LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Hrvatska/Dionice-LRH-Ostro-kritizirali-arbitrazu-a-sad-se-HFP-poziva-na-nju?homesrclink=carousel

A ovaj Pavić ima dužu povijest prijateljevanja s Ostojom. Evo jednog starijeg dokumenta znakovita naslova:
Vaš link
u njemu ima nešto simpatično:
Funky, 03.02.2011. u 10:59
Od ravnateljstva policije zatraženo je provođenje izvida kako bi se utvrdile sve okolnosti pod kojima je sklopljen sporazum o prodaji kontrolnog paketa dionica LRH. «Istovremeno su, uz pismena koja imamo u našim predmetima zatraženi i drugi relevantni podaci vezani uz ove sporove za koje smo ocijenili da su nam potrebni-bilo radi korištenja u sudskim sporovima u kojima po punomoći zastupamo HFP ili utvrđivanja moguće kaznene odgovornosti», stoji u priopćenju glavnog državnog odvjetnika Mladena Bajića.

I to je bilo to od Bajića!


Business.hr – tiskano izdanje: Arbitraža protiv koje su se bunili spašava HFP i Opatiju

Nova ideja, sad se pozivaju na arbitražu protiv koje su se bunili.. No vidimo što to onda zapravo znači. Ako se priznaje arbitraža koja tvrdi da je sporazum iz 2005 bio pravovaljan to znači da je obveza nastala po tom istom sporazumu a ne po sporazumu iz 2010. Dakle ako HFP koji je potpisnik oba sporazuma sad prizna da je SNHO stekao dionice 2005 pravovaljano to znači da bi sad HANFA morala izdati novo rješenje o obvezi SN holdinga budući da je jedna strana koja je u sporu (HFP) priznala da je sporazum iz 2007 pravovaljan. Ako je to tako onda SNHO ulazi u obvezu (Opatija izlazi iz obveze) ali po stjecanju iz 2005, a budući da ponuda nije objavljena na temelju tog stjecanja to bi značilo da se mora raditi nova računica. Tada su DOM i SNHO dali ponudu po 3200! Ali zakon kaže da ako ponuda nije objavljena, to se mora obaviti po novom zakonu a novi zakon kaže da se uzima najviši tromjesečni dok ne objave ponudu, a to je opet ovaj Opatijin po 6250. No isto tako, postoji odluka Upravnog suda koja je u suprotnosti sa ovom odlukom Arbitražnog tako da je uopće pitanje može li se taj arbitražni uzeti kao temelj za nešto.

Ovo ja piskaram i prije nego sam se čuo s odvjetnicima 🙂

a ja sam davno pisao da je Čo opasan pregovarač, koji cirkus, pitam se ko bu prvi u remetinec, Očenašek ili vještac?

Mislim da je vrijeme da se Bajić probudi ..

Činjenica:
– najveća privatizacija u 2010!
– netransparentna nagodba
– nejasan i upitan dug
– neregularno vještačenje (povezane osobe)
– nije objavljeno kako je i tko je odobrio vještačenje kada je isto napravljeno (nema datum)
– HANFA je utvrdila da vještačenje ima grešaka i nejasnoča
– HANFA je utvrdila da je dug manji od 360 mil
– kontrolni paket tvrtke od 58,58% vrijedne 1,5 milijardi dan je za manje od 1/4 vrijednosti
– više osoba povezano s LRH je pod ozbiljnim optužbama za korupciju i kriminal i spominju se svakodnevno u novinama u raznim aferama što nam daje za pravo da izrazimo sumnju:
Polančec – sporazum 2005, odobravanje ekspertize, pokretanje nagodbe 2010
Sanader – sporazum 2007, dogovor s Muzurom, nabijanje obveze Opatiji
Granić – lobiranje za SNHO, povezanost s vještakom
Ostoja – donirao kampanju HDZ-a i koalicije 2004 ( 2005 po medijima je LRH "hvala" za to)

A šta sad ovo sa arbitražom znači?
Znači li to da opatija nije stekla dionice uopće? Zanimljivo… Jer ovaj sporazum iz 2010 godine im ne dodijeljuje nikakve dionice (ostoja im samo priznaje da imaju vlasništvo ali im ne dodjeljuje svoje dionice, kao što im ih niti vlada ne dodjeljuje) pa onda ispadne da ih niti nemaju.

Osim toga bilo bi super da i HFP prihvati odluke arbitraže pa onda komopletno sve dionice LRH odu SN-u, a onda ih vlada sa tržišta otkupljuje i dodjeljuje opatiji, što je bilo napisano u sporazumu kojim je opatija i stekla dionice (u tom se sporazumu vlada obvezala da će ukoliko sn dobije sve dionice na sudu, opatija biti obeštećena dionicama koje će vlada kupiti na otvorenom tržištu)… sve bolje od boljeg. Mislim da će na kraju ipak mali dioničari dobiti 6250, možda čak i od sna, a ako ne onda od HFPa, a ako ne onda od opatije što će morati platiti država, i onda se otvara put izigravanju zakona za čije se poštivanje više neće imati tko boriti…

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

Kolege,

Ma više me nije briga ni za kakve dogovore, tražit ću zadnju lipu za kamate!


