LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega funky koliko sam ja shvatio meistera on je zapravo izjavio da je situacija takva da ukoliko i danas netko kupi dionicu ima pravo tužiti i dobiti 6000 (zapravo 6250+neka kamatica)
pa čak bi i SNHO za dionice koje je dobio i prikupio u ponudi mogao tužiti Opatiju!!!

DA to je istina i zapravo je to stvarno pomalo i apsurdno i smiješno..

mislim da cijela priča oko lrh (zanemarimo sad kriminal i teorije zavjere) pokazuje koliko smo još kao tržište nezreli, koliko nam je sudska praksa u tom području tanka i zakoni nedorećeni..
očito je da bi Hanfi trebalo dati neki jači alat da ako nastane obveza ponude provede stvar jer ovako ovo nema smisla i to ne samo u slučaju lrh. (trenutno je oko 15 neobjavljenih ponuda u HR)

sudstvo je nezrelo, Upravni se čeka 3 godine, TS zbunjeni, čak mi nitko nije baš bio siguran i objasnio famozni čl.14. st.10. ZPDD (gledao sam i eu norme), Hanfa je 4 mjeseca odobravala ponudu (ok nije im bilo lako) ali za to vrijeme SNHO je preuzeo firmu imenovao upravu i onda ta uprava daje mišljenje o ponudi.. a da ne kažem da novinari to prenesu na krivi način i napišu da je uprava rekla da je cijena prihvatljiva što malim dioničarima sugerira da je treba prihvatiti, nadalje državna tijela izjavljuju da su svjesno prekršila zakon i sklopili nezakoniti sporazum, sve to amenuje DORH i to više puta pa ispadne da je sad rekao da ok sporazum u kojem se tvrdi da je prošli bio protuzakonit a i taj je odobrio DORH etc etc…

I onda mene zovu penzići iz Opatije i pitaju što to sad znaći i što da rade?

E najrađe bi im dao broj Samodola ili još bolje Čobankovića.. Al nemam 🙁

No možda je put ovaj koji je i SNHO prošao.. tužiš se s državom/gradom/selom pa jednog dana kad se to uveća za n puta od troškova i kamata (jel ima ko nekog eksperta za preporučiti da to objasni Opatiji) budem i sam imao neki hotel na moru (dobro aj apartman)


Kolega funky koliko sam ja shvatio meistera on je zapravo izjavio da je situacija takva da ukoliko i danas netko kupi dionicu ima pravo tužiti i dobiti 6000 (zapravo 6250+neka kamatica)
pa čak bi i SNHO za dionice koje je dobio i prikupio u ponudi mogao tužiti Opatiju!!!

DA to je istina i zapravo je to stvarno pomalo i apsurdno i smiješno..
….

ma upravo sam to mislio [thumbsup]

Stop telling lies about me and I'll stop telling the truth about you.

što je sa lrh-om dan pauze

pauza do srijede

tko misli prodat ako već nije prodat će Ostoji po 2250

a poslije toga će biti slaba likvidnost, veliki "spread" i sa par dionica će se moći bitno utjecati na cijenu

kaj sad

Dragi moji forumaši,odlučio sam ipak prodati SNHO-u dionice u javnoj ponudi.
Između velikog rizika i sigurnosti,izabrao sam ovo drugo.
Još bi podnio pad cijene nakon j. ponude,ali ne i nelikvidnost.
Nisam spreman "zamrznuti" novac na neodređeno vrijeme jer tko će imati interes kupiti kasnije LRH
ako "Ostoja" ima sva upravljačka prava?
Vi koji ostajete, želim Vam svako dobro.
Pozdrav

bu veselo za tjedan dva
tko se boji vuka još vuka još

vuka se nebojim ja tralalala ali se bojim pravne države


Dragi moji forumaši,odlučio sam ipak prodati SNHO-u dionice u javnoj ponudi.
Između velikog rizika i sigurnosti,izabrao sam ovo drugo.
Još bi podnio pad cijene nakon j. ponude,ali ne i nelikvidnost.
Nisam spreman "zamrznuti" novac na neodređeno vrijeme jer tko će imati interes kupiti kasnije LRH
ako "Ostoja" ima sva upravljačka prava?
Vi koji ostajete, želim Vam svako dobro.
Pozdrav

Ja nisam ništa prodao jer mi je skoro sve pod lombardom, najvjerovatnije si u pravu, ali idem pokušat držati pa što bude

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

ma sve ovo je banana ako je vlada dala sn-u za 2250 treba
neko u ćorku pa izjava gospon čoa i njega isto u čorku pa gospon antu
o zaštiti malih isto u ćorku a gospon vuku alaj vera

ja sam prodao 10% svog porfelja u LRH da malo smanjim rizik, ha ha[smiley]

idem u tužbu nadajući se da su mračna vremena iza nas i da neće više odluke provoditi netko na silu tumačeći zakone kako im se svidi [embarass]

a nadam se da će i Ostoja podić cijenu jer mora puno investirati a onda je potrebna i vrijednost tvrtke koju zalaže (Agrokorov poučak) [pray]
a nadam se da će i Ostoja htjeti još koju dionicu jer nije lud da ulaže i za mene [rolleyes]

jel ovaj na kupnji još stigne prodat Ostoji il i on vjeruje u LRH [sad]


jel ovaj na kupnji još stigne prodat Ostoji il i on vjeruje u LRH [sad]

On je sa Ostojom dogovorio otkup po posebnim uvjetima.

New Report

Close