LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Obustava je mjera zaštite malih dioničara, budući da se mi borimo da se objavi sporazum, a preuzimanje obavi po cijeni koja proizlazi iz nagodbe tj da istu utvrdi Hanfa rješenjem što bi trebalo biti više od trenutne cijene na burzi. Lako je za nas koji čitamo postove na forumu, postoje dioničari koji dionice imaju još od pretvorbe i nisu baš informirani. Bilo bi logično da Hanfa zaustavi trgovanje dok svi ne dobiju potpune informacije (objava sporazuma, ponuda Opatije itd)

slažem se kolega, ali Kosor kaže da pravna država funkcionira …. reforma pravosuđa (koliko puta sam to čuo) … treba ići na tužbu i zaračunat kamate, jel se kamate računaju od dana rješanja hanfe ili pravomoćne presude ?
[/quote]

kamate idu od nastanka obaveze!!! Ne slažu se tu baš ni pravnici ali u par slučajeva dosuđeno je tako i isplaćeno

da pravna država funkcionira onda se o tome ne bi uopće pričalo. primjer ti je uplitanje vojske u politiku. dok su vojna lica sve živo komentirala pričalo se o potrebi neuplitanja vojske u politiku, a sad kad se stvarno više ne miješaju o tome se ne priča. imali smo tri mandata ministre pravosuđa iz zadra (SDP i HDZ) a nitko nije procesuirao rena sinovčića. a nije baš zadar velik ko NY pa da se ne zna ko se čime bavi


da pravna država funkcionira onda se o tome ne bi uopće pričalo. primjer ti je uplitanje vojske u politiku. dok su vojna lica sve živo komentirala pričalo se o potrebi neuplitanja vojske u politiku, a sad kad se stvarno više ne miješaju o tome se ne priča. imali smo tri mandata ministre pravosuđa iz zadra (SDP i HDZ) a nitko nije procesuirao rena sinovčića. a nije baš zadar velik ko NY pa da se ne zna ko se čime bavi

Dečki (i cure)
sa svime što ste rekli se slažem…ali…
Ajmo se fokusirati na LRH a situaciju "oko" te "politiku" i "sudstvo" kao teme spominjati samo u kontekstu ovog ovdje što nas zbližava.
Ajmo mi nekako postići svoj mali cilj (ako je to ikako moguće) a ostalo za sada pustimo kako je i gdje je jer nemremo na 3 bojišta imajući u vidu omjer na bojišnici.
Lp svim imaocima LRH
Funky




Obustava je mjera zaštite malih dioničara, budući da se mi borimo da se objavi sporazum, a preuzimanje obavi po cijeni koja proizlazi iz nagodbe tj da istu utvrdi Hanfa rješenjem što bi trebalo biti više od trenutne cijene na burzi. Lako je za nas koji čitamo postove na forumu, postoje dioničari koji dionice imaju još od pretvorbe i nisu baš informirani. Bilo bi logično da Hanfa zaustavi trgovanje dok svi ne dobiju potpune informacije (objava sporazuma, ponuda Opatije itd)

slažem se kolega, ali Kosor kaže da pravna država funkcionira …. reforma pravosuđa (koliko puta sam to čuo) … treba ići na tužbu i zaračunat kamate, jel se kamate računaju od dana rješanja hanfe ili pravomoćne presude ?
[/quote]

kamate idu od nastanka obaveze!!! Ne slažu se tu baš ni pravnici ali u par slučajeva dosuđeno je tako i isplaćeno
[/quote]

Pazi Drazene, to ovisno o tome u kojem si trenutku bio vlasnik dionica.

Ukoliko dionicu kupiš recimo sada, to ti kamata ne bi pripadala, ali ukoliko si bio dioničar recimo početkom listopada 2007.g. to bi ti mogla pripasti kamata od tog datuma.

U svakom slučaju imaš pravo na isplatu iznosa po kojoj je ponuda morala ići, bez obzira kad si postao dioničar, sve dok obveza postoji i ako si vlasnik dionice. Za Opatiju je to 6.263.

Ali ovo pitanje u praksi još nije dovoljno razjašnjeno, iako su neki (jedan) sud z.z. kamatu priznao i ista je isplaćena.

A taman sam se pitao gdje je nestao onaj pajdo s 59 komada…kao, kupio bi, al’ mu se ne da.
[lol]
Da nije i onih 150 na asku njegovo?
[huh]


Pazi Drazene, to ovisno o tome u kojem si trenutku bio vlasnik dionica.

Ukoliko dionicu kupiš recimo sada, to ti kamata ne bi pripadala, ali ukoliko si bio dioničar recimo početkom listopada 2007.g. to bi ti mogla pripasti kamata od tog datuma.

U svakom slučaju imaš pravo na isplatu iznosa po kojoj je ponuda morala ići, bez obzira kad si postao dioničar, sve dok obveza postoji i ako si vlasnik dionice. Za Opatiju je to 6.263.

Ali ovo pitanje u praksi još nije dovoljno razjašnjeno, iako su neki (jedan) sud z.z. kamatu priznao i ista je isplaćena.

Točno, hvala na dopuni.

kad završavaju sjednice hanfe





Obustava je mjera zaštite malih dioničara, budući da se mi borimo da se objavi sporazum, a preuzimanje obavi po cijeni koja proizlazi iz nagodbe tj da istu utvrdi Hanfa rješenjem što bi trebalo biti više od trenutne cijene na burzi. Lako je za nas koji čitamo postove na forumu, postoje dioničari koji dionice imaju još od pretvorbe i nisu baš informirani. Bilo bi logično da Hanfa zaustavi trgovanje dok svi ne dobiju potpune informacije (objava sporazuma, ponuda Opatije itd)

slažem se kolega, ali Kosor kaže da pravna država funkcionira …. reforma pravosuđa (koliko puta sam to čuo) … treba ići na tužbu i zaračunat kamate, jel se kamate računaju od dana rješanja hanfe ili pravomoćne presude ?
[/quote]

kamate idu od nastanka obaveze!!! Ne slažu se tu baš ni pravnici ali u par slučajeva dosuđeno je tako i isplaćeno
[/quote]

Pazi Drazene, to ovisno o tome u kojem si trenutku bio vlasnik dionica.

