LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa ideja je da se konačno prizna da postojimo i da se problem ne gura pod tepih. Ovo je jedan od načina na koji se ovo može rješiti.. Vidjeli smo da njihovi načini ne prolaze a bilo bi mudrije da se sve riješi prije nego se troškovi tužbi i kamata pribroje jer tada neće biti dosta ni 500 mil kuna ..
Imam ja još neke prijedloge i ideje ali do sada nas nitko nije ništa ni pitao.. Znam da će nas sada napsti da gledamo samo svoju korist ali ovako neko rješenje bi moglo zadovoljiti sve.. I nebi ništa ni koštalo jer država će ionako dionice iz portfelja prodavati kako su najavili i to će sigurno raditi uz neki diskont. Pa evo prilike da se na ovaj način to zavrti a država bi dobila nazad 10ak % LRH, pa može onda zajedno sa Opatijom imati kakvu takvu kontrolu u LRH ili nek mu ih onda oni prodaju ako žele po 2250 ili čekaju da vide što će on napraviti sa LRH. Možda i zarade..

Hina je prenjela vijest pa sad svi objavljuju ..

Vaš link
Vaš link
Vaš link
Vaš link


Pa ideja je da se konačno prizna da postojimo i da se problem ne gura pod tepih. Ovo je jedan od načina na koji se ovo može rješiti.. Vidjeli smo da njihovi načini ne prolaze a bilo bi mudrije da se sve riješi prije nego se troškovi tužbi i kamata pribroje jer tada neće biti dosta ni 500 mil kuna ..
Imam ja još neke prijedloge i ideje ali do sada nas nitko nije ništa ni pitao.. Znam da će nas sada napsti da gledamo samo svoju korist ali ovako neko rješenje bi moglo zadovoljiti sve.. I nebi ništa ni koštalo jer država će ionako dionice iz portfelja prodavati kako su najavili i to će sigurno raditi uz neki diskont. Pa evo prilike da se na ovaj način to zavrti a država bi dobila nazad 10ak % LRH, pa može onda zajedno sa Opatijom imati kakvu takvu kontrolu u LRH ili nek mu ih onda oni prodaju ako žele po 2250 ili čekaju da vide što će on napraviti sa LRH. Možda i zarade..

dobra i prihvatljiva ideja

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Prijedlog je načelno dobar i prihvatljiv.
Svakako bolji od sadašnjeg "vakuma".
Pozdrav

Nisam naravno u pismu mogao napisati sve detalje ovog prijedloga ali cilj je da se počnu tražiti rješenja i da se maknemo od politiziranja jer to ne vodi nigdje a vrijeme ide. Tu su onda dobitnici samo "političari" kojima su važne minute na televeziji bez obzira o čemu se prića

Ideja je izvediva i uz malo dobre volje mogla bi se provesti u vrlo kratkom vremenu. Imam ja još nekoliko prijedloga .. No ova je najčistija

samo da prođe pa da pravim feštu
ali kakvi su to znalci boji se teško

Čitam u poslovnom o tome novom predlogu…. i nažalost moram da konstatujem da to ne drži vodu. Ne mogu SNH i Grad zajednički delovati, a da akcije idu iz portfolia HFP-a (osim ako grad da adekvatnu imovinu u zamenu, a HFP izda garansiju na osnovu toga; grad i država su različiti pravni subekti i samo zajedno mogu da deluju ili naravno pojedinačno), daklem more samo da SNH i HFP onda daju zajedničku ponudu ili Grad i HFP (ali ako Grad da imovinu te vrednosti HFP-u u zalog ili je proda, verovatno je to bila intensija). S druge strane, to bi tražilo i uvećanje garansije za preuzimanje akcija za gotovo tri puta i samome SNH-u u trenutnom postupku, a pitanje je da li bi taj holding uopšte (bez zaduženja) raspolagao tolikim sredstvima i bio uopšte spreman da preuzme društvo po toj ceni (ja mislim da bi HFP pre prodao, nego sticao akcije po takvim cenama). Grad Opatija je ovde kolateralna žrtva, no sopstvenom zaslugom jer se obvezao na takav aranžman, koji je danas nemoguće da ispoštuje. Sem toga, sa strane HFP-a bi to značilo neizravnu ponovu reprivatizaciju LRH i vraćanje akcija u okrilje države.