Business.hr – tiskano izdanje: Arbitraža protiv koje su se bunili spašava HFP i Opatiju

Nova ideja, sad se pozivaju na arbitražu protiv koje su se bunili.. No vidimo što to onda zapravo znači. Ako se priznaje arbitraža koja tvrdi da je sporazum iz 2005 bio pravovaljan to znači da je obveza nastala po tom istom sporazumu a ne po sporazumu iz 2010. Dakle ako HFP koji je potpisnik oba sporazuma sad prizna da je SNHO stekao dionice 2005 pravovaljano to znači da bi sad HANFA morala izdati novo rješenje o obvezi SN holdinga budući da je jedna strana koja je u sporu (HFP) priznala da je sporazum iz 2007 pravovaljan. Ako je to tako onda SNHO ulazi u obvezu (Opatija izlazi iz obveze) ali po stjecanju iz 2005, a budući da ponuda nije objavljena na temelju tog stjecanja to bi značilo da se mora raditi nova računica. Tada su DOM i SNHO dali ponudu po 3200! Ali zakon kaže da ako ponuda nije objavljena, to se mora obaviti po novom zakonu a novi zakon kaže da se uzima najviši tromjesečni dok ne objave ponudu, a to je opet ovaj Opatijin po 6250. No isto tako, postoji odluka Upravnog suda koja je u suprotnosti sa ovom odlukom Arbitražnog tako da je uopće pitanje može li se taj arbitražni uzeti kao temelj za nešto.

Ovo ja piskaram i prije nego sam se čuo s odvjetnicima 🙂

Kamelija, simbol Opatije!


Business.hr – tiskano izdanje: Arbitraža protiv koje su se bunili spašava HFP i Opatiju

Nova ideja, sad se pozivaju na arbitražu protiv koje su se bunili.. No vidimo što to onda zapravo znači. Ako se priznaje arbitraža koja tvrdi da je sporazum iz 2005 bio pravovaljan to znači da je obveza nastala po tom istom sporazumu a ne po sporazumu iz 2010. Dakle ako HFP koji je potpisnik oba sporazuma sad prizna da je SNHO stekao dionice 2005 pravovaljano to znači da bi sad HANFA morala izdati novo rješenje o obvezi SN holdinga budući da je jedna strana koja je u sporu (HFP) priznala da je sporazum iz 2007 pravovaljan. Ako je to tako onda SNHO ulazi u obvezu (Opatija izlazi iz obveze) ali po stjecanju iz 2005, a budući da ponuda nije objavljena na temelju tog stjecanja to bi značilo da se mora raditi nova računica. Tada su DOM i SNHO dali ponudu po 3200! Ali zakon kaže da ako ponuda nije objavljena, to se mora obaviti po novom zakonu a novi zakon kaže da se uzima najviši tromjesečni dok ne objave ponudu, a to je opet ovaj Opatijin po 6250. No isto tako, postoji odluka Upravnog suda koja je u suprotnosti sa ovom odlukom Arbitražnog tako da je uopće pitanje može li se taj arbitražni uzeti kao temelj za nešto.

Ovo ja piskaram i prije nego sam se čuo s odvjetnicima 🙂

Ovo je više sondiranje terena i plašenje, nego neka stvarna opasnost. Veće su im bile šanse da nastave s nezakonitom pobudom, nego ovo.

I. Ugovor nije ništetan (niti je to razlog pobojnosti ili ništetnosti) ukoliko nevlasnik proda, ustupi, prenese, trećoj osobi tuđu stvar. Ja mogu s Gradom Opatijom zaključiti ugovor o kupoprodaji katedrale Sv. Duje i ugovor bi što se zakon tiče bio posve valjan i obvezujući. (drugi par postola je, kako kažemo mi s mora, da li ću ja svoju obvezu iz ugovora ispuniti). Brojne su takve odluke u sudskoj praksi. Ja ih osobno imam par.

II. Ovdje već postoji presuda Upravnog suda koji kaže da je Rješenje Hanfe o poništenju prijenosa dionica SNHO posve osnovano, odnosno, da na Sporazum iz 2005.g. Vlada nikada nije dala naknadnu suglasnost, pa da isti nije ni nastao. Upravni sud kaže dakle da su dionice vlasništvo HFP-a i on kao vlasnik (upisan u SKDD) s njim može valjano raspolagati kako to čini 2007.g.

III. A nakon svega, da sad promjene argumentaciju, koji sud će im pokloniti vjeru…

kolege šta sad

kad bi otprilike trebali znati koliko je pristalo na ponudu

što mislite o stalnom pritisku na prodaju kod SNHO – izgleda da nisu dobro prošli sa LRH [rolleyes]


kolege šta sad

kad bi otprilike trebali znati koliko je pristalo na ponudu

što mislite o stalnom pritisku na prodaju kod SNHO – izgleda da nisu dobro prošli sa LRH [rolleyes]

Za broj ljudi koji je pristao na ponudu mislim da ćemo morati čekati sredinu drugog tjedna, jer ponude još stižu poštom 3 dana nakon zadnjeg dana za prihvaćanje. Recimo još 2 dana da zbroje i to bi bilo to…

SN bi po meni mogao ponovo eruptirati u jednom trenutku. Očito nije previše ljudi istog mišljenja kao i ja… Vidit ćemo što će se desiti kad ostoja nđe kupca za LRH, što je čini mi se jedan od slijedećih koraka.

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

možda si upravu da sad napravi prodaju lovu pokupi i papa ti se jaco misli


možda si upravu da sad napravi prodaju lovu pokupi i papa ti se jaco misli

Njene misli su s ovog predmeta odavno otišle … ako su ikada i bile (mislim rješavali savjetnici a ona samo potpisala)

kolega funky, molim vas hitno za informaciju odakle znate "da ona misli"!

Stop telling lies about me and I'll stop telling the truth about you.

Molim Ashraka, ili nekog drugog, ali samo onog koji sigurno zna, je li moguće tužiti Opatiju ako si kupio dionice za vrijeme Opatijine obveze i prodao ih (ne Ostoji), tj. sada ih više nemaš, i tražiti od Opatije da nadoknadi razliku u novcima (od prodajne cijene do 6250,00 kn) + kamate. Hvala

New Report

Close