LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

danas dan ko da se nikaj nije dogodilo
ko koga ovdje je


Ljudi se ponašaju kao da je Hrvatska njihova privatna prčija

Nažalost nekima i jeste.


kolega meni osobno nije cilj samo zarada, veći dio lrh sam prodao odavno…

uhuhuhhhuuuu, pa što si prodao kad ti nije cilj zarada?? [lol]
kanabis, jel? [lol]

sve što pišem moje je mišljenje te se ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica!



kolega meni osobno nije cilj samo zarada, veći dio lrh sam prodao odavno…

uhuhuhhhuuuu, pa što si prodao kad ti nije cilj zarada?? [lol]
kanabis, jel? [lol]
[/quote]

Kolega iznosite svoja stajališta kao djeca za Božić. Što želi Ostoja, što Opatija, što država, a što vi??? Svi žele zaraditi pod svaku cijenu, ja u ovom slučaju želim pravdu. A novac sa burze sam povukao i uložio negdje dalje


Što želi Ostoja, što Opatija, što država, a što vi??? Svi žele zaraditi pod svaku cijenu, ja u ovom slučaju želim pravdu.

kolega kanabis, a što je to pravda za koju se zalažete?
to znači da Opatija mora na silu isplatiti svim dioničarima 6000 kn u javnoj ponudi, iako bi to dovelo do njenog stečaja, prestanka funkcioniranja lokalne samouprave, rasprodaju sve opatijske imovine da se to isplati, kolaps grada Opatije itd.?
TO je za vas pravda????

Čime su to zapravo oštećeni mali dioničari ako ne bude ponude po 6000 kn? oni i dalje imaju dionice koje mogu prodati na burzi ili van burze!

sve što pišem moje je mišljenje te se ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica!

@dynamit
O, konačno se našao opatijski vječnik na forumu (još uvjek u zabludi u vezi obaveza Opatije i još uvjek u strahu zbog "kolapsa, bankrota,…"). Nadam se, da ne "namagaračite" HANFE! [proud]

2 Dynamit

Dobar dan gospodine Dujmić! Lijepo Vas je vidjeti na forumu [smiley]

"Wide diversification is only required when investors do not understand what they are doing." - Warren Buffet

pa prije svega poštivanje zakona i zakonskih okvira. A pojedinci kod nas prečesto stavljaju iznad toga. Ne mislim da bi Opatija bankrotirala, jer imaju prevrijedne nekretnine. Osim toga bili su upozoreni do čega može doći, te su se mogli ograditi u ugovoru sa Ostojom.

Ne znam dali možete sagledati globalnu katastrofu za naše tržište nakon ovakvih poteza. Nažalost neki ulagači bježe od nas i ulažu u susjedne zemlje i one će u budućnosti daleko više napredovati,dok ćemo mi stagnirati. Kod nas kapital ni najmanje nije zaštićen, već se sve vrti oko privatnih interesa i provizija pojedincima

@dynamit

pa i treba biti u kolapsu kad za ništa oće 25%+1 dionica
zašto to država ne pokloni meni pa me onda pusti na miru, tj da ne moram objaviti ponudu

mali dioničari su na osnovu pravomoćnog rješenja HANFE o obvezi preuzimanja, u dobroj vjeri i vjerujući u pravnudržavu kupovali dionice kako bi ih mogli prodati na javnoj ponudi

kako onda nisu oštečeni, kolega dragi [lol]

to je sve kad se kod nas svako bavi svačie. Takav stav nije problem kad si pekar ide popravljat veš mašinu, pa dobro štete je do 2 tis. kuna. Problem je kad se takvi ulove mjesta na kojima raspolažu sa ogromnom imovinom i ljudskim sudbinama. Ova cijela ekipa stručnjaka iz opatije ne bi bila u stanju bez domara popraviti ni veš mašinu ni ispeći kruh. To i ne bi bilo tako strašno kad bi barem znali svoj posao ali ni to ne znaju. I znaju da ne znaju a svejedno prčkaju i sad im je neko drugi kriv jelda gosn. D? Sram ih treba biti i ako opatija zbog njih bankrotira zaslužuju da ih se kao u srednjem vijeku stavi na stp srama. Niškoristi bagra. I još su drski i bezobrazni.

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

@dynamit
vidi majstora, znaš li ti onu: pazi što želiš da ti se ne bi ostvarilo? e pa očito u opatiji nisu znali, a neće preko mojih čeđa dobivat izbore lažnim obećanjima. ako treba i u stečaj pa će narod valjda naučit pojest što je nasr… vidi primjer zlatara a uskoro i zagreba. razlika je jedino šta će zlatar svoje sr… sam pojest a zagrebačko će se raznim makinacijama rješavat iz proračuna. to znači da ćemo razvoj metropole nakraju svi platiti

Slazem se s drazenom da nema mjesta malodušju i da se stvari ipak odvijaju pozitivno. Slijedeća na redu je HANFA kojoj je ovo pravi veliki test i gdje mogu dokazati svoju stručnost i neovisnost. Nadam se da će se ugledati na HNB. SNHO i Vlada pravnu ništetnost temelje na članku 273. St.2 Zakona o obveznim odnosima što je apsurdno obzirom da su i Vlada i grad Opatija ,upozoreni od strane HANFAe da će dodjela 25+1 dionicu gradu Opatiji značiti obvezu javne ponude za grad Opatiju. Obzirom da su obje strane znale za stav HANFAe onda se ne može govoriti o „nedopuštenoj pobudi „ nego prije o pohlepi, neodgovornosti i neozbiljnosti, kako predstavnika Vlade RH tako i predstavnika grada koji su sve to ignorirali i napravili to što su napravili. Zašto bi pobuda Opatije da je stekla dionice izvorno bila nedopuštena kako to sugerira čl. 4.2. ovog sporazuma. To je apsolutno dopuštena pobuda samo na njihovu žalost netočna. HANFA je u svom obrazloženju iscrpno objasnila zašto Opatija nije izvrono stekla dionice ali to nikako ne znači da je „pobuda Jedinica lokalne samouprave kao takva nedopuštena…“. Po ovome sporazumu kako ga je sročilo odvjetničko društvo Bogdanović/Dolički/Partneri, ispada da nijedna jedinica lokalne samouprave nema pravo tvrditi da je dionice neke tvrtke stekla izvrono!!!! Ovi su potpuno poludili, ali obzirom da se radi o gosp. Doličkom koji je do grla upetljan u aferu Podravka onda je valjda sve jasno . To je nonsens, glupost. Opatijina pobuda je i dopuštena i legitimna ali na njihovu žalost neosnovana. Meni se čini da je odvjetničko društvo Bogdanović/Dolički/Partneri igralo na kartu da su s druge strane samo budale kao i do sada pa su se dosjetili čl. 273. spomenutog zakona i to servirali onom Duvnjaku, Čobiju…. Sve bi naravno bilo u redu da se nisu oraganizarili mali dioničari i sad rade buku preko medija, EU komisije, veleposlanstava….Ne smijemo posustati jer je nedopustivo da jedno odvjetničko društvo jedinicama lokalne samouprave nameće tezu da su njihove pobude da stekle dionce društava na izvoran način „ kao takve nedopuštene“. Tko su oni da to tvrde, zar u ovoj državi sve mora biti u rukama Kutle, Ostoje i ostalih klijenata društva Bogdanović/Dolički/Partneri???

New Report

Close