LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Heh, znam da nemaju, ali onda ne možete tražiti jedno ili drugo… držite se onda priče oko novca, a to šta vi idete na alternativu kobajagi želeći nekome nešto olakšati vas u potpunosti diskredituje.

Da imate presudu u ruci, onda bi vi kao samozvani altruisti i filantropi, mogli reći nećemo novac, dajte nam akcije. Ovako vi kalkulišete s nečim što lebdi u vazduhu. Zec u šumi, a vi se već okupili oko ražnja…

Nema vam druge, nego pokrenite onda spor i dokažite da ste oštećeni. Kada ćete imati konačnu presudu u ruci onda možete pregovarati o aranžmanima isplate, ovako to ne drži vodu… a i koliko bi vas onda uopšte pristalo tada na ovakve zamene…

Još jednom, budite svesni troškova sudovanja i moguće dugotrajnosti procesa i dobro odvagnite šta ćete da uradite. Po meni, već ste napravili ozbiljnu pogrešku u koracima… Lep pozdrav.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

Pa to je kolega samo jedan od mogućih oblika isplate, iako bi na cijenu dionice trebao ići i diskont, ako se bude radilo o tom modelu isplate. Žalosno je što će ovo sve završiti izvan naših granica, a naše pravosuđe će se ponovo pokazati jednim od korumpiranijih u regiji. A troškovi procesa će past na leđa malog građana i naravno nitko neće odgovarati


nije ni sad kasno podnijeti prijavu

Ja sam prijavio na SKDD i ništa!

bravo za Dražena, napokon smo uz puno muke dospjeli u neku udarnu emisiju

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

@fotije
Mislim da nema "greške u koracima".
"Prijedlog" Udruge o zamjeni dionica imao je po meni za cilj samo pokazati da smo otvoreni za sve pravičnije opcije koje ne bi previše "izlagale" Opatiju i dr.
Operacionalizacija pojedine opcije sukladno pozitivnim propisima je više "tehničke" prirode.
Pozdrav

Nemam nameru da polemiziram ovde oko LRH, na kraju mene se to zaista ne tiče…

Ali, imajte na umu da većina vas ovde drži jednu stranu i po mojoj proceni ne more da sagleda potensijalne rizike iz celog postupka. Ove uopštene fraze, pokrali su nas, sve će da završi izvan granica i etc., to će vam samo otežat zdravo rasuđivanje. U pravnom postupku nisu najvažniji racio i logika, već doslednost, držanje slova zakona i ispravne pravne procedure.

Na kraju, ne razumem odaklem toliko sigurnosti u izjavi da će troškovi sudovanja past na ledja gradjana. Ja mislim da je prilična verovatnost da padnu na vaša ledja. Isto tako sam prilično uveren da sada treba da uplatite svi za prvi podnesak sudu, da bi vas barem polovina odustala od svega…. zato sednite za stol s nekim dobrim advokatom ili više njih i napravite strategiju, sračunajte koliko bi sve moglo da košta, udružite se, kontaktirajte sve članove udruge i dobijte napismeno njihovu spremnost za celu akciju i iznesite im pored mogućih koristi i sve potensijalne rizike. Ovako, sve je to dosta neozbiljno i prosečnom gradjaninu bez obzira na pravnu utemeljenost vaših potraživanja, ispadate kao neko ko želi hleba povrh pogače.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

