LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Mene je samo strah (iako znam da to ne bi prošlo) da snho ne pokuša provesti dokapitalizaciju kakva je pred neko vrijeme provedena u GP KRKu na način da samo jedan dioničar ima pravo na dokapitalizaciju a ostali ne. Hanfa je koliko znam bila odobrila tu dokapitalizaciju. Mislim da u ovom slučaju HANFA to ne bi dozvolila.

prošlo bi, i te kako bi prošlo! već je bilo više takvih dokapa na ZSE i sve je HANFA odobrila….
mada ne znam što bi to značilo malim dioničarima jer opatija je tako i tako OUT što se dokapa tiče, a ne vidim koji bi interes mali dioničari imali kupiti dionice LRH po nominali?

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti, tekst je predmet diskusije !!!!!!!!!



Mene je samo strah (iako znam da to ne bi prošlo) da snho ne pokuša provesti dokapitalizaciju kakva je pred neko vrijeme provedena u GP KRKu na način da samo jedan dioničar ima pravo na dokapitalizaciju a ostali ne. Hanfa je koliko znam bila odobrila tu dokapitalizaciju. Mislim da u ovom slučaju HANFA to ne bi dozvolila.

prošlo bi, i te kako bi prošlo! već je bilo više takvih dokapa na ZSE i sve je HANFA odobrila….
mada ne znam što bi to značilo malim dioničarima jer opatija je tako i tako OUT što se dokapa tiče, a ne vidim koji bi interes mali dioničari imali kupiti dionice LRH po nominali?
[/quote]
kolega a kolika je nominala 3200?nerevalorizirana
u stvarnosti kao što je kolega dražen izračunao 5300
ako bi u trenutku dokapitalizacije cijena na burzi bila 6000 npr za 3-4 god
a samo povlašteni bi u tom slučaju dokapitalizirali po 3200
pa mislim da bi tada nepovlašteni bili itekako oštećeni
jer tko nebi u toj situaciji dokapitalizirao po 3200

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Najzanimljivije je da svi šute. Zanima me samo đe su oni sindikati, Opatija, pa mislim da su čak i umirovljenici tražili nekakve dionice. Grad je tražio 29% još mislim za radnike i poduzetnike, sindikati su tražili 25%+1 kroz radničko dioničarstvo. Nisi mogao otvorit NL, samo su iskakali. A sad sve ošlo jednom gazdi, a oni svi šute.

Only God, Muammar and Libya!

Poštovani kolege,

danas sam u sadučiću pronašao novo izadanje "Opatija", pa pročitajte što tamo piše. Tekst je nastao prije skupštine, tako da je osmjeh na licu moga dragog gradonačelnika, vjerovatno zakiselio.

Kamelija, simbol Opatije!

čuče u busiji, čekaju da vide oće trebat iskočit za kakve dnevnopolitičke potrebe 🙂 budu pred izbore kad će HDZ grajit kak je SDP dao za badav, a ovi će kak su oni super riješili problem LRH 🙂 🙂 🙂 a onda će svi zajeno na pašku janjetinu.

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]


Poštovani kolege,

danas sam u sadučiću pronašao novo izadanje "Opatija", pa pročitajte što tamo piše. Tekst je nastao prije skupštine, tako da je osmjeh na licu moga dragog gradonačelnika, vjerovatno zakiselio.

Hm, ako je tako govorio prije skupštine a na istoj šutio i klimao glavom ili je kupljen ili mu je IQ sobne temperature.

Na sjednici gradskog vijeća Dujmić veli:
Nismo mogli utjecati kome će država prodati svoje dionice, pa sada postoji opasnost, da SN holding upravlja tvrtkom, a da mi nemamo pravo glasa, te da nas tužbe malih dioničara koji se pozivaju na rješenje Hanfe, otjeraju u bankrot.
Nagodba nam otvara vratašca kroz koja možemo ostvariti to što želimo. Nema garancije za uspjeh, ali nema ni drugog izlaza.

