LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Polako kolege, gubimo energiju na krive stvari.. čeka nas naporan tjedan. Što nas je više više znamo, a nema glupih pitanja i glupih ideja.. Nikad se ne zna kad će neka ideja vodoinstalatera pomoći da začepimo neku pravnu rupu.
Meni se osobno ne sviđa prića oko objavljivanja sporazuma jer eto gubimo više vremena na to nego na samu analizu istog. Ja sam na desetak postova i mailova jednostavno nazvao ZSE i oni su zamjenili onaj od 13 stranica sa ovim od 18. To se nije trebalo dogoditi ali evo sad ispada da bi to bila dobra taktika da su iz SNHO i poslali sporazum bez jedno par stranica pa dok bi se mi bavili time oni bi odradili posao.
Dakle jeli ko to dobro iščitao, ima li kakvih primjedbi, ideja, prijedloga.. Otvorite malo diskusiju o tome.

Evo ja ću dati i neke moje primjedbe
Dakle prvo izjava Čobankovića i ono što piše u sporazumu!!!
Čo:
"da HFP nema nikakvih obveza prema malim dioničarima i trećim osobama, odnosno da SN Holding preuzima sve moguće obveze prema malim dioničarima koje bi mogle proizići iz sporazuma o prijenosu 25 posto plus jedne dionice gradu Opatije i mogućoj obvezi objavljivanja ponude za preuzimanje. “
Sporazum:
6.4. Sporazumne strane utvrđuju da nakon utvrđenja ništetnosti tog Sporazuma, Bilo kakve moguće obveze HFP-a s naveden osnove, preuzet će društvo SN holding d.d. kao zakoniti imatelj dionica društva.

Razlika je ogromna! Iako zvući skoro pa isto, jasno je da SNHO preuzima obveze samo ako bi netko tužio HFP za štetu koja mu je to ništetnošću počinjena, dok se iz izjave čobankovića čita da sve obveze HFP-a ili Opatije (što bi značilo ako Opatijina ponuda preživi) to plaća SNHO.


Polako kolege, gubimo energiju na krive stvari.. čeka nas naporan tjedan. Što nas je više više znamo, a nema glupih pitanja i glupih ideja.. Nikad se ne zna kad će neka ideja vodoinstalatera pomoći da začepimo neku pravnu rupu.
Meni se osobno ne sviđa prića oko objavljivanja sporazuma jer eto gubimo više vremena na to nego na samu analizu istog. Ja sam na desetak postova i mailova jednostavno nazvao ZSE i oni su zamjenili onaj od 13 stranica sa ovim od 18. To se nije trebalo dogoditi ali evo sad ispada da bi to bila dobra taktika da su iz SNHO i poslali sporazum bez jedno par stranica pa dok bi se mi bavili time oni bi odradili posao.
Dakle jeli ko to dobro iščitao, ima li kakvih primjedbi, ideja, prijedloga.. Otvorite malo diskusiju o tome.

To i je bio cilja moja dva identična posta. Ali eto, kad napišeš nešto u tom smislu ispadneš smješan, nevjerodostojan i na kraj izvrijeđan.

Zato izgubih volju pisat ovdje. Neću više uzimat prostor stručnjacima.

Hlebinac, možda nije 11.500 kn po komadu, ali o rasponu od 5.500 do 7.000 bi mogli razgovarat.

Dakle Opatija je IZIGRANA, i jednostavno su dovedenu u suludu situaciju. Moraju pokušati s ništetnošću iako koliko se čita u medijim ni sami ne vjeruju u to. Ako im to ne uspije onda su definitivno gotovi. Što je najsmješnije, nigdje u sporazumu se SNHO ama baš na ništa ne obvezuje. Čak bi i SNHO mogao tužiti Opatiju i tražiti 6250 po dionici :)))

Kolega ashark, ja vas molim da ostanete.. Dakle nešto mi nije jasno s recimo pravne strane. SNHO nije prije sporazuma povukao ili umanjio svoja potraživanja na sudu, a koliko sad vidimo u sporazumu se nigdje ne vidi nikakvo otpisivanje kamata ili slično koliko ja čitam.. odakle onda one price cobankovica o otpisu nekakvih iznosa?

kolega hlebinac, ako se odrićete, evo pripremam jednu humanitarnu akciju… neš ko ono posvojite dupina, tako da se možete odreću u korist akcije "posvojite škampa" (dogovorit ću ja da ih čuvaju u npr Johnsonu 😉 )

a ćuj, ak ti ne dođe punomoć, slobodno rezervirajte

Imam ja neko pitanje koje još nismo obradili.
Ako je za slučaj gubitka nekakvog imovinskog spora u HFP u ostalo onih 11000 dionica, može li se na neki način doći do tog spora da vidimo koliko HFP cijeni te dionice u sporu?
Sumnjam da ih cijene 2300 kn po komadu.

Daj mi bože mira da se ne sekiram zbog stvari koje ne mogu promijeniti,daj mi snage da promjenim stvari koje mogu promijeniti, daj mi mudrosti da uspijem prepoznati te dvije stvari. [color=black][/color]

Meni se čini, iakao mi je to u isto vrijeme nevjerojatno, da s obzirom da je opatija u groznom položaju, i očito je da je jedino sn može spasiti, da će se desiti slijedeće: Ostoja objavljujue svoju ponudu po 2300 ili 3200. Nešto prije objave te ponude snho i opatija se dogovore recimo ovako: sn će financijski pomoći opatiji da objavi ponudu, sn će preuzeti sve dionice otkupljene iz javne ponude opatije, opatija će zauzvrat nakon objave svoje ponude ustupiti sn-u 50% svojih dionica ili će grad opatija ostvarivati samo pravo glasa na skupštini a sva dobit od njihovih dionica slijedećih 30 godina ide sn-u (ili varijacija na temu). U svakom slučaju prva ponuda od sn-a pokušava smanjiti broj dionica koje bi se trebale otkupiti u drugoj (opatijinoj) ponudi.

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

kolega zakon je točno određen što se tiće ponuda i u njemu ne postoje dvije ponude kao takve. Već druga ponuda mora biti veća od prve


Imam ja neko pitanje koje još nismo obradili.
Ako je za slučaj gubitka nekakvog imovinskog spora u HFP u ostalo onih 11000 dionica, može li se na neki način doći do tog spora da vidimo koliko HFP cijeni te dionice u sporu?
Sumnjam da ih cijene 2300 kn po komadu.

Good point!


kolega zakon je točno određen što se tiće ponuda i u njemu ne postoje dvije ponude kao takve. Već druga ponuda mora biti veća od prve

Pa fini je upravo to i predvidio-prva manja a druga viša!

New Report

Close