Cilj je da se počne tražiti rješenje. Mi možemo sudski doći do svojih 6000+kamate (govorim o trenurnoj situaciji jer Opatijina obveza postoji, a da su oni očekivali da će je Upravni poništiti ne vjerujem da bi išli u ove egzibicije), no to neće rješiti problem Opatije jer oni dok god ne podnesu ponudu nemaju pravo glasa. To malima ne odgovara jer SNHO može raditi što god poželi. Neće svi mali dioničari prodati dionice ni po 6000 kuna da im netko to ponudi. S druge strane Opatija ne može ispoštovati svoju obvezu, i to je problem u kojem treba naći nekakav kompromis. Kompromisi koštaju i netko ih mora platiti. Ovo je bila ideja da država koja je svakako odgovorna za ovaj Sporazum preuzme posljedice ali možda na jedan elegantan način izbjegne da to bude u novcima kojih znamo da nema. To je bila ideja. Ukoliko država misli da je prevarena od SN holdinga koji je inicijator nagodbe i ista je njegov prijedlog ona može taj trošak prebaciti i na njega. U točci 6.4. sporazuma piše da eventualne troškove iz ništetnosti snosi SNHO. Država bi sad mogla reći ok, priznajemo štetu malim dioničarima koju je napravio HFP i Opatija poništavanjem sporazuma iz 2007, pozvati male na nagodbu i isplatiti im tu štetu ali na teret SN holdinga. Naravno za isto moraju prvo poništiti sporazum. Tu se mi možda nebi pojavili kao problem ali ne znam da bi onda to dozvolio SNHO. Iako u novinama piše da ja lajem radi sebe vjerujte mi da sam samo ja u pitanju vjerovatno bi prodao sve po 2500 prije par mjeseci i zaboravio LRH, sad ne mogu nazad… jedino ako je netko spreman preuzeti barjak 🙂


Cilj je da se počne tražiti rješenje. Mi možemo sudski doći do svojih 6000+kamate (govorim o trenurnoj situaciji jer Opatijina obveza postoji, a da su oni očekivali da će je Upravni poništiti ne vjerujem da bi išli u ove egzibicije), no to neće rješiti problem Opatije jer oni dok god ne podnesu ponudu nemaju pravo glasa. To malima ne odgovara jer SNHO može raditi što god poželi. Neće svi mali dioničari prodati dionice ni po 6000 kuna da im netko to ponudi. S druge strane Opatija ne može ispoštovati svoju obvezu, i to je problem u kojem treba naći nekakav kompromis. Kompromisi koštaju i netko ih mora platiti. Ovo je bila ideja da država koja je svakako odgovorna za ovaj Sporazum preuzme posljedice ali možda na jedan elegantan način izbjegne da to bude u novcima kojih znamo da nema. To je bila ideja. Ukoliko država misli da je prevarena od SN holdinga koji je inicijator nagodbe i ista je njegov prijedlog ona može taj trošak prebaciti i na njega. U točci 6.4. sporazuma piše da eventualne troškove iz ništetnosti snosi SNHO. Država bi sad mogla reći ok, priznajemo štetu malim dioničarima koju je napravio HFP i Opatija poništavanjem sporazuma iz 2007, pozvati male na nagodbu i isplatiti im tu štetu ali na teret SN holdinga. Naravno za isto moraju prvo poništiti sporazum. Tu se mi možda nebi pojavili kao problem ali ne znam da bi onda to dozvolio SNHO. Iako u novinama piše da ja lajem radi sebe vjerujte mi da sam samo ja u pitanju vjerovatno bi prodao sve po 2500 prije par mjeseci i zaboravio LRH, sad ne mogu nazad… jedino ako je netko spreman preuzeti barjak 🙂

Bez uvrede, ali velika većina ovih ovde očito očekuje ne samo da ga nosiš nego da si s njime i na čelu kolone…

Ma sve je to lepo, te vaše želje, ali bez uporišta u konačnoj presudi, nitko vam neće ništa priznati…niti dati, nemojte se zavaravati. Možda vi imate zaista natprosčne šanse da dobijete spor (zaista to ne znam), no do tog časa, dok ga ne dobijete, pred vama je dalek, skup i neizvestan put… i budite svesni toga sada, na početku.

