LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne trebamo imati više sentimenta ni prema Opatiji, ni državi, ni pream nikome……..dali smo im dovoljno šanse i vremena da odluče.
A država neka se odluči da li se vraćamo u " društveno vlasništvo i radničko samoupravljanje" ili idemo u kapitalizam gdje je privato vlasništvo svetinja…..

Ovih dana zvalo me je desetak malih dioničara iz Opatije.. To su ljudi sa 10ak dionica LRH i manje. Svi me pitaju što da rade i jasno je da im ja ne smijen tako nešto reći

Dakle opcije su:

1. prihvat ponude (može i djelomično – to neki također ne znaju)
2. čekati i gledati što će se dalje događati (nažalost čuli smo planove – tj da ih nema)
3. krenuti u tužbu Opatije – obveza postoji, zakonska osnova također no naravno i rizik da se obveza poništi (to što će Udruga raditi sve što može da se to ne dogodi nije garancija)

Mnogi ne znaju (iz mailova i poruka na PM) vidim što znači tužiti Opatiju:

Tuži se na sklapanje ugovora o prodaji dionica prema obvezi Opatije od 6250 kuna+kamata
Trenutno je obveza neupitna i tužba ako je pravilno postavljena (tj nema nekih tehničkih ili proceduralnih grešaka) morala bi se bez velikih problema dobiti, no nakon toga se mora računati na žalbu i na kraju na ovrhu što traje – ali cijelo vrijeme idu kamate
No rizik postoji!
On je više politički nego pravni, i protiv pravnog se nekako može i boriti

-Rekao bi da od žalbe HFP-a na odluku TS o odbijanju nagodbe i time poništavanju obveze Opatije nema neke opasnosti jer je jasno da se to nagodbom nije moglo napraviti i sud je to s pravom odbio
-HFP za sada nije pokrenuo tužbu kojom bi pokušao napraviti isto, no ako budu mi ćemo to svakako pokušati osporiti ali to ne znači da ćemo uspjeti – no tu se javlja i šteta iz ništetnosti
– do presude Upravnog suda će se još čekati no mislim da se iste čak više boji Opatija nego bi se je trebali bojati mi, no naravno teško je i neozbiljno procijenjivati što će sud odlučiti
– Uredbe i izmjene zakona sa retroaktivnom primjenom mislim da nisu realna opcija te da ukoliko bi se tako nešto i napravilo da bi bilo temelja da se to sruši ili traži neka odšteta

Opatija ne može objaviti ponudu tako da tko ne podnese tužbu ne može očekivati da će ga Opatija isplatiti tj otkupiti od njega dionice po cijeni iz svoje obveze, a naravno tu su moguće i neke nagodbe

Udruga će nastaviti inzistirati na poštivanju zakona i prava malih dioničara, pravno i medijski

Kada prođe ponuda tada će Udruga onima koji ostanu dioničari i žele nastaviti borbu za svoja prava i imovinu poslati detaljne upute i kontakte odvjetnika i sve detalje oko uvjeta ali i rizika koje nosi tužba

Odluku dali prihvatiti ponudu SN holdinga dioničari moraju donijeti sami
Udruga ni na koji način ne želi utjecati na istu, pokušali smo koliko možemo svim dioničarima samo prezentirati sve činjenice i opcije koje im u toj odluci mogu pomoći

Ja neprodajem i dalje ostajem u dionici, svjestan sam da se mogu odigrati kojekave političke igre i da nam tužba padne – kod nas ! E , sad kakav nam je onda " troškovnik " prema odvjetnicima , prema sudu i tko zna svi ostali troškovi – naravno, kakve su nam onda šanse na EU sudovima i koji su tu troškovi ??Ukoliko su nam šanse dobre isplati se čekati, jer dionica će protokom vremena ići gore sa svojom vrijednošću ( još više ako je Ostoja u međuvremenu proda nekom jačem igraču ) i kamate se slažu.

Dražene, ukoliko ne želiš ovdje odgovoriti ( iz taktičkih razloga ) prićekajmo još ova dva dana , a onda objavi poziv svim malim dioničarima koji žele da tuže da se jave , čuju mogućnosti i obaveze pri tužbi i da se dogovorimo sa odvjetnicima oko svega – možda čak i jedan veći sastanak ( onih koji mogu i žele doći ) na kojemu bismo sve dogovorili između sebe i odvjetnika .

Pozdrav

možemo i izgubiti, ali zato možemo dobiti i kamate za ove tri zadnje godine koje bi iznosile oko 2800 kuna. Sad to nadodajete na cijenu za koju tužimo….vrijedi li ići u tužbu….? [thumbsup]

nije stvar taktike, nego zakona ali i odgovornosti..

