LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


vi stvarno mislite da je Ostoja zajedno sa Granićem i ekipom retardiran? [lol] [lol] to su jači igrai od onih kaj vi svi gledate na SF chanelu. Kakvu ste vi teoriju razvili….Ostoja amater [lol] [lol] jao kaj čovjek neće sve pročitat na ovim forumima… nego imam 14 dionica lrh, onak bezveze, ušao sam kad je to bilo aktualno HFP-SNHO-LRH po 2300 i neš-ono kao daytrade…to ću rješit na 2800 ak Bog da(nadam se da će mali dijoničari uspjet pogurat dionicu do tih razina)zato ovim putem dajem podršku malim dioničarima i držim im stisnute fige da dobe 120000/share..(mislim da je netko tu cifru spomenuo) [thumbsup]

bio je to tipfeler uvaženog kolege koji me je pomalo nervozan citirao, izvorna cifra je cca 12000, iako bi trebala biti veća [thumbsup]

Ostoja bi mogao, da povuče neke pouke i od naših tajkuna, recimo; kako zbog prevelike pohlepe ostati bez svega i možda završiti i u zatvoru…

… iz mog područja: kad netko intenzivno pregovara o 60 do 80 posto izdanja, a pri tome agresivno spušta cijenu na trgu i drži je tamo, da li je to tržna manipulacija?

i kad onda nisko kupuje dionice, a zna koliko su pregovori odmakli, da li je to korištenje unutrašnjih informacija?

ni naši tajkuni nisu znali kad stati, i njima bi bilo 20 mio eura previše, iako je to tek deset posto njihovog profita na dotičnoj stvari…

još dobro, da imate hanfu, jer na čelu sa Samodolom radi svoj posao odlično. sam polažem puno nade u njega.


vi stvarno mislite da je Ostoja zajedno sa Granićem i ekipom retardiran? [lol] [lol] to su jači igrai od onih kaj vi svi gledate na SF chanelu. Kakvu ste vi teoriju razvili….Ostoja amater [lol] [lol] jao kaj čovjek neće sve pročitat na ovim forumima…

Ovakav ili onakav, Ostoja će biti vrlo zadovoljan ako se ne nastavi dublje kopati jer cijeli slućaj smrdi do neba, a doba kada su se takve stvari mogle rješavati u tišini je prošlo. Dopis sa zamjerkama nagodbe i eskpertize Bajiću, možda i Liniću, povjerenstvu EU sigurno gdje bi se odvažio dati ovlaštenom sudskom tumaću da prevede tu tzv "neovisnu" (jer je neovisna koliko nekadašnja DDR od SSSRa) ekspertizu i poslati im…mislim da bi se ovi odvaljali od smijeha ili ostali paf kada bi vidjeli što prolazi u Hrvatskoj pod neovisna stručna ekspertiza te hrpi novinara od kojih bi se neki sigurno zakaćio za priču…Nije Ostoja lajbek, već rekoh, ali nisam siguran da je jako sretan kako se stvari razvijaju.

Pa meni je sve jasno. [wink]
Vidite stranu 21 – dole. Tamo stoji, da je nakon prijenosa 25%+1 na Grad Opatiju (u lipnju 2007) SN Holding dopunio zahtjev sa zahtjevom za "naknadu pune vrjednosti dionica "LRH" koje je HFP bez pravne osnove prenio na Grad Opatiju", koja je za 75.661 dionicu iznosila 96.275.947,00 EUR, što znači 1272,46 EUR po dionici… Onda puna vrijednost 1 dionice LRH (bez kamata do datuma sklapljanja ugovra sa HFP?) iznosi cca. 9312,91 kuna (prema današnjem kursu EUR/HRK). Molim komentare…

1. najvjerojatnija:

2,2 milijarde dug
636 milijuna odricanje:)))
162 milijuna daje država za 25+1 za opatiju:

2,2 – 636 + 162 (pazi rezultat 1,725 milijarde ili oko 1,8 milijarde – zvuči poznato:))) podijelimo sa 177.256 dionica plus 75.661 od opatije jeste: 6.800 kuna po dionici

2. za 2,2 milijarde minus 636 iznosi 1,564 milijarde kuna podijelimo sa 177.256 dionica (konačan učinak svega) iznosi 8.800 kuna po dionici

3. zf varijanta: nema odricanja 2,2 podijelimo sa 177.25

Dobro si to opisao.

