LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ma kako se ono zove pisa?PO- [wink]

moj kolega

koji 20 god radi u financijskoj branši

i kojem vjerujem

kaže min 4600 max 6800 iz brojki koje se daju iščitati iz "ekspertize"

ali, naravno, postoji "ali", a odnosi se na našu dragu državu

p.s.
naš dragi gospodin Ostoja, po njemu, sve je u potankosti isplanirao u suradnji sa najboljim odvjetnicima
zbog toga je uvjeren da asevi iz rukava tipa "ništetnosti" neće nedostajati ni ubuduće

sretno svima nama [bye]

Poslovni:

Vaš link

Ne razumijem zbog čega strahujete da će Ostoja ponuditi manju cijenu od Opatije. Može on i ponuditi ali Hanfa mu neće odobriti. Po zakonu drugi (ili treći) stjecatelj dionica, koji je stekao više od 25%, mora ponuditi 2% veću cijenu od prethodnog ili po cijeni po kojoj je stekao te dionice.

Vjerujte Hanfi, vjerujte Samodolu. Već to što imamo Zakon na svojoj strani znači pobjedu. Muljaže su moguće samo onda ako nitko ništa ne poduzme, ako se šuti. Dugo su mnogi šutjeli, a sada se puni Remetinec.

Ako dođe do nekih odluka i rješenja koja nisu u skladu sa zakonima vezanim uz dioničarstvo, tuži ćemo Sudu i čekati – i pobijediti.

mislim da je Ostoji ova situacija došla u nezgodno vrijeme jer se ekipa u državnim firmama i službama boji sad raditi išta. godinama su radili kao da nema zakona pa sad više ne znaju što smiju a što ne.


mislim da je Ostoji ova situacija došla u nezgodno vrijeme jer se ekipa u državnim firmama i službama boji sad raditi išta. godinama su radili kao da nema zakona pa sad više ne znaju što smiju a što ne.

Znaju oni što treba raditi…piše u zakonu [thumbsup]
Problem bi mogao biti za nekoga ako je uzeo kremicu za ruke a sad ne može potiho provesti izlobiranu (kako to gordo zvući [lol] ) nagodbu, ali to nije moj problem.



OK. ako vlada odluči da igra po tim " pravilima " nama malim dioničarima ostaje Europska solucija , a onda tražimo da se poštuje i najmanji zarez, točka , uskličnik po kojoj ta organizacija djeluje i naravno punopravna naplata svih naših potraživanja u kojima ne odstupamo ni za milimetar od onoga što nam pripada !!

Pogrešno si shvatio, kako ja vidim više je razloga zbog kojih bi Vlada trebala biti zadovoljna višom procjenom LRH (i možda utjecati da do toga dođe) nego suprotno.
[/quote]

Bojim se ja da je tu vlada sa višom cijenom izašla kako bi primirila javnost, a ne da je tako i u stvarnosti.Poznavajući dosadašnji rad naše vlade nemogu se oteti utisku da je sa Ostojom odigrala i čin ispod stola , jer nekako se olako i velikodušno Ostoja odrekao stotina milijuna, a to neće uraditi pravi biznismen – pogotovo ne kod takvih visokih suma ! MIslim da se i ovdje kao kod INE odigrao neki dodatni dil koji nije bio za javnost i još nije poznat – uostalom našoj vladi nevjerujem ni jedno slovo – čim zinu – lažu !!

Nadopuna mojeg prethodnog posta:
– Ostoja mora ponuditi 2% veću cijenu od Opatije čak i onda ako je dionice stekao po manjoj cijeni. To kaže Zakon.

– ako je prema izračunu stekao dionice po većoj cijeni od Opatijine ponude, tada njegova ponuda mora biti po toj većoj cijeni. I to kaže Zakon.


moj kolega

koji 20 god radi u financijskoj branši

i kojem vjerujem

kaže min 4600 max 6800 iz brojki koje se daju iščitati iz "ekspertize"

ali, naravno, postoji "ali", a odnosi se na našu dragu državu

p.s.
naš dragi gospodin Ostoja, po njemu, sve je u potankosti isplanirao u suradnji sa najboljim odvjetnicima
zbog toga je uvjeren da asevi iz rukava tipa "ništetnosti" neće nedostajati ni ubuduće

sretno svima nama [bye]

Sigurno da je Ostoja isplanirao sve moguće stupice i zamke protiv ostalih, no na kraju – ako mi mali dioničari nebudemo zadovoljni postoji vanjska instanaca u EU – kamo je nakraju i Ostoja bio spreman ići – po meni ja mogu čekati još nekoliko godina ako treba ( ionako već čekam godinama ), znajući da mi za to vrijeme teku kamate kakve nemogu ostvariti niti u jednoj banci, a konačno dionica bi došla na onu vrijednost koju sam ja i uložio : dakle, za mene je čak i čekanje isplativo !!


Ne razumijem zbog čega strahujete da će Ostoja ponuditi manju cijenu od Opatije. Može on i ponuditi ali Hanfa mu neće odobriti. Po zakonu drugi (ili treći) stjecatelj dionica, koji je stekao više od 25%, mora ponuditi 2% veću cijenu od prethodnog ili po cijeni po kojoj je stekao te dionice.

