LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



dajte stručnjaci malo nama selakima objasnite
uz kilu i litru ko pogodi cijenu ili bude najbliže
moja početna je 3200 a sad profesionalci

…ti si nas brate zamijenio za one sa staklenom kuglom:))). ne brini, dosta puta se to događa – i razočarenje je na kraju uvijek isto:))).
mene ne zanima pogađanje – u ovom primjeru me zanima samo zakon – kao tuđeg investitora – i provođenje toga zakona u smislu zaštite investitora na vašem trgu kapitala. i zakon kaže ne manje od 6.000 kuna po dionici…

kao što sam već napisao, vjerujem puno više u vašu hanfu i g. Samodola (koji je na mene u saboru napravio jak utisak…), nego što sam nekad prije vjerovao u našu atvp (pa čak je i ona polako počela, da radi svoj posao…)
[/quote]
je rođak skoro je i suzu pustio ko vaho nedeljom u 2


Zakon o preuzimanju d.d.
– Čl.29., st.3
– Čl.31, st.1
– Čl. 32

Članak 29. tretira izmjene već postojeće ponude za preuzimanje znači to nije to. Članak 31. i 32. tretiraju konkurentsku ponudu za preuzimanje, a to opet nije to u ovom slučaju.



Zakon o preuzimanju d.d.
– Čl.29., st.3
– Čl.31, st.1
– Čl. 32

Članak 29. tretira izmjene već postojeće ponude za preuzimanje znači to nije to. Članak 31. i 32. tretiraju konkurentsku ponudu za preuzimanje, a to opet nije to u ovom slučaju.
[/quote]

Super.

Sada kada znamo što nije (ili vjerojatno nije) može li se dobiti što je zakonska podloga (nešto u stilu frdomanc4 ali sa tekstom da ne moramo tražiti po zakonima)?
Hvala,
Funky

Clanak 16.
Stavak 2 i 3.

A to niti nije tako veliki zakon da ga svatko ne bi mogao procitati cijelog.

CIJENA U PONUDI ZA PREUZIMANJE

Članak 16.
(2) Cijena u ponudi za preuzimanje ne može biti niža od najviše cijene po kojoj su ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički stekli dionice s pravom glasa u razdoblju od jedne godine prije dana nastanka obveze.
(3) Ako je prosječna cijena dionica ostvarena na burzama i uređenim javnim tržištima viša od cijene iz stavka 2. ovoga članka, ponuditelj je obvezan ponuditi višu cijenu, s tim da se prosječna cijena izračunava za svaku burzu ili uređeno javno tržište kao ponderirani prosjek svih cijena ostvarenih na burzi ili uređenom javnom tržištu u zadnja tri mjeseca prije nastanka obveze na objavljivanje ponude za preuzimanje.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

je pohlepan ovaj sa 64 kom
stalno se diže prema gore


je pohlepan ovaj sa 64 kom
stalno se diže prema gore

To je brana koja polako popušta… [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

bude se to vratilo nekak
u zadnje 2 god cijena nije prelazila 2700
što u prosjeku znači 15% od nominale ispod

kaj je ovo nemreš nikaj kupit
vidi e moj joza možda i kulinje ove godine
napraviš

Evo kako naši vještaci postaju lobisti….
isto društvo na istom okupu:
Održana osnivačka skupština HDL-a
(23.06.2008.)
Zagreb, 23. lipnja 2008. – Hrvatsko društvo lobista (HDL) je u Europskom domu u Zagrebu održalo svoju Osnivačku i izbornu skupštinu. Na Skupštini je usvojen Statut i Etički kodeks te je izabrano vodstvo udruge. Za predsjednika HDL-a izabran je dr. Mate Granić, a za potpredsjednike Iva Biondić, Marijan Kostrenčić i Jasminko Umićević. Za glavnog tajnika HDL-a izabran je mr. Natko Vlahović. Članovi Upravnog odbora su Bernard Jakelić, Daniela Prskalo, Mate Kalajžić i Dubravko Miholić. Članovi Nadzornog odbora su Franjo Gregurić, Miomir Žužul, Josip Paladino, Davor Štern i Romano Bolković. U Sud časti izabrani su Hrvoje Vidan, Đuro Popijač, Slavko Tešija, Gordan Grlić Radman i Srećko Ciglar. HDL je prva strukovna udruga u Hrvatskoj i jugoistočnoj Europi koja okuplja osobe koje se profesionalno bave lobiranjem, kao i one koji se lobiranjem bave povremeno ili se u neposrednoj budućnosti žele baviti lobističkim poslom. Misija HDL-a je promovirati lobiranje kao ozbiljnu, legalnu i legitimnu profesije te zalagati se za regulaciju lobističkog djelovanja uz poštivanje najviših etičkih standarda. HDL će organizirati predavanja, seminare, studijska putovanja i konferencije kojima želi podići svijest o važnosti sustavnog lobiranja u ostvarivanju političkih i poslovnih ciljeva svake organizacije.

Natko Vlahović

Cijeli tekst:
Vaš link

Čim ste se dotakli "uvaženih lobista" poćele su "prštati jedinice"!!!
"Očenašek" je izgleda "vrlo aktivan!
Pozdrav

HANFA: Priopćenje od 12.10.2010


HANFA: Priopćenje od 12.10.2010

Mene (između ostaloga) interesira koliko je Tešija naplatio Vladi RH svoju neovisnu ekspertizu.

New Report

Close