Da sam anonimni forumas mogao bi pisati sto zelim no ovako ipak moram biti suzdrzan.. Kada prodje ponuda onda mogu slobodno i pisati i govoriti a da se to ne shvati kao sugestija ili preporuka.. Napravljeno je vec puno posla po pitanjima o kojima ste pisali..pokusao sam svima koji su to zatrazili dati sto vise informacija o trenutnoj situaciji ali kako ste vidjeli u prethodnom postu bez ikakve sugestije ili savjeta sto odluciti

ma trebali bi poslije ponude pokušat naći rešenje koje odgovara svima
mene samo zanima tko je kod sporazuma sn i hfp štitio interese sn
i nas male nije odmah riješio dali je tato kriv gospon duvnjak ili čo


Ja neprodajem i dalje ostajem u dionici, svjestan sam da se mogu odigrati kojekave političke igre i da nam tužba padne – kod nas ! E , sad kakav nam je onda " troškovnik " prema odvjetnicima , prema sudu i tko zna svi ostali troškovi – naravno, kakve su nam onda šanse na EU sudovima i koji su tu troškovi ??Ukoliko su nam šanse dobre isplati se čekati, jer dionica će protokom vremena ići gore sa svojom vrijednošću ( još više ako je Ostoja u međuvremenu proda nekom jačem igraču ) i kamate se slažu.

Dražene, ukoliko ne želiš ovdje odgovoriti ( iz taktičkih razloga ) prićekajmo još ova dva dana , a onda objavi poziv svim malim dioničarima koji žele da tuže da se jave , čuju mogućnosti i obaveze pri tužbi i da se dogovorimo sa odvjetnicima oko svega – možda čak i jedan veći sastanak ( onih koji mogu i žele doći ) na kojemu bismo sve dogovorili između sebe i odvjetnika .

Pozdrav


Nažalost nema tu više "mi" kada se radi o tužbi i suradnji s odvjetnikom.
Sve je objašnjeno (koji odvjetnici i kako im pristupiti) a tko još ne zna može dobiti informacije.
Tužbe su pojedinačne kao i odogovrnost za njihovu štetu. Isto tako i dobitak spora je pojedinačan nikako grupni jer to nažalost u ovom slučaju ne može proći zbog mnoštva problema koji mogu nastati tijekom spora.

Sastanak je bio prije s mizernim odazivom (ako se ne varam 3+4 čovjeka) tako da sada ponavljati ga (nakon što su mnogi izašli iz LRH) je pomalo deplasirano ali ako Držen ima vrmena neka organizira.

Onaj tko uistinu želi tužiti već IMA SVE POTREBNE INFORMACIJE i zna što i kako mu je činiti.
Mislim da neodlučnima je najbolje da izađu jer ovdje slijedi duga i teška borba koja je samo za one koji su spremni dosta toga podnijeti i na kraju vjerijatno uspjeti. Nažalost mnogi od nas za takvo što nemaju vremena niti novaca.

Funky, 31.01.2011. u 13:37
Opatija ne može objaviti ponudu tako da tko ne podnese tužbu ne može očekivati da će ga Opatija isplatiti tj otkupiti od njega dionice po cijeni iz svoje obveze, a naravno tu su moguće i neke nagodbe

Sve koji nisu upućeni, podsjetio bih da pitaju ljude s malo više iskustva koliko je bilo slučajeva do sada da samo oni koji su tužili su na kraju ostvarili svoje pravo dok oni drugi nisu ostvarili ništa (iako su po logici stvari trebali automatizmom biti uključeni).
Nažalost to je tako kod nas i daleko je to od pravne države ali to je naša sudsk apraksa do sada.

kakva parodija sad bi i ostoja mogao tužit opatiju

ja bih samo pitao upućenije oko kamata…zanima me od kad se računaju kamate. Da li od trenutka nastanka obveze opatije, ili od trenutka kupnje dionica, ako sam ih kupio nakon nastanka obveze. Koliko kužim na forumu vlada neko uvjerenje da se radi o datumu kupnje dionica. Meni baš nije jasno zašto je to tako, pa ako bi mi netko mogao potvrditi sa 100% sigurnošću kako se kamate obračunavaju. Hvala.

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

šuplje na sve strane

Kamata je naknada za angažirani novac, tj. nema nekog smisla da se obračunava od dana prije nego ste kupili dionice, a ako ste ih kupili prije nastanka obveze (14.6.2007 a ne rješenje hanfe iz 2009) onda se računa od dana te obveze, tj od dana kada ste trebali dobiti novce da je ista obveza ispoštovana. Koliko sam čuo tu sudska praksa baš nije uvijek jednaka, pa je bilo do sada različitih obračuna..

New Report

Close