LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

– Kako su Vas nekolicinu novinari navukli na tanak led (spiderman itd).Posvađali su Vas
– Nasjeli ste
– Ako niste zainteresirani kako će u konačnici ispasti ova trakavica ne čitajte ovaj forum, zar to nije jednostavno ? zar ne !
– Ima stotine ljudi koji su direktno zainteresirani za ishod, pa žele čuti svaki info. I to je legitimno, zar ne

Još jednom nemam dionice LRH

du du du .. nema nam pomoći



Napada se na pobude zašto dražen želi da se poštuje zakon. Konstrukcija je ovakva: Dražen to želi zbog osobne koristi i špekulantskih pobuda, pa se zbog tako gnjusnih poriva zakon i ne mora poštivat.

Zašto Dražen nije napravio ovakvu frku kad su Grad Opatija i općine bile u obvezi javne ponude??? Tu je barem bilo sve čisto po zakonu, a kako on kaže bio je dioničar LRH i tada!
[/quote]

Šta je trebao dić frku jer je Opatija uložila žalbu/tužbu na upravnom sudu? I ja sam imao dionice tada i prije nego što je Opatija dobila svoj paket. Tražio sam preporuku za odvjetnika, informirao se o svojim pravima i mogućim postupcima i to je to. A sad je tek izašlo na vidjelo ono šta se kuhalo posljednje valjda 2 godine i zbog toga mu ja dajem za pravo da diže frku.

Only God, Muammar and Libya!

stvarno čudno nema hafinih odluka
bolje da se piše nego da samo ko pivk gdjwe neko nekaj napiše
dva put godišnje
ja sam samo tužan mali doničar
i ovaj ova soba na forumu je moj svijet
jajare sorry gdje si bio dosad tebi i tebi slični pravi je bio belhoder
taj je bi fajter


Griješiš . Kakvu frku je mogao onda napraviti ?

Pa, šta onda nije osnovao udrugu za zašitu malih dioničara?

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)



Napada se na pobude zašto dražen želi da se poštuje zakon. Konstrukcija je ovakva: Dražen to želi zbog osobne koristi i špekulantskih pobuda, pa se zbog tako gnjusnih poriva zakon i ne mora poštivat.

Zašto Dražen nije napravio ovakvu frku kad su Grad Opatija i općine bile u obvezi javne ponude??? Tu je barem bilo sve čisto po zakonu, a kako on kaže bio je dioničar LRH i tada!
[/quote]

Da…nije onda, pa ne treba ni sad…
Postoji jedna velika razlika između ove dvije situacije. Što se tiče Opatijine ponude, stvari se odvijaju po zakonu (samo je zakon prespor). Dakle Opatija ima obvezu javne ponude koju nije dala, stoga nema pravo glasa i svatko ju može tužit za otkup. Za sn se mora odrediti cijena stjecanja, pa onda se mora odrediti minimalna visina ponude, pa onda ako neće otkupit po toj cijeni onda gube pravo glasa. Dakle sada je potrebno da se točno utvrdi cijena stijecanja i to je najvažnije u smislu zakona. Očito se to mislilo eskivirat sa strane sn-a i vlade i zato je potrebno inzistirat na zakonu. Ja sam prije bio dioničar sn-a (i sad sam još uvijek) i njihove dionice sam kupio zato jer sam mislio da se zakon mora poštivat i da će sn svakako dobit bitku za povrat duga. To se na kraju i dogodilo (nakon dugo čekanja). Dakle kladio sam se na poštivanje zakona. Sad činim isto. Kupio sam LRH kladeći se na to da se zakoni moraju poštivat i da će ponuda morati biti po zakonu i da po zakonu Opatijina obveza ponude još vrijedi. Dakle nemam potrebu biti neobjektivan. Mijenjam strane ovisno o tome tko je zakonski u pravu i kladim se na zakon. I inzistiram da se poštiva neovisno o kome je riječ. I sad će svi reći da sam špekulant. Pa neka. Samo jadna je zemlja u kojoj je čovjek koji se kladi na zakon – špekulant.

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com



Napada se na pobude zašto dražen želi da se poštuje zakon. Konstrukcija je ovakva: Dražen to želi zbog osobne koristi i špekulantskih pobuda, pa se zbog tako gnjusnih poriva zakon i ne mora poštivat.

Zašto Dražen nije napravio ovakvu frku kad su Grad Opatija i općine bile u obvezi javne ponude??? Tu je barem bilo sve čisto po zakonu, a kako on kaže bio je dioničar LRH i tada!
[/quote]
Grad i općine su i SADA U OBVEZI OBJAVE JAVNE PONUDE!!!
Dakle,ništa nije propušteno.
Pozdrav



Griješiš . Kakvu frku je mogao onda napraviti ?

