LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo danas je gotova ponuda za preuzimanje.Interesira me sutrašnja cijena

A tko je sad taj visoki trgovački sud? Taj je za kriminale više od milijardu kuna,

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Kad će se znati koliko je dionica skupljeno u ponudi?

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Oni nisu do današnjeg dana digli tužbu
Al nisu rekli da već sutra neće, ha ha
Toliko o svrsishodnosti ovog očitovanje, brrrr [angry]


Oni nisu do današnjeg dana digli tužbu
Al nisu rekli da već sutra neće, ha ha
Toliko o svrsishodnosti ovog očitovanje, brrrr [angry]

Točno tako. Ako je upravo ovako glasio odgovor HANFI onda ih u HFP-u drže za trećerazredne igrače s kojima se možes sprdat kako hoćeš. Divno. Izgleda da treba malo više ljudi otići u zatvor pa će nekima u HFPu stvari biti manje smiješne…naime da je hfp privatna firma onda bi mogla davati ovakve odgovore. S obzirom da je hfp državno tijelo, kao i hanfa, dužni su međusobno surađivati i odgovarati na međusobne upite, i to prema zakonu…ali to je samo zakonsko načelo i u usporedbi s onim što u HFPu inače krše ovo je k.od o.

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

presuda za nagodbu je bila 29.prosinca opatija je dobila 31prosinca i ako je hfp istog dana primio onda nema vremena za žalbu osim ako je primio nap.2.01 onda je to dali imamo
kakve informacije

Mate Mirogojski (za one koji ne znaju glavni Ostojin lobista) u “akciji” Hypo:
Vaš link
Gdje je taj bio, tu sve smrdi na kriminal i opačinu!

Business.hr – tiskano izdanje: Arbitraža protiv koje su se bunili spašava HFP i Opatiju

Nova ideja, sad se pozivaju na arbitražu protiv koje su se bunili.. No vidimo što to onda zapravo znači. Ako se priznaje arbitraža koja tvrdi da je sporazum iz 2005 bio pravovaljan to znači da je obveza nastala po tom istom sporazumu a ne po sporazumu iz 2010. Dakle ako HFP koji je potpisnik oba sporazuma sad prizna da je SNHO stekao dionice 2005 pravovaljano to znači da bi sad HANFA morala izdati novo rješenje o obvezi SN holdinga budući da je jedna strana koja je u sporu (HFP) priznala da je sporazum iz 2007 pravovaljan. Ako je to tako onda SNHO ulazi u obvezu (Opatija izlazi iz obveze) ali po stjecanju iz 2005, a budući da ponuda nije objavljena na temelju tog stjecanja to bi značilo da se mora raditi nova računica. Tada su DOM i SNHO dali ponudu po 3200! Ali zakon kaže da ako ponuda nije objavljena, to se mora obaviti po novom zakonu a novi zakon kaže da se uzima najviši tromjesečni dok ne objave ponudu, a to je opet ovaj Opatijin po 6250. No isto tako, postoji odluka Upravnog suda koja je u suprotnosti sa ovom odlukom Arbitražnog tako da je uopće pitanje može li se taj arbitražni uzeti kao temelj za nešto.

Ovo ja piskaram i prije nego sam se čuo s odvjetnicima 🙂

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Hrvatska/Dionice-LRH-Ostro-kritizirali-arbitrazu-a-sad-se-HFP-poziva-na-nju?homesrclink=carousel

ovo je stvarno smiješno

mi smo stvarno cirkus država

i nitko za ništa u ovoj cijeloj priči neće za ništa odgovarati [angry]

Zanimljivo kako je sve krenulo nakon što je prošao rok Ostojine ponude.
Očito da su zadovoljni prikupljnim i sada će vjerojatno pristati i zadovoljiti ovo malo dioničara što se buni … a to ide s jako malo love.

Ali zakon kaže da ako ponuda nije objavljena, to se mora obaviti po novom zakonu a novi zakon kaže da se uzima najviši tromjesečni dok ne objave ponudu, a to je opet ovaj Opatijin po 6250.

Najveći prosjek iz tog vremena bi bio raspon između 23.5.2007 – 22.08.2008. što iznosi 6371,22 kune.

Samo ja mislim da Opatiju više ništa ne može spasiti. Dok su imali vremena radili su krive poteze.

Ja mislim da bi se na ovu eventualnu tužbu Opatije mogao žaliti SNHO po istom modelu po kojem smo se mi mali dioničari imali namjeru žaliti na tužbu koju su imali namjeru podnijeti Opatija i HFP na sporazum iz 2007.

Nisam odvjetnik tako da je to moje osobno mišljenje. U svakom slučaju trebalo bi se savjetovati sa odvjetnikom kao što si i sam rekao Dražene da ćeš i učiniti.

New Report

Close