LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Priopćenje je u potpunosti nepotrebno i nije mi baš jasan smisao istoga. Da li je smisao priopćenja dati do znanja da se o nekim stvarima ne bi smjelo pisati ili? Naime ovo nije ni nikakav ispravak netočnog navoda, pošto koliko vidim Poslovni je samo prepisao neke teze koje je Tešija iznio. Zašto priopćenje nije izašlo kada je ekspertiza ugledala svjetlo dana, nego tek sada kada netko navodi dijelove iz nje? Jel netko razumije tu logiku?



HANFA: Priopćenje od 12.10.2010

Mene (između ostaloga) interesira koliko je Tešija naplatio Vladi RH svoju neovisnu ekspertizu.
[/quote]
a mene koliko nekom drugom:( :-$ :-$


Priopćenje je u potpunosti nepotrebno i nije mi baš jasan smisao istoga. Da li je smisao priopćenja dati do znanja da se o nekim stvarima ne bi smjelo pisati ili? Naime ovo nije ni nikakav ispravak netočnog navoda, pošto koliko vidim Poslovni je samo prepisao neke teze koje je Tešija iznio. Zašto priopćenje nije izašlo kada je ekspertiza ugledala svjetlo dana, nego tek sada kada netko navodi dijelove iz nje? Jel netko razumije tu logiku?

valjda hanfa ima pravo, da se brani, naročito kada su argumenti na njenoj strani. da o tome kako bi do tih saznanja mogla doći i novinarka sama, umjesto, da prepisuje netočne (a neke namjerno prešućene) navode iz ekspertize, ne gubim ni riječi…

[/quote]
valjda hanfa ima pravo, da se brani, naročito kada su argumenti na njenoj strani. da o tome kako bi do tih saznanja mogla doći i novinarka sama, umjesto, da prepisuje netočne (a neke namjerno prešućene) navode iz ekspertize, ne gubim ni riječi…
[/quote]

ma ne kažem da se nema pravo braniti niti da nisu u pravu, samo kažem da je priopćenje (ako se već brane) trebalo objaviti po izlasku ekspertize, a ne po izlasku nekog članka u bilo kojim novinama koji prepričava ekspertizu. možda sam bio nejasan… a to s novinarima stoji, svakako…


ma ne kažem da se nema pravo braniti niti da nisu u pravu, samo kažem da je priopćenje (ako se već brane) trebalo objaviti po izlasku ekspertize, a ne po izlasku nekog članka u bilo kojim novinama koji prepričava ekspertizu. možda sam bio nejasan… a to s novinarima stoji, svakako…

Bez pretpostavljanja kakav bi mogao biti konačni izračun HANFE mislim da će time sve reći glede ekspertize.




HANFA: Priopćenje od 12.10.2010

Mene (između ostaloga) interesira koliko je Tešija naplatio Vladi RH svoju neovisnu ekspertizu.
[/quote]
a mene koliko nekom drugom:( :-$ :-$
[/quote]

Ko zna, možda ga nekad netko i priupita … Do prije par mjeseci to bi se smatralo nepristojnim, no sada možda netko upita na koji način je napravljen odabir vještaka i tko ga je i koliko platio.. (ipak su to novci poreznih obveznika ili možda nisu?)

Što se Hanfine reakcije tiče evo što sam ja na prvo čitanje ekspertize primjetio:
"do ispuštanja nekih bitnih činjenica (npr na 3 strane se osporava Hanfino „vraćanje“ dionica HFP-u, a onda se jedva spominje da je Upravni sud to potvrdio tj odbio tužbu SNHO, tako je i sa ponovnim otvaranjem postupka koji je Upravni naložio da Hanfa treba razmotriti (šutnja admin.) a ne spominje se da je Hanfa to onda i napravila i odbila prijedlog). "

Nisu u Hanfi naivni da ne znaju o čemu se ovdje radi..
A vjerujem da ćemo uskoro čuti i što misle o ostalim ekspertnim tvrdnjama i svojoj "krivnji" i nekompetenciji :))

Napisao sam na jednom drugom forumu:

"..naravno da i ja podliježem "pomalo" navijačkom tonu ekspertize u kojoj bi država još malo pa bila dužna dati pride (spominje se negdje 4,6 milijardi) i "pristupnu auto-cestu" od Zagreba do Opatije.."