Ako je pak bila intensija da mali akcionari dobe druge akcije iz portfolia HFP-a, to će teško da prodje jel pitanje je koje i po kojim cenama da se zadovolje svi apetiti….

Šta se tiče zatrpavanja sudova velikim brojem tužbenih zahteva, imajte na umu da se naknade u sporovima kreću prema visini vrednosti spora, a to drugim rečima znači izgubite li parnicu, sleduju vas milionski troškovi. Ako se već želite sudovati, činite to zajedno, deleći potensijalne troškove… ali će i tako da vas sve skupa veoma mnogo da košta. Stvar je daklem ispravne procene kolika je verovatnost da takav spor dobijete ili izgubite. Ako niste prilično sigurni u dobivanje pravnog spora, ni ne pokrećite ga.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

@fotije
Ideja je dobra i ukoliko "padne na plodno tlo" moguće ju je vjerovatno realizirati ako ne drugačije nagodbama
dioničara na Trgovačkom sudu u Rijeci.
Uz malo fleksibilnosi Hanfe ovo "može proći".
Bitno je da li postoji suglasnost suprostavljenih strana i HFP-a .Ako postoji sve je rješivo.
Pozdrav

Evo ovih dana se država ionako mora riješiti dobrog dijela dionica LKPC – odavdje bi nas sve mogli namiriti !

Funky, 17.01.2011. u 15:20
Ako niste prilično sigurni u dobivanje pravnog spora, ni ne pokrećite ga.

Sada je zakon na našoj strani 100% a Upravni sud u 99.99% slučajeva odlučuje kao prvostepena instanca (potvrda Hanfine presude koja je nama u prilog).
Pored toga Upravni je nedavno potvrdio Magmi da je i dalje u obvezi preuzimanja, dakle i to je pokazatelj.

Ne znam što bi još trebalo biti da mali nešto dobiju.

Rizik postoji ali i nagrada je dobra.
Jedino što mi reskiramo svoje novce a Dujmić & Co. državne/društvene … u svakom slučaju tuđe a u krajnjoj mjeri opet naše novce!!


fotije, 17.01.2011. u 15:31
Ako niste prilično sigurni u dobivanje pravnog spora, ni ne pokrećite ga.

Sada je zakon na našoj strani 100% a Upravni sud u 99.99% slučajeva odlučuje kao prvostepena instanca (potvrda Hanfine presude koja je nama u prilog).
Pored toga Upravni je nedavno potvrdio Magmi da je i dalje u obvezi preuzimanja, dakle i to je pokazatelj.

Ne znam što bi još trebalo biti da mali nešto dobiju.

Rizik postoji ali i nagrada je dobra.
Jedino što mi reskiramo svoje novce a Dujmić & Co. državne/društvene … u svakom slučaju tuđe a u krajnjoj mjeri opet naše novce!!
[/quote]

Ok, ako tebe par miliona u slučaju gubitka spora ne zabrinjava, onda je sve jasno… No, prije nego šta učinite takav korak, raspitajte se o tarifama i potensijalnim troškovima sudovanja. Lep pozdrav.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

@funky
Kolega,rizik nije tako mali.
Upravni sud recimo nije poništio Odluku tadašnje Komisije za vrednosne papire o brisanju uknjižbe
prava vlasništva na dionicama LRH iz mislim 2007 iako su redovni sudovi donosili dijametralno suprotne odluke.
I tada su pozicija i opozicija bile složne da Vlada i HFP nisu načinili "dobar sporazum" i Upravni sud
je postupio pod pritiskom javnosti kako jest.
Sada isto postoji taj konsenzus da se poništi obveza Opatije i pribojavam se odluke Upravnog suda.
Upravni sud nije klasični sud i zato je po meni "opasan".
Čak i ako odluka bude zakonita i pravična,čeka nas dug put do ovrhe koju će naročito oporba,
a i "pozicija" pokušti spriječiti na sve načine.
Ono jedino što nam može ići u prilog je "pritisak međunarodnih institucija" i naš kompromisni
pristup.
Mislim da smo na dobrom putu.
Pozdrav

New Report

Close