U drugom dokumentu, pismu valjda građanima Opatije Dujmić veli:
Nakon dogovora Države i SN Holdinga Drage Ostoje postigli su nagodbu i SN Holding je već sada većinski vlasnik LRH-a. I nakon njihovog dogovora Opatiji neupitno ostaje kontrolni paket dionica, ali sada treba naći način kako se izvući iz "ralja" Hanfinog rješenja.
..
Treba znati da Opatija ima u rukama svoj paket dionica i da ga ni u jednom slučaju ne može izgubiti.

Boldao sam ja ono što mi se čini, ako dobro razumijem, skoro oprečno.

može li mi netko reći kako je SNHO imao pravo glasa na skupšiti ako ni on još nije podnio ponudu , pa samim time gubi pravo glasa..:??

ili mi je nešto promaklo ovih par dana…?

hvala…


Poštovani kolege,

danas sam u sadučiću pronašao novo izadanje "Opatija", pa pročitajte što tamo piše. Tekst je nastao prije skupštine, tako da je osmjeh na licu moga dragog gradonačelnika, vjerovatno zakiselio.

Zamišlja on i sanjari o budućim vremenima. Mene zanima jel on uopće pokušao progurat da u nagodbi SNHO – HFP, SNHO preuzme obvezu Opatije ili barem da zajedno nastupe u tome. Tada bi mi bili zadovoljni, Opatija isto, a SNHO bi ipak malo platio što je dobio "pola Opatije". Ovako sve ide na ruku SNHO-u. SNHO je dobio 50 i nešto posto dionica, ali na skupštini se vidjelo da je zapravo dobio puno više jer Opatija nije imala pravo glasa. Praktički je u ovom trenutku dobio 75% glasova. I to bi sve trebalo proć pod 2000 i nešto kuna po dionici jer je primjereno možda?

Only God, Muammar and Libya!


može li mi netko reći kako je SNHO imao pravo glasa na skupšiti ako ni on još nije podnio ponudu , pa samim time gubi pravo glasa..:??

ili mi je nešto promaklo ovih par dana…?

hvala…

Podnesen je zahtjev za odobrenje ponude hanfi, u roku. Tako da SNHO ima pravo glasa. Da je hanfa odbila taj zahtjev do skupštine onda bi to bila druga stvar.

Only God, Muammar and Libya!

Mislim, da to nije pokušao, nikako. Ne mogu se odlučiti, što je razlog da je došlo do ovakve situacije u kojoj je Opatija popušila. Dali se radi o slizanosti tih političara sa sad već većinskim vlasnikom, ili za diletantsko razumijevanje problematike i neadekvatan pristup rješavanju tog problema. To zapravo niti nije toliko bitno.

24. rujan 2010.| Suzana Varošanec
Udruga malih dioničara ne predstavlja radnike LRH

Udrugu pokrenule samo tri osobe

Udrugu malih dioničara Liburnia Riviera Hotela (LRH) ne čine zaposlenici i bivši zaposlenici te hotelske kompanije. U organiziranu borbu za zaradu na toj dionici krenuli su osnivanjem udruge investotori koji su se “nakrcali” na tržištu. Zapravo, krenule su tri osobe: Dražen Nikolić, današnji predsjednik Udruge, njegova sestra Vanja i bivša supruga Sandra. Osnovali su klasičnu udrugu građana koja se sastojala od tri osobe i nazvali je udrugom malih dioničara.

Nikolić, navodno, u lipnju 2009. godine nije imao niti jednu dionicu LRH-a, barem ne na svom imenu. Počeo je kupovati u srpnju 2009. i to po cijeni ispod 1800 kuna za dionicu, pa čak i po 1500. Sredinom 2009. Hanfa donijela rješenje da je Opatija u obvezi dati javnu ponudu za preuzimanje LRH-a. Grad je po dionici morao ponuditi 6000 kuna, te bi Opatija time nestala u stečaju. Nikolić te navode dematira i tvrdi da oduvijek dio ima na skrbničkom računu pod zalogom. Nikolićeva Udruga u međuvremenu je narasla: ima oko 100 članova i u postupku je registracije prave udruge. I dalje su u njoj samo ulagači koji su dionicu kupovali, a zbog poteza Vlade i regulatora računali na …
http://www.poslovni.hr/vijesti/udruga-malih-dionicara-ne-predstavlja-radnike-lrh-158880.aspx

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

New Report

Close