LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa meni ovo izgleda kao ulazak jos nekog u vlasnicku strukturu LRH a ne povecanje vlasnickog udjela SNH.

Ostoja je spominjao suradnju i sa bratskim VLHO ako se ne varam.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

kaj ovo sve znači

Točno, no ne treba nas brinuti dokapitalizacija.. To za male dioničare koji žele ostati u LRH nije važno. Jedini problem tu ima Opatija. jer dokapitalizacijom padaju ispod 25%+1 (osim ako ne otkupe dionice od nas 🙂 ) No oni ionako nemaju pravo glasa do daljnjeg… LRH je imala drugačije planove (do dolaska Ostoje) Ideja je bila ulaganje imovine u zajedničke tvrtke sa npr Kempinskim. Postojao je plan da LRH da Kvarner i Imperijal u zajedničku tvrtku a Kempinski da novce i sredi ih. U LRH svakako treba investirati i dokapitalizacija ili ovaj model sa Kempinskim je bolje rješenje od zaduživanja, a vlastitih sredstava teško da je dovoljno


mene buni samo jedan detalj pa molim upućene za objašnjenje.
što u stvari znači:
"Uprava Društva ovlaštena je, uz suglasnost Nadzornog odbora, u pogledu dionica koje se izdaju temeljem ove odredbe Statuta, isključiti pravo prvenstva dioničara pri upisu novih dionica."

To znači da će netko drugi upisat dionice koje bi mi trebali upisat da očuvamo svoj kapital, a sve na našu štetu naravno, a sve to po zakonu i mi se tu nemamo šta bunit jer smo mi špeklulanti, a oni su ozbiljni poslovni ljudi koji znaju šta je najbolje za poslovanje firme.

Only God, Muammar and Libya!

A možda bi Ostoja mogao zaigrati još jednu igru da se riješi Opatije i njenih 25 + 1 dionice : izvrši dokapitalizaciju, ponudi nama malim dioničarima ono što tražimo i on ostaje sam na vrhu i donosi odluke kako on želi ??

@ruki
– Znaći mora duplo potrošti.
– Dokapitalizirati da sruši Opatiju
– Isplatiti dioničare
Teško …. ma nikako čoviče !

du du du .. nema nam pomoći

pa čovjek je rekao da nijedan dioničar neće biti oštećen pa tako ni Opatija

zato je prije par dana i rekao da je cijena stjecanja manja od 2000 kn po komadu [lol] [lol] [lol]

daj joza idi popij kavu
u moris na moj račun

Opatiju je vrlo lako izbaciti. Bilo kakvom dokapitalizacijom opatija gubi kontrolni paket (čija prava ni sad ne može konzumirati). Osim toga ostoja ih ima totalno u šaci jer ih može i tužit da otkupe njegov udio po 6000 kuna i onda postati vlasnik cjelokupne imovine grada opatije ovrhom. Dakle što god ostoja kaže opatija radi s obzirom da su potpuno nezaštićeni ovim sporazumom vlada-snho, suprotno čobijevim navodima.
Mene je samo strah (iako znam da to ne bi prošlo) da snho ne pokuša provesti dokapitalizaciju kakva je pred neko vrijeme provedena u GP KRKu na način da samo jedan dioničar ima pravo na dokapitalizaciju a ostali ne. Hanfa je koliko znam bila odobrila tu dokapitalizaciju. Mislim da u ovom slučaju HANFA to ne bi dozvolila. Ja se sad ne sjećam kako su pravno sročili naziv takve dokapitalizacije, pa sam zato sam postavio prethodno pitnje što znači dokapitalizacija bez prava prvenstva. Nadam se da to nije to:) ako me razumijete.

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

Nek’ dokapitalizira tko god hoce al’ cijena dionice u dokapitalizaciji nek’ bude po fer vrijednosti.

No, prije toga bismo trebali rijesti problem cijene u ponudi. A s obzirom da je Ostoja u Jutarnjem izjavio da cijenu treba utvrditi cini se da vise ne stoji kod tromjesecnog prosjeka.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


daj joza idi popij kavu
u moris na moj račun

14:45 i zeleni ce bit tamo [thumbsup]


Opatiju je vrlo lako izbaciti. Bilo kakvom dokapitalizacijom opatija gubi kontrolni paket (čija prava ni sad ne može konzumirati). Osim toga ostoja ih ima totalno u šaci jer ih može i tužit da otkupe njegov udio po 6000 kuna i onda postati vlasnik cjelokupne imovine grada opatije ovrhom. Dakle što god ostoja kaže opatija radi s obzirom da su potpuno nezaštićeni ovim sporazumom vlada-snho, suprotno čobijevim navodima.
Mene je samo strah (iako znam da to ne bi prošlo) da snho ne pokuša provesti dokapitalizaciju kakva je pred neko vrijeme provedena u GP KRKu na način da samo jedan dioničar ima pravo na dokapitalizaciju a ostali ne. Hanfa je koliko znam bila odobrila tu dokapitalizaciju. Mislim da u ovom slučaju HANFA to ne bi dozvolila. Ja se sad ne sjećam kako su pravno sročili naziv takve dokapitalizacije, pa sam zato sam postavio prethodno pitnje što znači dokapitalizacija bez prava prvenstva. Nadam se da to nije to:) ako me razumijete.

Oni kao razlog isključenja mogu navest želju da dokapitalizacija prođe u što kraćem roku ili da im dokapitalizacija s malim dioničarima predstavlja velike troškove.

Only God, Muammar and Libya!

New Report

Close