LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

mislim da je tu ipak dvostruku tumačenje i praksa. Prodajom bi kupac trebao sticati sva prava i obveze prijašnjih vlasnika

A kaj ak sam kupio prije obveze, pa poslije kupovao još, pa prodavao dio pa opet kupovao. Kak će oni znat jesam ja prodo one dionice koje sam kupio prije obveze ili one poslije obveze [tongue]

Only God, Muammar and Libya!

i ja sam isto prodavao poslije obveze, pa opet kupovao….

Tu ima toliko dobrih opcija da je ovo žalibože prodavati Ostoji za ovu siću.
A nelikvidnost.. možda prva dva tjedna dok ne sjedne lova ovima koji su prodavali pola i to je to.


Tu ima toliko dobrih opcija da je ovo žalibože prodavati Ostoji za ovu siću.
A nelikvidnost.. možda prva dva tjedna dok ne sjedne lova ovima koji su prodavali pola i to je to.

jasno …. vidiš da nam cijena danas raste iz trena u tren [rolleyes]


A kaj ak sam kupio prije obveze, pa poslije kupovao još, pa prodavao dio pa opet kupovao. Kak će oni znat jesam ja prodo one dionice koje sam kupio prije obveze ili one poslije obveze [tongue]

SKDD zna sve i može jednostavno pokzati koje dionice potiču od kojeg datuma.
Ali sada kada podizes tuzbu imas neki broj dionica. I za njih je važno datum stjecanja (ako je to u igri i ako nije dan nastanka obveze).
😉

zanimljivo puvukao se nalog od 64 na 2750 koji je kočio proboj na tri



Tu ima toliko dobrih opcija da je ovo žalibože prodavati Ostoji za ovu siću.
A nelikvidnost.. možda prva dva tjedna dok ne sjedne lova ovima koji su prodavali pola i to je to.

jasno …. vidiš da nam cijena danas raste iz trena u tren [rolleyes]
[/quote]

Današnji dan nije nikakav pokazatelj, a opcije su stvarno dobre.
a) Možeš tužiti Opatiju.
b) Možeš čekati da Ostoja digne cijenu.
c) Možeš čekati da Ostoja proda Austrijancu.
d) Možeš prodati pola pa se nadati da češ uloviti jeftinije pa onda a) b) ili c)
Jasno, ako si komotan i hoćeš pare odmah, onda prodaš Ostoji za ravno 2250. Meni ne pada na pamet, biti će ovdje dobra nagrada za strpljive. A cijena gore-dole, nebitno.


zanimljivo puvukao se nalog od 64 na 2750 koji je kočio proboj na tri

Ne brani nitko ništa (automatski nalozi su srušili i američku burzu) osim što su sada ostali u igri oni koji znaju da LRH vrijedi više i ne prodaju do daljnjega ili su pokrenuli tužbu i ne namjeravaju prodat do okončanja spora.
Stoga tvrdim da neće biti ponude uopće u buduće osim komad dva na nekim cijenama.
Naravno sve ovo stoji ukoliko se nešto dramatično ne promijeni u cijeni. Tu mislim prvenstveno na povećanje i nikako na korekciju jer će do nje doći ali neće biti prodaje niti tada!



A kaj ak sam kupio prije obveze, pa poslije kupovao još, pa prodavao dio pa opet kupovao. Kak će oni znat jesam ja prodo one dionice koje sam kupio prije obveze ili one poslije obveze [tongue]

SKDD zna sve i može jednostavno pokzati koje dionice potiču od kojeg datuma.
Ali sada kada podizes tuzbu imas neki broj dionica. I za njih je važno datum stjecanja (ako je to u igri i ako nije dan nastanka obveze).
😉
[/quote]

Jel to znači da ubuduće moram brokeru govorit da mi proda dionice koje sam kupio 2007., a ne one 2010 ili obratno? Ili to ima neki redosljed na koji se ne može utjecat ili je pak lutrija[tongue]

Only God, Muammar and Libya!




A kaj ak sam kupio prije obveze, pa poslije kupovao još, pa prodavao dio pa opet kupovao. Kak će oni znat jesam ja prodo one dionice koje sam kupio prije obveze ili one poslije obveze [tongue]

SKDD zna sve i može jednostavno pokzati koje dionice potiču od kojeg datuma.
Ali sada kada podizes tuzbu imas neki broj dionica. I za njih je važno datum stjecanja (ako je to u igri i ako nije dan nastanka obveze).
😉
[/quote]

Jel to znači da ubuduće moram brokeru govorit da mi proda dionice koje sam kupio 2007., a ne one 2010 ili obratno? Ili to ima neki redosljed na koji se ne može utjecat ili je pak lutrija[tongue]
[/quote]
Iako izgleda logično što pišeš i dovodiš u nedoumicu način određiavanja pokušat ću ti parirati na slijedeći način.

Ti si u nekom periodu imao x dionica. U drugom y u trećem z itd. Na osnovu toga se može lako izračunati kolika je kamata bila u kojem periodu jer je svaki period jasno determiniran određen s dužinom trajanja (danima) i brojem dionica u tom periodu. Sam matematički model je jednostavan i ne bih ga dalje elaborarirao.
😉

Opet ponavljam to sve vrijedi ako će sud iće na inačicu datuma stjecanja jer je netko lijepo primjetio da si ti kupnjom dionica kupio o prava i obveze po toj dionici pa stoga ovaj način tu ima rupu u razmišljanju u odnosu na datum obveze.

Kako nisam stručan za određivanje načina izračuna kamata ne mogu reći kako će sud suditi ali u praksi izgleda da je bilo različitih tumačenja.

Liburnija.net 🙂

Eto, i što nam sada ostaje?

– Ošo Dujmić, osto ja…

Ostaje nam to,
Što se volimo,
Što se još volimo…
(Đ. Balašević)

Još samo danas – Darko Ostoja u vašem gradu! Ne, nije tako bila najavljivana sjednica Uprave i predstavnika vlasnika LRH u Opatiji, više se nekako to pokušalo progurati ”ispod žita”… Ali, da se uspjelo u tom naumu, ne bismo saznali za veliku ekskluzivu – Uprava LRH i lokalna samouprava konačno su uskladili mišljenja.

U razdoblju od naredne dvije godine i jedni i drugi planiraju raditi – ništa konkretno.

Vaš link

New Report

Close