LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Moram priznati da sam iznenađen dozom amaterizma u pristupu rješavanja nagodbe od strane Ostoje,Doličkog i CO.
Da ovima u Vladi i HFP "muda pod bubrege" mogu prodati i tete u konzumu je općepoznata stvar,ali da je ekipa iz SN-a finalu ovako pristupila to mi je iznenađenje.
Ostoja je sa 20 mil eura mogao zatvoriti cijeli projekt koji traje godinama,sa Opatijom bi lako izašao na kraj,a za par bi godina uvalio LRH po mnogostruko vecoj cijeni. Dolički pravi totalno promašenu pravnu kostrukciju,a šećer na kraju je do kraja kompromitirani Mate Granić i njegova veza sa Tešijom.
U vremenu kad se pravila igre mjenjaju,i budno oko velikog brata Bajića prati na svaki naš potez, oni kompliciraju radi sitnog iznosa i to na razini kvalitete koja bi bila dostatna za vrijeme Sanadera.

potpisujem 100%
ako sve propadne sam si je kriv
nije nam u interesu ali otvoriću jednu butelju koju čuvam za posebnu priliku
nemože se uvijek u životu sve dobiti zabadava
sad će se dignut velika prašina i opet ništa idemo ispočetka…
prepohlepno ,prenaivno,prenestručno
a nama ostaje obveza opatije i čekanje a ostoji "škola" i možda nova prilika za 5-6 godina[bye]

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

na strani 14 i na strani 25 piše da je tržišna cijena u trenutku "povlačenja" sporazuma 17.08.2005. bila 3900 tj 3800 kuna??
Koliko ja vidim to nije baš tako. Cijena je bila 2254 na taj dan, a u periodu od tog datuma pa do karja godine najviša prosj. cijena je bila 29.8. i to 2971 kunu (taj dan je i zabilježana najviša cijena od 3000 kuna)
U trenutku kad su dionice i preknjižene (13.10. Hanfaino rješenje) dionica je 2606.

Ima li netko pojašnjenje za ovo?

Nadalje na stranicama od 15-18 u točki III.2 piše se o neosnovanosti Hanfine odluke o vraćanju dionica na HFP. Tu se utvrđuje da Hanfa nije imala pravo prenjeti dionice nazad na HFP, tj da je hanfa izašla iz svojih zakonskih okvira i "konfiscirala" dionice?

Dalje se pod točkom III.3. samo konstatira da je odbijena žalba holdinga Upravnom sudu. Formulacija: "jer im je oduzeto prvo vlasništva nad njihovom zakonito stečenom imovinom" ka razlog za tužbu a ne elaborira se da je Upravni sud dao za pravo Hanfi da poništi prijenos dionica i vrati ih na HFP ne sporeći pri tome odluke Arbitražnog suda i prava holdinga da utjeruju dug..

Vaš link

Drazen je dobro primjetio da je Odluka HFP od 30.09.2009, a da je Očenašek izjavio da je lobirao punih 16 mjeseci, što onda baca sumnju da je vjerovatno i utjecao na odluku o izboru sudskog vještaka. Na kraju će to još ispasti i dobro po male dioničare jer je sudski vještak, kako bi naravno bio što uvjerljiviji i kako bi uvjerio Čobija, Kosoricu i društvo u ispravnost nagodbe, nadrobio svašta protiv HANFAe i sve to potkrijepiom pustim milijardama koje država štedi ako Ostoji vrati ono što mu pripada. Tešija u svom vještačenju o sebi govori u pluralu ili je možda kad kaže "po našem mišljenju" to u stvari znači po mišljenju njega, Ostoje i Mate. Čini mi se da je Bujanec bio u pravu, ovjde je bio neki deal po onoj poznatoj "..pola meni, pola tebi, pola Bagi…" Od ukupno 31 stranice ovog dokumenta čak 23 se odnose na sporazum iz 2005, a samo 7 zadnjih na ovaj novi sporazum. To naravno govori da je strategija bila uvjeriti Vladu o nužnosti sporazuma, a ovaj novi nije puno elaboriran jer su drugari očekivali da će sve proći kao po loju. I prošlo bi da nije bilo nas ovdje, novinari ionako ništa ne razume, a političare je odradio Mate Mirogojski.
Btw. danas je povjerenik za prosirenje EU gosp. Stefan Fule primio naseg Drobnjaka, razgovarali su o jos otvorenim poglavljima …bla,bla,bla. Ja sam uvjeren da je Mr. Fule spomenuo problem LRH na koji mu je nasa udruga ukazala.

Laku noć, sretan blagdan, uzivajte i proslavite.

