LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Koja bijedna diskvalifikacija…pa valjda da ne predstavlja radnike, to je vidljivo iz naziva udruge.

A može pisat tko šta hoće. Sve da netko kupi dionicu po 1 kn danas, ne znači da SNHO ili Opatija sutra zato ne moraju platit po cijeni stjecanja, već uvelike manju cijenu.

Bilo bi bolje kada bi se pisalo o vrijednosti LRH, te cijeni stjecanja, postupcima Opatije u cijelom slučaju, a ne navodima.

Hoće odvjetnik stat pred sud i reć čujte časni sude molim vas odbacite njihovu tužbu zato jer su dionice kupili po xxx kuna, a ne po xxx? Šta bi mi sad svi trebali kupit dionice po 10000 pa bismo ih onda smjeli prodat po 6000?

Only God, Muammar and Libya!


24. rujan 2010.| Suzana Varošanec
Udruga malih dioničara ne predstavlja radnike LRH

Udrugu pokrenule samo tri osobe

Udrugu malih dioničara Liburnia Riviera Hotela (LRH) ne čine zaposlenici i bivši zaposlenici te hotelske kompanije. U organiziranu borbu za zaradu na toj dionici krenuli su osnivanjem udruge investotori koji su se “nakrcali” na tržištu. Zapravo, krenule su tri osobe: Dražen Nikolić, današnji predsjednik Udruge, njegova sestra Vanja i bivša supruga Sandra. Osnovali su klasičnu udrugu građana koja se sastojala od tri osobe i nazvali je udrugom malih dioničara.

Nikolić, navodno, u lipnju 2009. godine nije imao niti jednu dionicu LRH-a, barem ne na svom imenu. Počeo je kupovati u srpnju 2009. i to po cijeni ispod 1800 kuna za dionicu, pa čak i po 1500. Sredinom 2009. Hanfa donijela rješenje da je Opatija u obvezi dati javnu ponudu za preuzimanje LRH-a. Grad je po dionici morao ponuditi 6000 kuna, te bi Opatija time nestala u stečaju. Nikolić te navode dematira i tvrdi da oduvijek dio ima na skrbničkom računu pod zalogom. Nikolićeva Udruga u međuvremenu je narasla: ima oko 100 članova i u postupku je registracije prave udruge. I dalje su u njoj samo ulagači koji su dionicu kupovali, a zbog poteza Vlade i regulatora računali na …
http://www.poslovni.hr/vijesti/udruga-malih-dionicara-ne-predstavlja-radnike-lrh-158880.aspx

Dobra večer svima

Podrška Draženu zbog incijative i truda oko svega.

Toliko bi toga mogao reći o ovome, ali možda nije pravo vrijeme…

[thumbsup]

P.S. Da Styria Media International AG zna zašto je dala novac, brojila bi dvaput peneze…

Laku noć

siguran sam da autorica članka sve to zna od prvog dana

al sad je to odlučila napisati

zašto?
i jel joj netko pomogao u odluci?

možda je kolega @drazenni sa ovom našom udrugom "pohlepnika" postao preopasan [wink]
i predugog jezika, ha ha [rolleyes]

I ovo sažaljevanje Opatije postaje degutantno, žrtva je nagodbe, žrtva države, žrtva malih dioničara. Na korak do stečaja, u stečaju. Zašto je ta Opatija uzela dionice kad je bila upozorena da će morat objavit ponudu? Zašto ta Opatija nije našla investitora nekavog, zašto nije s državnm ništa pokušavano? Opatiji ne bi trebale puste milijarde kao što se piše [rolleyes] Pa ne bi im HFP prodao 60% dionica. Morali bi otkupit samo od malih dioničara, s tim da jedan dio ne bi ni prodao najvjerovatnije. Mogli bi malo oladit s tom Opatijom kao mučenikom.

Only God, Muammar and Libya!

već sam jednom rekao da je cilj da se piše i spominje LRH pa ćak i u ovakvom kontekstu. Taman da se spominje u nekoj sapunici ili evo u npr "na rubu znanosti" ipak će to stvoriti jednu svijest da se nešto ćudno događa sa LRH. Već sam pomislio šta više da prićamo novinarima, jer sad smo sve već ponovili 100 puta. Nisam brojao ali mislim da se radi o barem 50-60 članaka na ovu temu, koja je vrlo kompleksna i pitanje jeli uopće razumljiva netkom osim nas. Kako je jučer rekao Linić za premijerku koja po njemu nije kriva za LRH nego jednostavno to uopće ne razumije. Ali siguran sam da će u jednom trenutku NETKO shvatiti. Ja ovo tumačim kao znak da nešto postižemo, da smo svratili pažnju na sebe i LRH.

Nebi vam to želio, ali ovdje će vam biti ona stara: tresla se brda, rodio se miš!

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

i pohvalio bi novinarku poslovnog jer je kao pravi profesionalac nazvala i pitala me sve što je napisala dakle imao sam priliku i da kažem tko sam i zašto istupam.. neki drugi bi objavili tekst o meni i udruzi bez provjere


Nebi vam to želio, ali ovdje će vam biti ona stara: tresla se brda, rodio se miš!

možda, ali brda će se još "tresti"

Ja bih samo želio dati podršku draženu. Svaka čast na radu a ovaj članak je samo potvrda da radi dobro. U nedostatku argumenata krenulo se na osobu. Stara taktika.
S druge strane te gluparije oko toga tko je kada kupio dionice mi stvarno idu na živce.
To bi se moglo podići i još jednu stepenicu više pa reći: Franjo josip je jedini pravi vlasnik svega u opatiji i ako se on ne buni onda što se ima bilo ko drugi bunit. Ako ćemo u tom pravcu.

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

:))) mislim da se jadan u grobu okrece

no gospodo sad jedno ozbiljno pitanje. Otkud nekome podaci kada sam ja i po koliko kupio dionice???

"Počeo je kupovati u srpnju 2009. i to po cijeni ispod 1800 kuna za dionicu, pa čak i po 1500."

New Report

Close