Ukoliko dionicu kupiš recimo sada, to ti kamata ne bi pripadala, ali ukoliko si bio dioničar recimo početkom listopada 2007.g. to bi ti mogla pripasti kamata od tog datuma.

U svakom slučaju imaš pravo na isplatu iznosa po kojoj je ponuda morala ići, bez obzira kad si postao dioničar, sve dok obveza postoji i ako si vlasnik dionice. Za Opatiju je to 6.263.

Ali ovo pitanje u praksi još nije dovoljno razjašnjeno, iako su neki (jedan) sud z.z. kamatu priznao i ista je isplaćena.

[/quote]





Obustava je mjera zaštite malih dioničara, budući da se mi borimo da se objavi sporazum, a preuzimanje obavi po cijeni koja proizlazi iz nagodbe tj da istu utvrdi Hanfa rješenjem što bi trebalo biti više od trenutne cijene na burzi. Lako je za nas koji čitamo postove na forumu, postoje dioničari koji dionice imaju još od pretvorbe i nisu baš informirani. Bilo bi logično da Hanfa zaustavi trgovanje dok svi ne dobiju potpune informacije (objava sporazuma, ponuda Opatije itd)

slažem se kolega, ali Kosor kaže da pravna država funkcionira …. reforma pravosuđa (koliko puta sam to čuo) … treba ići na tužbu i zaračunat kamate, jel se kamate računaju od dana rješanja hanfe ili pravomoćne presude ?
[/quote]

kamate idu od nastanka obaveze!!! Ne slažu se tu baš ni pravnici ali u par slučajeva dosuđeno je tako i isplaćeno
[/quote]

Pazi Drazene, to ovisno o tome u kojem si trenutku bio vlasnik dionica.

Ukoliko dionicu kupiš recimo sada, to ti kamata ne bi pripadala, ali ukoliko si bio dioničar recimo početkom listopada 2007.g. to bi ti mogla pripasti kamata od tog datuma.

U svakom slučaju imaš pravo na isplatu iznosa po kojoj je ponuda morala ići, bez obzira kad si postao dioničar, sve dok obveza postoji i ako si vlasnik dionice. Za Opatiju je to 6.263.

Ali ovo pitanje u praksi još nije dovoljno razjašnjeno, iako su neki (jedan) sud z.z. kamatu priznao i ista je isplaćena.

[/quote]

"Ukoliko dionicu kupiš recimo sada, to ti kamata ne bi pripadala, ali ukoliko si bio dioničar recimo početkom listopada 2007.g. to bi ti mogla pripasti kamata od tog datuma. "

Kada je onda taj fatalni dan D za početak perioda prijepisa kamata? Što (koji događaj) je relevantan tj. determinira taj famozni dan?

Stvarno ne kuzim…

Hvala,
Fun-ky!

jel ima tko kakva iskustva sa tužbama tog tipa ? … jer mislim da tu nema puno filozofije, sve j eprosto ko pasulj

Cookie Monster

Priča je malo duža, ne da mi se baš naširoka pisat.

Ali ukratko. Ako preuzimatelj ne objavi ponudu u rokvima svaki dioničatr ima pravo na podnošenje tužbe na zaključenje ugovora pod uvjetima pod kojima je morala biti objavljena ponuda.

Recimo da je uvjet pod kojima je morala biti objavljena ponuda i rok u kojem su morali biti isplaćeni dioničari.

I sud tu uzme dan kad je prema redovnom tijeku stvari (da je preuzimatelj postupao u skladu sa zakonom) dioničar koji je prihvatio ponudi bio isplaćen.

Onda dakle uzmeš zakon, računaš malo rokove, računaš dan isteka ponude, uzmeš odvjetnika koji će znati postaviti tužbeni zahtjev i možda ti sud dosudi kamatu.

Zašto listopada? Recimo da sam malo računa, pa iz opreza, zatažio kamatu od malo kasnijeg datuma.

Da se razumimo stvari nije baš tako jednostavna, trebao bi još toga napisat, a kako sam rekao stvar još nije u cijelosti razjašnjena u praksi.

Ni ja, iako mi je u slučajevima koje sam vodio i vodim bila dosuđena, te je zahtjevam i dalje nisam 100 % siguran. Nažalost to su jedini slučajevi u kojima je i dosuđena kamata tako da …

što se mene tiče, kao člana udruge, možemo tužiti sho/opatiju, te u slučaju (a trebali bi…) dobivanja te tužbe neka odvjetnik kao fee zadrži zateznu kamatu, a neka snho/opatija nama isplati 6.000 kn po dionici. obzirom da nisu mali novci u pitanju mislim da bi nam to garantiralo vrhunske odvjetnike u procesu…zatezna za pune tri godine iznosi 17%*3=51%…

www.lociraj-popust.com


što se mene tiče, kao člana udruge, možemo tužiti sho/opatiju, te u slučaju (a trebali bi…) dobivanja te tužbe neka odvjetnik kao fee zadrži zateznu kamatu, a neka snho/opatija nama isplati 6.000 kn po dionici. obzirom da nisu mali novci u pitanju mislim da bi nam to garantiralo vrhunske odvjetnike u procesu…zatezna za pune tri godine iznosi 17%*3=51%…

Nije 17% nego 14% ili 15%

New Report

Close