LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

svaka čast fanky

kolege, malo manje malodušnosti. Pokušajmo sada napraviti što mi mali možemo da npr "slučaj LRH" bude ta prekretnica. puno nam stvari ide u prilog. Zakonskih, moralnih a i sama situacija u društvo je "nabrušena" i svako malo netko završi u Remetincu. Jedan slučaj mora biti prekretnica i mora se shvatiti da ako želimo ikakvo tržište kapitala moraju se poštivati pravila. Zakon o preuzimanju koji se ovdje krši (između još nekoliko) je jedan od temeljnih zaštitinih mehanizama i njegovim kršenjem svaka ideja dioničarstva u potpunoti gubi smisao. Naše tržište je mlado, nema prevelike sudske prakse i mnogi se ne snalaze i ne znaju koliko je zapravo bitno ovo pitanje. U LRH ima oko 5 mil eura inozemnih ulaganja, tj dionica koje su u vlasništvu dioničara iz zemalja EU. Zar mislite da je to njihovo jedino ulaganje u RH. Šteta koju ćemo svi pretrpjeti ako budu "prevareni" je puno veća nego ona direktna koju ćemo pretrpiti mi kao dioničari. Jedan dio njih će sigurno zaključiti da je bolje novce odnjeti iz HR, a mi mali dioničari razmislit ćemo ima li smisla da nas šišaju kao ovce. Zato pokušajmo to objasniti svima koje žele ili ne žele to čuti. Za početak!! Ako netko pomisli da mi ne vjerujemo da ovo možemo izboriti to će iskoristiti.


kolege, malo manje malodušnosti. Pokušajmo sada napraviti što mi mali možemo da npr "slučaj LRH" bude ta prekretnica. puno nam stvari ide u prilog. Zakonskih, moralnih a i sama situacija u društvo je "nabrušena" i svako malo netko završi u Remetincu. Jedan slučaj mora biti prekretnica i mora se shvatiti da ako želimo ikakvo tržište kapitala moraju se poštivati pravila. Zakon o preuzimanju koji se ovdje krši (između još nekoliko) je jedan od temeljnih zaštitinih mehanizama i njegovim kršenjem svaka ideja dioničarstva u potpunoti gubi smisao. Naše tržište je mlado, nema prevelike sudske prakse i mnogi se ne snalaze i ne znaju koliko je zapravo bitno ovo pitanje. U LRH ima oko 5 mil eura inozemnih ulaganja, tj dionica koje su u vlasništvu dioničara iz zemalja EU. Zar mislite da je to njihovo jedino ulaganje u RH. Šteta koju ćemo svi pretrpjeti ako budu "prevareni" je puno veća nego ona direktna koju ćemo pretrpiti mi kao dioničari. Jedan dio njih će sigurno zaključiti da je bolje novce odnjeti iz HR, a mi mali dioničari razmislit ćemo ima li smisla da nas šišaju kao ovce. Zato pokušajmo to objasniti svima koje žele ili ne žele to čuti. Za početak!! Ako netko pomisli da mi ne vjerujemo da ovo možemo izboriti to će iskoristiti.

Dražene, malodušnost je jedno a realnost drugo…forgive me but this is the way I see things.
Ja sam uz tebe 100% (to uostalom sam ti poakzao na pomoći koju nudim i koju sam pružio).
Stvari će jako brzo biti na čistac…
P.S.
Kada gledam kako se sve uništava u "Interesu EU" strah me je pomoći te iste EU…ali dobro idemo dalje.
P.S. II
Nije li baš Sanader primjer da ako se pomgne EU onda ništa nije problem? To znači da Ostoja može direktno nazvati te imaoce iz EU i dati im direktno 6k Kn a nama ostalima ZNA SE!


svaka čast fanky

funky kolega, funky.
😉

a kaj da velim

Ne daj se fenki!
I ljudi iz EU (dobro se čuje!) su sa vama! [proud]

Sve ok… I meni je malo blesavo tužakati se Delegaciji EU i kad me žuljaju cipele, malo me je čak i sramota. EU da ili ne je više stvar političkih gledišta, ali ja sam za "DA" u poštivanju zakona i pravila igre, pa čak i onda kad mi to baš osobno ne odgovara, jer u protivnom dugoročno više gubim(o)

drago mi je da i "Kupnja" ima slične stavove 🙂

Do 20.09. bit će ovdje još puno pozitivnih stvari za nas male.
Ostoja neće reskirati svoje glasove u LRH zbog par mil €.Mislite da želi nove sudove?Mislite da želi
ponovnu blokadu imovine LRH do kraja rješenja tih istih sudova?Tko bi dao lovu i investirao u LRH
da se i dalje vode sporovi?NITKO , a to se i vidi po tome koliko LRH ima kredita.
Ostoja traži partnere za LRH – to je činjenica
Zavlači sa ponudom do krajnjih granica – to je činjenica
Manipulira koliko got mu dozvoljavaju – to je činjenica
Reskirat će da mu mali dioničari sruše odluku skupštine LRH – e to neće ni pod koju cijenu

Daj mi bože mira da se ne sekiram zbog stvari koje ne mogu promijeniti,daj mi snage da promjenim stvari koje mogu promijeniti, daj mi mudrosti da uspijem prepoznati te dvije stvari. [color=black][/color]


Do 20.09. bit će ovdje još puno pozitivnih stvari za nas male.
Ostoja neće reskirati svoje glasove u LRH zbog par mil €.Mislite da želi nove sudove?Mislite da želi
ponovnu blokadu imovine LRH do kraja rješenja tih istih sudova?Tko bi dao lovu i investirao u LRH
da se i dalje vode sporovi?NITKO , a to se i vidi po tome koliko LRH ima kredita.
Ostoja traži partnere za LRH – to je činjenica
Zavlači sa ponudom do krajnjih granica – to je činjenica
Manipulira koliko got mu dozvoljavaju – to je činjenica
Reskirat će da mu mali dioničari sruše odluku skupštine LRH – e to neće ni pod koju cijenu
[/b]
USKORO ĆEMO VIDJETI KOLIKI JE KOCKAR ALI I KAKAV JE BLEFER
ČEKALI SMO DO SADA PA ĆEMO IZDRŽAT JOŠ MALO
NIJE LI VEĆ ISTEKAO ROK HANFI OD 14 DANA !?

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Je, rok je istekao..

Hanfa je sigurno zatražila dodatne podatke

to može prolongirati rok

New Report

Close