Toliko sam se uhvatio ove ekspertize i tražio onih 1,8 milijardi i nikako da ih nađem..

Dakle onih 1,85 milijardi je 7272 * 255000 dionica koliko SNHO smatra da mu je nezakonito oduzeto
7272 * 177000 dionica= 1,289 milijardi i poklapa se s onim što je izjavio Ostoja da su naplatili 2/3 onog što im pripada

Taj spor je najnoviji i u istom SNHO traži povrat dionica (255000) a ako ne onda 7272 po dionici koju ne vrate. Moglo bi se onda smatrati da taj spor objedinjuje potraživanja iz prethodno navedenih sporova (DOM i SNHO po kojima je te dionice dobio)

Svaki spor ima vrijednost i ovaj vrijedi tih 255000 * 7272
Iz istog proizlazi da je vrijednost spora 1,861 milijardi
Dalje SNHO pristaje na 177000 dionica i 162 mil kuna (jer je to navodno prihvatio za Opatijin dio)
Dakle 1.861 + 162 /177000
To bi ispalo 11.412 po dionici
Daaa, a ostalo im je još i dio novaca od ovrhe koji nisu vratili
1.861+162+62/177000 = 11.761 po dionici

Dobro možemo sad to tumačiti da se odrekao tog što su izjavili u korist Opatije jer bi u protivnom Opatija ponovo pokrenula tužbe protiv LRH (i SNHO bi imao štetu) a Vlada bi bila dužna nadokanditi Opatiji dionice kupovinom na tržištu (od nas) a ostatak od SNHO 🙂

Ajde dobro to je onda 7272*177000 dionica = 1,289 + 162 mil / 177000= 8185

Ups, zaboravili smo da im je ostao i dio novaca od ovrhe koji nisu vratili

1,289 + 162 mil + 67 mil =/177000= 8563

Na kraju krajeva ima li što mjerodavnije od Čobankovićeve, Vladine pa i Granićeve izjave da se radi o 1,8 milijardi duga.

Na kraju krajeva ima li što mjerodavnije od Čobankovićeve, Vladine pa i Granićeve izjave da se radi o 1,8 milijardi duga.

bit će nam svjedoci na sudu [wink]

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


Toliko sam se uhvatio ove ekspertize i tražio onih 1,8 milijardi i nikako da ih nađem..

Dakle onih 1,85 milijardi je 7272 * 255000 dionica koliko SNHO smatra da mu je nezakonito oduzeto
7272 * 177000 dionica= 1,289 milijardi i poklapa se s onim što je izjavio Ostoja da su naplatili 2/3 onog što im pripada

Taj spor je najnoviji i u istom SNHO traži povrat dionica (255000) a ako ne onda 7272 po dionici koju ne vrate. Moglo bi se onda smatrati da taj spor objedinjuje potraživanja iz prethodno navedenih sporova (DOM i SNHO po kojima je te dionice dobio)

Svaki spor ima vrijednost i ovaj vrijedi tih 255000 * 7272
Iz istog proizlazi da je vrijednost spora 1,861 milijardi
Dalje SNHO pristaje na 177000 dionica i 162 mil kuna (jer je to navodno prihvatio za Opatijin dio)
Dakle 1.861 + 162 /177000
To bi ispalo 11.412 po dionici
Daaa, a ostalo im je još i dio novaca od ovrhe koji nisu vratili
1.861+162+62/177000 = 11.761 po dionici

Dobro možemo sad to tumačiti da se odrekao tog što su izjavili u korist Opatije jer bi u protivnom Opatija ponovo pokrenula tužbe protiv LRH (i SNHO bi imao štetu) a Vlada bi bila dužna nadokanditi Opatiji dionice kupovinom na tržištu (od nas) a ostatak od SNHO 🙂

Ajde dobro to je onda 7272*177000 dionica = 1,289 + 162 mil / 177000= 8185

Ups, zaboravili smo da im je ostao i dio novaca od ovrhe koji nisu vratili

1,289 + 162 mil + 67 mil =/177000= 8563

Na kraju krajeva ima li što mjerodavnije od Čobankovićeve, Vladine pa i Granićeve izjave da se radi o 1,8 milijardi duga.