Pozdrav

Ako cemo se igrati rata i sa pravim vojskama, to nam je sudbina,…_., ali ovaj put se igramo ko bebaci…



Moram priznati da sam iznenađen dozom amaterizma u pristupu rješavanja nagodbe od strane Ostoje,Doličkog i CO.
Da ovima u Vladi i HFP "muda pod bubrege" mogu prodati i tete u konzumu je općepoznata stvar,ali da je ekipa iz SN-a finalu ovako pristupila to mi je iznenađenje.
Ostoja je sa 20 mil eura mogao zatvoriti cijeli projekt koji traje godinama,sa Opatijom bi lako izašao na kraj,a za par bi godina uvalio LRH po mnogostruko vecoj cijeni. Dolički pravi totalno promašenu pravnu kostrukciju,a šećer na kraju je do kraja kompromitirani Mate Granić i njegova veza sa Tešijom.
U vremenu kad se pravila igre mjenjaju,i budno oko velikog brata Bajića prati na svaki naš potez, oni kompliciraju radi sitnog iznosa i to na razini kvalitete koja bi bila dostatna za vrijeme Sanadera.

potpisujem 100%
ako sve propadne sam si je kriv
nije nam u interesu ali otvoriću jednu butelju koju čuvam za posebnu priliku
nemože se uvijek u životu sve dobiti zabadava
sad će se dignut velika prašina i opet ništa idemo ispočetka…
prepohlepno ,prenaivno,prenestručno
a nama ostaje obveza opatije i čekanje a ostoji "škola" i možda nova prilika za 5-6 godina[bye]
[/quote]

Ne mislim da će biti takvih radikalnih poteza. Ovo je već drugi put da Vlada RH petlja s SNHO u svezi dionica LRH i sada to poništavati bi bilo neozbiljno. Ono što je realno je to da HANFA pošteno izračuna cijenu koju je SNHO duzan dati malim dioničarima te da se očituje što je sa ponudom koju je trebala dati Opatija. Ostoja bi morao brzo djelovati jer mu puno toga ne ide u prilog. U HFPu postoji knjiga ulazaka i izlazaka, može se utvrditi je li Mate Granić dolazio, s kime se sastajao, je li utjecao na odabir Slavka Tesije….. EU će također tražiti da se ovaj slučaj rasčisti, Bajić je u punom pogonu….

Dajmo se rijesimo smeca, vec jednom, budimo ekoloski osvjesceni… [pray] [yawn] [bye]

Ovo o cemu ovdje diskutiramo, i borimo se, je nase doma…, i jako je ljepo,… i obranimo ga [shocked]

vi stvarno mislite da je Ostoja zajedno sa Granićem i ekipom retardiran? [lol] [lol] to su jači igrai od onih kaj vi svi gledate na SF chanelu. Kakvu ste vi teoriju razvili….Ostoja amater [lol] [lol] jao kaj čovjek neće sve pročitat na ovim forumima… nego imam 14 dionica lrh, onak bezveze, ušao sam kad je to bilo aktualno HFP-SNHO-LRH po 2300 i neš-ono kao daytrade…to ću rješit na 2800 ak Bog da(nadam se da će mali dijoničari uspjet pogurat dionicu do tih razina)zato ovim putem dajem podršku malim dioničarima i držim im stisnute fige da dobe 120000/share..(mislim da je netko tu cifru spomenuo) [thumbsup]

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Hm… moderator zaspao ?


na strani 14 i na strani 25 piše da je tržišna cijena u trenutku "povlačenja" sporazuma 17.08.2005. bila 3900 tj 3800 kuna??
Koliko ja vidim to nije baš tako. Cijena je bila 2254 na taj dan, a u periodu od tog datuma pa do karja godine najviša prosj. cijena je bila 29.8. i to 2971 kunu (taj dan je i zabilježana najviša cijena od 3000 kuna)
U trenutku kad su dionice i preknjižene (13.10. Hanfaino rješenje) dionica je 2606.

Ima li netko pojašnjenje za ovo?

Provjerio sam i potpuno se slažem s tvojim navodima glede tečaja.

http://zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=LRH-R-A

Pojma nemam što bi moglo biti je razlog ovom razlikovanju. Mislim, da bi udruga mogla složiti neki dopis sa popisom primjedbi / pitanja o tom sporazumu i poslati ga kao dopis HANFi.


vi stvarno mislite da je Ostoja zajedno sa Granićem i ekipom retardiran? [lol] [lol] to su jači igrai od onih kaj vi svi gledate na SF chanelu. Kakvu ste vi teoriju razvili….Ostoja amater [lol] [lol] jao kaj čovjek neće sve pročitat na ovim forumima… nego imam 14 dionica lrh, onak bezveze, ušao sam kad je to bilo aktualno HFP-SNHO-LRH po 2300 i neš-ono kao daytrade…to ću rješit na 2800 ak Bog da(nadam se da će mali dijoničari uspjet pogurat dionicu do tih razina)zato ovim putem dajem podršku malim dioničarima i držim im stisnute fige da dobe 120000/share..(mislim da je netko tu cifru spomenuo) [thumbsup]

Retardirani nisu, ali nešto publike sa prilično jakim utjecajem u društvu, koji ti "jakim igračima" puno znače nije daleko od toga. Drugo, neki ljudi, a naši "jaki igrači" spadaju tamo, uspijevaju odlično u odreženom okruženju, u drugom su blizu tome da izgledaju retardirano. Hoću reći, dovoljno je da promijeniš pravila i cijela priča može ići potpuno drugim smjerom.

Zanima me tvoj komentar dijela sporazuma o kojem sam prije pisao , kad mu HFP plaća odštetu za 25% dionica, prenesenih na Opatiju njegovim novcem. Gdje je u tome genialnost velikih igrača ?

New Report

Close