Vjerujte Hanfi, vjerujte Samodolu. Već to što imamo Zakon na svojoj strani znači pobjedu. Muljaže su moguće samo onda ako nitko ništa ne poduzme, ako se šuti. Dugo su mnogi šutjeli, a sada se puni Remetinec.

Ako dođe do nekih odluka i rješenja koja nisu u skladu sa zakonima vezanim uz dioničarstvo, tuži ćemo Sudu i čekati – i pobijediti.

nazlost kolega to nije bas tako. Konkurentska ponuda je nesto drugo.. Po zakonu snho mora ponuditi cijenu po kojoj je stekao dionice ili prosjek ako je cijena stjecanja niza. To sto je opatija u obvezi je samo stvar izbora hocemo li prihvatiti ponudu snho ili tuziti opatiju (ako ne poniste obvezu)
problem na koji ukazujemo je sto se moze dogoditi (necemo to dozvoliti) da ne znamo sto je s opatijinom obvezom a imamo ponudu snho (kolika god ona bila) u zakonu cak ne vidim elemenata da se ukine opatijina obveza cak i ako snho ponudi vise iako bi se to mozda moglo nekeko izvesti. Jedino da objave zajednicku ponudu tj da hanfa zauzme stav da se radi o zajednickom djelovanju buduci da su i zajednicki sudjelovali u sklapanju ove nagodbe

nazlost kolega to nije bas tako. Konkurentska ponuda je nesto drugo.. Po zakonu snho mora ponuditi cijenu po kojoj je stekao dionice ili prosjek ako je cijena stjecanja niza. To sto je opatija u obvezi je samo stvar izbora hocemo li prihvatiti ponudu snho ili tuziti opatiju (ako ne poniste obvezu)
problem na koji ukazujemo je sto se moze dogoditi (necemo to dozvoliti) da ne znamo sto je s opatijinom obvezom a imamo ponudu snho (kolika god ona bila) u zakonu cak ne vidim elemenata da se ukine opatijina obveza cak i ako snho ponudi vise iako bi se to mozda moglo nekeko izvesti. Jedino da objave zajednicku ponudu tj da hanfa zauzme stav da se radi o zajednickom djelovanju buduci da su i zajednicki sudjelovali u sklapanju ove nagodbe

mislim, da je ovo o zajedničkom djelovanju prava stvar. i to, da su u stvari zajednički djelovali bi morala biti i osnova za ponudu za preuzimanje. dakako ako gledamo tom perspektivom, ponuda od sn holdinga ne bi mogla biti manja od obaveze opatije (ovo je možda zanimljivo za naše daljnje djelovanje). baš i zbog toga treba. da bude, prije odobrenja ponude sn holdinga, nedvojbeno jasno – sa strane hanfe -, što je sa ponudom opatije.

isto tako je pitanje, da li bi i bez toga sn holding mogao, da da nižu ponudu. po moje je to pitanje, da li će hanfa, da se drži "slova zakona ili duha zakona…". za mene kao profesionalnog investitora u razvijenoj zemlji, je nemoguća situacija, da moram birati između toga, da li će neko, da se drži zakona i na drugoj strani, manje ponude za preuzimanje od nekog trećeg. Onda bi ja uvijek mogao, da nagovorim svoju babu, da da nižu ponudu i unose pomutnju među dioničare ciljanoga društva, razmislite.

11. listopad 2010.| Suzana Varošanec
Da se nije nagodila s Ostojom, država bi platila oko 100 mil. eura zateznih kamata

Tešija je Vladi sugerirao nagodbu oko Liburnia Riviera Hotela jer bi sudske sporove vjerojatno izgubila

Slavko Tešija, Vladin vještak u slučaju sporova države i SN Holdinga oko vlasništva nad dionicama Liburnia Riviera Hotela, izračunao je da je Hrvatska putem Hrvatskog fonda za privatizaciju ostvarila 2,3 milijarde kuna nepripadajuće dobiti u razdoblju od 2000 do 2009. godine.

To je naveo na kraju sažete elaboracije potpisanog, pa poništenog Sporazuma Sanaderove Vlade sa SN Holdingom i Dom Holdingom, što se sve zbilo pod čudnim okolnostima u kolovozu 2005. Inače, za sve sljednike PIF-ova, Tešija tvrdi da je nepripadajuća dobit države u navedenom razdoblju iznosila čak 4,6 milijardi kuna. Tešija je u dokumentu koji se nalazi na internetskoj stranici Zagrebačke burze – zove se "Financijsko-pravna ekspertiza zakonitosti stjecanja dionica Liburnia Riviera Hotela od pravnih sljednika PIF-ova, SN holdinga i Dom holdinga", utvrdio da su čelnici HFP-a u ljeto 2005. bili u vrlo povoljnoj poziciji da spor s SN Holdingom i Dom Holdingom riješe na obostranu korist ugovornih strana. Tvrdi da je to izostalo zbog manjka poslovno-pravne kompetencije …

tko ocijenjuje tuđu kompetenciju ?[pray] [lol]

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close