LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

To stoji, no mi sada pričamo o iznosu ponude za lrh. A ovo čišćenje do 240kn navodi me na misao da je hanfa "prihvatila" nisku ponudu.

Zanimljivo da imamo dva potpuno oprečna mišljenja o ovom dizanju cijene SNHO zadnjih dana i tjedana.
Ovo je napisao kolega Sokolić na temi LRH:

"….Ako sn holding bude morao dati visoku ponudu za lrh i tada će morati pumpati vrijednost dionica snho koje će možda morati dati banci kao kolateral. Ovdje stvari dobro stoje…"

Ja sam, ipak, skloniji tome, da se složim sa ovakvim mišljenjem…..


To stoji, no mi sada pričamo o iznosu ponude za lrh. A ovo čišćenje do 240kn navodi me na misao da je hanfa "prihvatila" nisku ponudu.

Zanimljivo da imamo dva potpuno oprečna mišljenja o ovom dizanju cijene SNHO zadnjih dana i tjedana.
Ovo je napisao kolega Sokolić na temi LRH:

"….Ako sn holding bude morao dati visoku ponudu za lrh i tada će morati pumpati vrijednost dionica snho koje će možda morati dati banci kao kolateral. Ovdje stvari dobro stoje…"

Ja sam, ipak, skloniji tome, da se složim sa ovakvim mišljenjem…..
[/quote]
Iako mi je logika struka moram priznati da te bas ne razumijem. Ako moze malo jos obrazlozenja.
Hvala.
8(



To stoji, no mi sada pričamo o iznosu ponude za lrh. A ovo čišćenje do 240kn navodi me na misao da je hanfa "prihvatila" nisku ponudu.

Zanimljivo da imamo dva potpuno oprečna mišljenja o ovom dizanju cijene SNHO zadnjih dana i tjedana.
Ovo je napisao kolega Sokolić na temi LRH:

"….Ako sn holding bude morao dati visoku ponudu za lrh i tada će morati pumpati vrijednost dionica snho koje će možda morati dati banci kao kolateral. Ovdje stvari dobro stoje…"

Ja sam, ipak, skloniji tome, da se složim sa ovakvim mišljenjem…..
[/quote]
Iako mi je logika struka moram priznati da te bas ne razumijem. Ako moze malo jos obrazlozenja.
Hvala.
8(
[/quote]

Vjerovatno se slaže s teorijom pod b)
a) ako sn holding mora dati nisku ponudu sn holding će rasti jer za malo para dobiva veliku vrijednost
b) ako sn holding mora dati visoku ponudu sn holding će rasti jer će morati dignuti kredit a u tom slučaju će pokušati napumpati vrijednost dionice jer će ih vjerovatno koristiti kao kolateral

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

previše špekulacija…nadam se da će hanfa zaštititi dioničare i obustaviti trgovinu lrh

Ja sam ima plan zaradit na lrh i onda se prebacit u druge dionice prije nego tržište krene, a kako mi se čini tržište kreće a ja se zakopao u lrh. Nije mi prvi put da postajem dugoročni prisilno

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table




To stoji, no mi sada pričamo o iznosu ponude za lrh. A ovo čišćenje do 240kn navodi me na misao da je hanfa "prihvatila" nisku ponudu.

Zanimljivo da imamo dva potpuno oprečna mišljenja o ovom dizanju cijene SNHO zadnjih dana i tjedana.
Ovo je napisao kolega Sokolić na temi LRH:

"….Ako sn holding bude morao dati visoku ponudu za lrh i tada će morati pumpati vrijednost dionica snho koje će možda morati dati banci kao kolateral. Ovdje stvari dobro stoje…"

Ja sam, ipak, skloniji tome, da se složim sa ovakvim mišljenjem…..
[/quote]
Iako mi je logika struka moram priznati da te bas ne razumijem. Ako moze malo jos obrazlozenja.
Hvala.
8(
[/quote]

Vjerovatno se slaže s teorijom pod b)
a) ako sn holding mora dati nisku ponudu sn holding će rasti jer za malo para dobiva veliku vrijednost
b) ako sn holding mora dati visoku ponudu sn holding će rasti jer će morati dignuti kredit a u tom slučaju će pokušati napumpati vrijednost dionice jer će ih vjerovatno koristiti kao kolateral

[/quote]
Sokole,
Dakle u oba slučaja SNHO raste…bez obzira na LRH…jel to bio sukus izjave?
Ako je onda mislim da je malo promašena grupa ovo je LRH …
Lp,
Funky


previše špekulacija…nadam se da će hanfa zaštititi dioničare i obustaviti trgovinu lrh

Kakva korist od obustave kad je cijena zabetonirana ostojinom ponudom?

Obustava je mjera zaštite malih dioničara, budući da se mi borimo da se objavi sporazum, a preuzimanje obavi po cijeni koja proizlazi iz nagodbe tj da istu utvrdi Hanfa rješenjem što bi trebalo biti više od trenutne cijene na burzi. Lako je za nas koji čitamo postove na forumu, postoje dioničari koji dionice imaju još od pretvorbe i nisu baš informirani. Bilo bi logično da Hanfa zaustavi trgovanje dok svi ne dobiju potpune informacije (objava sporazuma, ponuda Opatije itd)


ako se gleda stanje sn mi smo banana
kod njih se kupnja povećava a kod nas smanjuje

Malo je Off topic ali ajde da se nadovežem još jednom:

Evo nakon jučerašnje "skoro blokade" danas ujutro niti 1 kn prometa (10:15).
Da li još uvijek misliš da je tako velik interes ili da je vrijednost porasla?
😉
P.S.
Žalim one koji su kupili jučer SNHO (ako ima takvih)
P.S. II
sorry još jednom za Off topic na SNHO

Hajde Ante Nemoj Foliranta Amnestirati od visoke ponude

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table


Hajde Ante Nemoj Foliranta Amnestirati od visoke ponude

[lol]
[thumbsup]


Obustava je mjera zaštite malih dioničara, budući da se mi borimo da se objavi sporazum, a preuzimanje obavi po cijeni koja proizlazi iz nagodbe tj da istu utvrdi Hanfa rješenjem što bi trebalo biti više od trenutne cijene na burzi. Lako je za nas koji čitamo postove na forumu, postoje dioničari koji dionice imaju još od pretvorbe i nisu baš informirani. Bilo bi logično da Hanfa zaustavi trgovanje dok svi ne dobiju potpune informacije (objava sporazuma, ponuda Opatije itd)

slažem se kolega, ali Kosor kaže da pravna država funkcionira …. reforma pravosuđa (koliko puta sam to čuo) … treba ići na tužbu i zaračunat kamate, jel se kamate računaju od dana rješanja hanfe ili pravomoćne presude ?

Cookie Monster

New Report

Close