Prva opcija nije moguća, jer mu država nije za Opatiju dala nikakve novce. Tih 162 milijuna su njegov novac koji mu je vraćen.

Druga opcija je realna. 177.256 dionice je jedino što je službeno dobio po tom sporazumu. Odrekao se nečeg, što je zapravo vrlo sluzastog karaktera i daleko od realnog novca. Ako je uz to dobio i nešto ispod stola, onda je takva varianta vrlo izgledna. Pitanje je cijene od 6.800 za dionicu, koliko je to realno vrijedno ne znamo a ključno je za razumijevanje cijelog posla. Čak mislim, da bi to mogla biti cijena koju će HANFa razumjeti kao cijenu stjecanja.

Treća opcija je ista kao druga, zapravo. Razlika je jedino u SNHO procjeni vrijednosti vlastitih potraživanja. Kakav stav bi HANFA mogla imati oko toga je teško reći.


1. najvjerojatnija:

2,2 milijarde dug
636 milijuna odricanje:)))
162 milijuna daje država za 25+1 za opatiju:

2,2 – 636 + 162 (pazi rezultat 1,725 milijarde ili oko 1,8 milijarde – zvuči poznato:))) podijelimo sa 177.256 dionica plus 75.661 od opatije jeste: 6.800 kuna po dionici

2. za 2,2 milijarde minus 636 iznosi 1,564 milijarde kuna podijelimo sa 177.256 dionica (konačan učinak svega) iznosi 8.800 kuna po dionici

3. zf varijanta: nema odricanja 2,2 podijelimo sa 177.25

Dobro si to opisao.

Prva opcija nije moguća, jer mu država nije za Opatiju dala nikakve novce. Tih 162 milijuna su njegov novac koji mu je vraćen.


[/quote]

oko tih 162 milijuna pojavljuju se nelogičnosti:

prvo piše, da se daju kao naknada za dionice koje su prenesene na opatiju (čak piše, da je to samo 2.100 kuna po dionici),
a onda u opomenama piše, da je to ionako dug.
sam smatram relevantnije, da se to plača za dionice, tako nekako su i izjavljivali u vladi i HFPju…



1. najvjerojatnija:

2,2 milijarde dug
636 milijuna odricanje:)))
162 milijuna daje država za 25+1 za opatiju:

2,2 – 636 + 162 (pazi rezultat 1,725 milijarde ili oko 1,8 milijarde – zvuči poznato:))) podijelimo sa 177.256 dionica plus 75.661 od opatije jeste: 6.800 kuna po dionici

2. za 2,2 milijarde minus 636 iznosi 1,564 milijarde kuna podijelimo sa 177.256 dionica (konačan učinak svega) iznosi 8.800 kuna po dionici

3. zf varijanta: nema odricanja 2,2 podijelimo sa 177.25

Dobro si to opisao.

Prva opcija nije moguća, jer mu država nije za Opatiju dala nikakve novce. Tih 162 milijuna su njegov novac koji mu je vraćen.


[/quote]

oko tih 162 milijuna pojavljuju se nelogičnosti:

prvo piše, da se daju kao naknada za dionice koje su prenesene na opatiju (čak piše, da je to samo 2.100 kuna po dionici),
a onda u opomenama piše, da je to ionako dug.
sam smatram relevantnije, da se to plača za dionice, tako nekako su i izjavljivali u vladi i HFPju…
[/quote]
…:

oko tih 162 milijuna pojavljuju se nelogičnosti:

prvo piše, da se daju kao naknada za dionice koje su prenesene na opatiju (čak piše, da je to samo 2.100 kuna po dionici),
a onda u opomenama piše, da je to ionako dug.
sam smatram relevantnije, da se to plača za dionice, tako nekako su i izjavljivali u vladi i HFPju…

Ti kao da ne čitaš forum. Stranicu, dvije nazad sam o tome pisao. Za isti novac, za tih 162 milijuna u tom dokumentu pišu, da je od SNHO in da ga mu država treba vratiti, a par rečenica udaljenosti od toga, da je to iznos naknade kojom mu država plaća 25% dionica, koje je prenijela na Opatiju.
26.stranica expertize.