Pa, šta onda nije osnovao udrugu za zašitu malih dioničara?
[/quote]

Onda nije bilo prave potrebe za udrugom, jer su stvari bile donekle jasne i jedino, što se čekalo da Opatija i možda država nađu rješenje koje će, slijedeći zakon riješiti problem LRH. Onda je bila i mogućnost da se podignu tužbe protiv Opatije za odkup dionica po rješenju Hanfe, o tome se je govorilo i dogovaralo ali prave potrebe da se radi toga osniva udruga mislim, da nije bilo.

Sad je bitno drugačija situacija, krenule su stvari sasvim neočekivanim tokom, ruše se dvije godine stari sporazumi i brišu obaveze , skoro bi rekao nastaje kaos i jedino što je dosta izgledno je izigravanje preostalih dioničara, čak mislim po zadnjim događanjima, da je možda u pitanju izigravanje Opatije… ne kužim, jel ti stvarno nije jasno i zašto uopće postavljaš takvo pitanje, pa imam osjećaj da pratiš scenu


I sad će svi reći da sam špekulant. Pa neka.

Sve je meni ovdje postalo jasno odavno! Onaj tko je imao i kupio dionice LRH po 1500 ili 1700 kn, dobro je prošao i uopće se ne žali. Ista je stvar sa SN Holdingom, ako si ga kupio po 80 ili 100 kn, sve ok!
Problem je u vama špekulantima koji ste prekasno ušli ove dvije dionice, po 2500 (LRH) ili 230 kn (SNHO). E, hebiga! Nemože sve biti uvijek kako si zamisliš, a lijepo ste vi to ovdje zamislili!

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)



I sad će svi reći da sam špekulant. Pa neka.

Sve je meni ovdje postalo jasno odavno! Onaj tko je imao i kupio dionice LRH po 1500 ili 1700 kn, dobro je prošao i uopće se ne žali. Ista je stvar sa SN Holdingom, ako si ga kupio po 80 ili 100 kn, sve ok!
Problem je u vama špekulantima koji ste prekasno ušli ove dvije dionice, po 2500 (LRH) ili 230 kn (SNHO). E, hebiga! Nemože sve biti uvijek kako si zamisliš, a lijepo ste vi to ovdje zamislili!
[/quote]

Kolega ne brinite se za moju cijenu ulaza. Neovisno da li neko uđe u LRH na 1500 ili 5000, obveza Opatije na 6000 svejedno postoji. Ako imate problem s moralnom dimanzijom ulaganja na burzi, to je u redu. Ni meni ovaj kapitalizam nije najmiliji ali nisam ga ja smislio.

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com



I sad će svi reći da sam špekulant. Pa neka.

Sve je meni ovdje postalo jasno odavno! Onaj tko je imao i kupio dionice LRH po 1500 ili 1700 kn, dobro je prošao i uopće se ne žali. Ista je stvar sa SN Holdingom, ako si ga kupio po 80 ili 100 kn, sve ok!
Problem je u vama špekulantima koji ste prekasno ušli ove dvije dionice, po 2500 (LRH) ili 230 kn (SNHO). E, hebiga! Nemože sve biti uvijek kako si zamisliš, a lijepo ste vi to ovdje zamislili!
[/quote]

O čemu ti pričaš? U nijednoj uređenoj zemlji na svijetu ovakva nagodba ispod 6000 kn ne bi bila moguća. A to hoću li ja zaraditi 20% ili 200% je irelevantno za ono što mi tvrdimo. Ja hoću 200% jer volim zamišljati da sam u pravnoj državi. Jesi ti na burzi radi zarade ili što je tebi problem ako ovdje postoji šansa za dobru zaradu. Hajde da mi netko tko ne trguje na burzi pametuje jer mi smo svi za njih špekulanti, ali da mi netko pametuje tko aktivno trguje na burzi onda stvarno mi nije jasan motiv.

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table


Ja mislim da pišete gluposti. Podaci su sigurno izvučeni sa CD-a do kojega svatko može doći.

Nazovi SKDD i pitaj (kao što sam ja) i reći če ti da takve podatke oni ne izdaju osim HANFI.
Izdavatelji dobiju mjesečni promet.
A na tom CD-u se može naći samo popis dioničara s brojem komada dionica ali ne i datumi a kamoli iznosi za koliko je tko što kupovao.

Lp,
Funky

Bojim se da se kolega spiderman ne brine o moralnoj dimenziji jer da ima moralnih osjeća sigurno ne bi kontinuirano prešućivao dobar dio malih dioničara koji je kupova po cijenama od 4000 do 7000 kn a to je bilo vrijeme kad se najviše i kupovalo.

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

New Report

Close