirali, tako da bi mi tada na sudu imali priliku to i dokazati

Nažalost vlast u Opatiji računa jedino na "političko" rješenje, a nikako na pravno, a budući da se ne radi o njihovoj osobnoj imovini spremni su riskirati bez obzira na posljedice. Kamate i troškovi će biti veći od glavnice i lako moguće da će Opatija ostati bez cijelog svog paketa LRH

Naravno da smo mi od početka spremni za razgovor i traženje rješenja, i nije nam želja tjerati Opatiju u stečaj kako se piše po novinama. U početku smo se zalagali da se prvo rješi problem Opatije a tek da se tada država pogađa sa Ostojom, no Opatija nije tada stala uz male dioničare nego je krenula u deal sa Ostojom i ispla naivna.. Nakon toga smo predlagali da se HFP ukljući i da se pomogne Opatiji da objavi ponudu, zamjeni dionice itd… No nitko to nije čuo.

Sada će vrijeme pokazati jesmo li pravna država ili nismo. Računati na to da će prije odluke US doći do promjene vlasti te da bi se ponovo retroaktivnim zakonom ukidala obveza je ipak po meni bilo moguće u nekim prošlim vremenima. Čak i da to prođe za takve stvari postoji monitoring i žalbe na više instance kao što je netko već pisao 🙂

New Report

Close