Ne mogu vjerovati, da sam dobro pročitao i da nisam nešto ispustio ili pomiješao. Već samo zbog tog detalja bi autor "expertize" , koji je osnova za nagodbu, po mojem mišljenju morao izgubiti licencu ili što već ima za izradu takvih elaborata. Da o ljudima koji su to čitali i na temelju toga složili i podpisali nagodbu ne govorim.


oko tih 162 milijuna pojavljuju se nelogičnosti:

prvo piše, da se daju kao naknada za dionice koje su prenesene na opatiju (čak piše, da je to samo 2.100 kuna po dionici),
a onda u opomenama piše, da je to ionako dug.
sam smatram relevantnije, da se to plača za dionice, tako nekako su i izjavljivali u vladi i HFPju…

Ti kao da ne čitaš forum. Stranicu, dvije nazad sam o tome pisao. Za isti novac, za tih 162 milijuna u tom dokumentu pišu, da je od SNHO in da ga mu država treba vratiti, a par rečenica udaljenosti od toga, da je to iznos naknade kojom mu država plaća 25% dionica, koje je prenijela na Opatiju.
26.stranica expertize.


[/quote]

hm, ne samo, da sam napisao i sam gornje, već sam dao i privitak iz te stranice…
a zaključak je subjektivan – tako moj, kao tvoj, ili ne?



oko tih 162 milijuna pojavljuju se nelogičnosti:

prvo piše, da se daju kao naknada za dionice koje su prenesene na opatiju (čak piše, da je to samo 2.100 kuna po dionici),
a onda u opomenama piše, da je to ionako dug.
sam smatram relevantnije, da se to plača za dionice, tako nekako su i izjavljivali u vladi i HFPju…

Ti kao da ne čitaš forum. Stranicu, dvije nazad sam o tome pisao. Za isti novac, za tih 162 milijuna u tom dokumentu pišu, da je od SNHO in da ga mu država treba vratiti, a par rečenica udaljenosti od toga, da je to iznos naknade kojom mu država plaća 25% dionica, koje je prenijela na Opatiju.
26.stranica expertize.


[/quote]

hm, ne samo, da sam napisao i sam gornje, već sam dao i privitak iz te stranice…
a zaključak je subjektivan – tako moj, kao tvoj, ili ne?
[/quote]
..ili drugačije: kao što si i sam utvrdio u ekspertizi piše, da su 162 milijuna i dug i naknada za dionice…dakle može biti i jedno i drugo…

na drugoj strani i Ostoja i mislim da Čobanković javno su izjavljivali, da je to naknada za dionice, pa tako smatram i sam…
inače meni je svejedno, bez toga je cijena dionice čak 8.800 kuna… 🙂


hm, ne samo, da sam napisao i sam gornje, već sam dao i privitak iz te stranice…
a zaključak je subjektivan – tako moj, kao tvoj, ili ne?

Ne razumijem, koji zaključak je subjektivan ? U vezi ovih 162m nema nikakve subjektivnosti, gola logika, matematika, ako hoćeš. Ako imaš 1 EUR, koji si dužan nekomu , onda mu ne možeš tim novcem vratiti dug i platiti kavu . 🙂

Pa makar se Čobanković i Ostoja slažu, da je to moguće.

Zato je zaključak u toj točki prilično jednostavan. 162m su mu vraćeni , a on je pristao da Opatija zadrži 25%+1 . Za svoja potraživanja je dobio 177.256 dionica LRH.

E sad je samo pitanje jeli njegovo potraživanje bilo napuhano, ili je LRH puno više vrijedna negoli to kažu i najoptimističnije ocjene.

New Report

Close