Želim vam sreću i uspeh u vašim nastojanjima, ali još uvek niste učinili skoro pa ništa. Čak i pritisak koji vršite, nema očito positivan response u široj javnosti (osim medju malim akcionarima i možda investicionoj zajednici), a to nije dobro. Lep pozdrav i srečno.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

@fotije
forum služi za razmjenu ideja i već sam više puta rekao da je svaka kritika dobro došla jer nam može samo pomoći da ispravnije sagledamo situaciju. No zar vi mislite da smo neozbiljni i da već nismo bili kod odvjetnika, da nismo već dogovorili tko će nas i pod kojim uvjetima zastupati i koliki su rizici i troškovi gubitka spora? Pa nećemo valjda o tome pisati na forumu.. Nadalje zar mislite da pravne podneske Hanfi, Trgovačkom i Upravnom sudu pišem ja? Svaki ovaj potez je prošao i odvjetnički ured kao i nekoliko ljudi koji o ovoj problematici znaju puno više od mene. Ja se pokušavam ponašati odgovorno prema ljudima koji su članovi udruge ali i prema ostalim dioničarima koji nisu za nas ni čuli. Ne želim nikome davati neke lažne nade nego iznosim činjenice i argumente.. Npr. ja mislim da je obveza Opatije glupa pogreška i da do toga nije trebalo doći, ali ta pogreška nosi svoje posljedice.. Sada nas to stavlja u "sukob" sa Opatijom a i jedni i drugi smo gubitnici ovim Sporazumom. I sad jedni preko drugih pokušavamo riješiti samo svoj problem.. Mislim da to nije dobro, i da se netko na to slatko smije..



@fotije

forum služi za razmjenu ideja i već sam više puta rekao da je svaka kritika dobro došla jer nam može samo pomoći da ispravnije sagledamo situaciju. No zar vi mislite da smo neozbiljni i da već nismo bili kod odvjetnika, da nismo već dogovorili tko će nas i pod kojim uvjetima zastupati i koliki su rizici i troškovi gubitka spora? Pa nećemo valjda o tome pisati na forumu.. Nadalje zar mislite da pravne podneske Hanfi, Trgovačkom i Upravnom sudu pišem ja? Svaki ovaj potez je prošao i odvjetnički ured kao i nekoliko ljudi koji o ovoj problematici znaju puno više od mene. Ja se pokušavam ponašati odgovorno prema ljudima koji su članovi udruge ali i prema ostalim dioničarima koji nisu za nas ni čuli. Ne želim nikome davati neke lažne nade nego iznosim činjenice i argumente.. Npr. ja mislim da je obveza Opatije glupa pogreška i da do toga nije trebalo doći, ali ta pogreška nosi svoje posljedice.. Sada nas to stavlja u "sukob" sa Opatijom a i jedni i drugi smo gubitnici ovim Sporazumom. I sad jedni preko drugih pokušavamo riješiti samo svoj problem.. Mislim da to nije dobro, i da se netko na to slatko smije..

Ok, ako je tako… a ovo za grešku i posledice sve stoji. Slažem se u potpunosti.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

@fotije
Nije istina da nije ništa učinjeno.
Nekoliko većih dioničara je već utužilo Opatiju i dr. na TS u Rijeci i završene su i glavne rasprave
još koncem prošle godine(pouzdano znam za barem jednu jer mi je kolega u sporu).
Čeka se presuda.No izgleda da sutkinja čeka pravorjek Upravnog suda?
Jedna pozitivna presuda otvorit će put svima koji su trenutno nesigurni.
Pozdrav

moram stati u obranu novinarke pošto sam
pročitao cijeli članak ništa nije napisala zločasto

mislim da ništa nebumo znali dok ne završi ova
ponuda sn a a onda bude valjda nekaj i od hanfe,vlade i upravnog suda

i zar nebi bilo najlakše da se napaltimo od sn holdinga pa
to mu povećava cijenu negdje oko 100 milja proglase ništetan ugovor
i gotovo ovete preuzima sn hoding teoretski

New Report

Close