potpuno se slažem sa tobom. stvar je i u tom pogledu dosta jasna i logična, jer kako može neko, da traži 7.200 kuna po dionici, a kad ih dobije i treba, da kupi preostale, tvrdi, da su vrijedna samo 2.200 po dionici. kako ide ono alan ford dijeljenje novac broja jedan: jedan meni… jedan tebi, jedan, dva meni… dva tebi…

dodao bi još svoje lično zapažanje o predsjednici vlade Jadranki Kosor.
po momo mišljenju joj je ovo zadnja prilika, da dokaže hrvatskoj i široj javnosti, da sama nije umiješana u sve te korupcijske afere.
kako inače, da joj ja, moji klijenti i drugi strani investitori to vjerujemo ako u ovoj najnovijoj "aferi" sudjeluju posve isti ljudi, a ona i cijela vlada šute i šuruju tome?
pitam se, da li se zakoni smiju izigravati, kada si u njenom timu, a kada si u Sanaderovom ne?
moram reći, da sam svoje kolege uvjeravao kako je gospođa Jadranka Kosor novi vjetar u hrvatskoj politici – e sad ima ona mogućnost, da uvjeri mene i druge investitore – od kojih bi kapital možda dobro došao hrvatskoj – da je to istina!

Vlada je pristala na nagodbu, a Hanfa je tu da odredi cijenu! Premijerka nema više nikakve veze sa ovim slučajem!

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire


Vlada je pristala na nagodbu, a Hanfa je tu da odredi cijenu! Premijerka nema više nikakve veze sa ovim slučajem!

griješiš, primjerka ima sve sa tim:

i prošlošću: kako je do nagodbe došlo…
i sadašnjošću: konačno objaviti vrijednost nagodbe bez igranja slijepe miši!
i budućnošću: pobrinuti se, da se zakoni poštuju, naročito sa strane institucija i posameznika neposredno povezanih sa vladom!

Kolega Smart tu se baš i ne slažem.. Imate članak u Slobodnoj gdje se baš slučaj LRH spominje kao jedno od poglavlja Polančecove crne knjige 🙁 Na žalost kao i mnogo stvari u Hrvatskoj ovo je i političko pitanje a i mi kao građani i ne samo dioničari imamo pravo propitivati što se radi s "našom" imovinom. Ukoliko vjerujete u objektivnost ove ekspertize, nepovezanost lobista i vještaka, i još nekoliko slučajnosti koje prate "slučaj LRH" već 10ak godina onda Vlada nema više neke veze s ovim. No vidimo da u to ne vjeruje ni Hanfa:
"netočni zaključci navedeni u Financijsko- pravnoj ekspertizi "
"što je moralo biti poznato i autoru ove ekspertize"

Znaći da Hanfa tvrdi da je ekspertiza tj zaključci u istoj NETOČNI

Na osnovi te ekspertize je Vlada donjela odluku da ide u nagodbu!!
Vlada se već trebala oglasiti, jer ako bude ćekala može se dogoditi puno veća šteta. Ako izađe van sa svim podacima i transparentno objasni svoje odluke (možda nije ovo jedina eksperitza, možda su ovu i odbacili??, možda su imali neke druge pobude) te pojasni javnosti za koliko je PRODALA LRH onda će sve biti jasno. Zašto smo mi morali slati podneske Hanfi i tražiti da se objavi Sporazum, pa onda ova ekspertiza, a možda će se morati objaviti još neki dokumenti.. Nije li bilo logićnije da je HFP odmah sve učinio dostupno javnosti i detaljno (kad je već sam sporazum tako nejasan) objasnio što su i kako napravili. Tu sad je najmanje bitna cijena stjecanja i prava prema dioničarima.. Onda se mi nebi mogli ni buniti taman da je cijena i 1 kunu. Ovako se opravdano stvaraju sumnje..
Što se tiće cijene naravno da je tu mjerodavna Hanfa i oni će odraditi svoj posao ali ako to rade iz "netočnih" i neistinitih podataka onda svašta može ispasti.

Vladu bi netko nekad ipak trebao pitati zašto je i po koliko (a i zapravo kome) dala LRH!!

New Report

Close