LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


SNHO ima danas jednu transakciju na 185 KN (+5.25%).

Budući je naknada za tu transkaciju 50 Kn, kako tumačite taj buy jer je očito da pobuda nije tmeljena na komercijalnim razlozima?

Naknada može biti 0,3% što je (11,10 kn) ili min. 10 kn! Čak i manje ako si broker!!!

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire



SNHO ima danas jednu transakciju na 185 KN (+5.25%).

Budući je naknada za tu transkaciju 50 Kn, kako tumačite taj buy jer je očito da pobuda nije tmeljena na komercijalnim razlozima?

Naknada može biti 0,3% što je (11,10 kn) ili min. 10 kn! Čak i manje ako si broker!!!
[/quote]

Kada sam zadnji puta čitao pisalo je 0.3% ali najmanje 50 kn po transakciji …
8(

"ako si broker"
A sada mi reci koji broker kupuje po 185 kn 1 dionicu?

Mora da ima razlog!?
😉

A koji su komercijalni razlozi trezora SNH za kupnju (od pojedinaca) na cjenovnom vrhuncu unazad dvije godine?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


A koji su komercijalni razlozi trezora SNH za kupnju (od pojedinaca) na cjenovnom vrhuncu unazad dvije godine?

Kupnja od onih kojima je obećana naknadica za razne usluge prije!
Da ne moraju muljati s raznim računima i lažnim putovanjima

ja i joza smo dizali po 1 dionicu na kraju dana na 1360 na lrhu
ako si u marginu na svaku slamku se loviš


A sada mi reci koji broker kupuje po 185 kn 1 dionicu?

Mora da ima razlog!?
😉

Aha, nisam vidio da se radi o 1 kom., mislio sam da je 20 kom. u pitanju!? Ma, nije uopće bitno, vjerojatno malo da se pokrene trgovanje. Iako mislim, da ništa ne može pokrenuti ovako uspavano tržište!!!

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

Pad cijene SNHO-a nije nikako slučajan.
Očito su relevantni igrači(čitaj veći) procjenili da će "izdatak" za kupnju LRH biti daleko veći no što
je "planirano.
Gotovo uvijek do sada stanje na "terenu" tj. burzi imalo je odjeka u stvarnosti.
Dakle rast LRH=pad SNHO.
Jednostavno,zar ne?
Pozdrav

naravno da pad nije slučajan…nekom je u interesu srušiti cijenu što se jasno vidi, pitanje je samo koji je tome razlog?
po mojem mišljenju netko ponovno želi jeftinije dokupiti, jer pad je s vrlo malim količinama i ovim strašilima na prodaji… a k tome i one tisučice na cijeni oko 240…

@milion
To nije razlog.Vi to vjerovatno dobro znate.
SNHO je netransparentan holding koji će platiti nešto "puno više" nego je namjeravao.
I to je to!!!
Pozdrav

zanimljivo da nije to bio dok ste ga imali…slažem se da će platiti više nego što je namjeravao.
samo što to nešto i vrijedi puno više nego što je namjeravao platiti pa samim tim SNHO ne gubi ništa…

ipak gubi razliku. definitivno nije isto kupit po x ili x+% a prodati u oba slučaja po y

@milion
Kolega,provjerite moje postove na temi SNHO pa će Vam biti jasno da nisam promjenio stav.
Pozdrav

New Report

Close