LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ajde sad mali dioničari iz tog kraja, ako znate nekog od vijećnika Grada Opatije ili ostalih opčinskih vijeća objasnite im šta rade…

Razgovarao sam sa nekim osobama iz tog kruga iz M Drage ali njih nije uopće briga ni o zakonu ni o malim dioničarima. Gledaju samo interes Općine.
Općina je dio državnih institucije. Ako je nešto državno to znači da se mogu ponašati kako oni žele. Državno je iznad privatnog vlasništva.
Zanimljivo je da se i HDZovci ponašaju kao da su u socijalizmu kad je to njima u interesu.

Zna se kakav je stav u Hrvata prema osobama koji ulažu u dionice tako da ni ti načelnici, zamjenici načelnika ili općinski vjećnici ne razmišljaju ništa drukčije. Iako je to većinom obrazovaniji dio populacije ali se sa razmišljanjima ne razlikuju od ostatka stanovništva.

[/quote]

Ma pisao sam već o razmišljanju o nama investitorima, ali mali dioničari iz njihovih općina njih 600 su dioničari koji su dionice uglabnom kupili prilikom pretvorbe 90tih, imaju po par komada, neće ni tužiti jer im se ne isplati pokretati parnicu za 5 dionica ( i manje ). Interes općina i Opatije da zadrže 25%+1 a da ih to ne košta. Za male dioničare koji žele to ostati dugoročno to je također dobro jer ipak daje nekakvu protutežu SN holdingu. Bit je u tome da su priće o bankrotu općine bajke za malu djecu. Zna se tko je to zakuvao i tko bi kad bi i došlo do masovnih tužbi i ovrha to morao riješavati. No kako je izjavljeno sve bi takove eventualne troškove sad preuzeo SN holding, što bi zapravo za Opatiju moglo značiti da sad jednostavno pozove male dioničare na sudsku nagodbu i ispostavi račun SN holdingu. Ovako se dovode u situaciju da ih netko ponovo tuži ili preispituje zakonitost ove egzibicije "dam ti – daš mi" pa da ponovo budu u problemima. Opatija i Grad nisu se na ništa obvezali ni HFP-u ni Vladi tako da bi bilo pametno da malo sjednu sa nekim pravnicima i provjere koja je za njih najpametnija opcija a ne da se daju "lobirati" (slika iz prethodnog postaje vrlo zanimljiva 🙂 )


Granić u društvu "poznatih" …

http://i54.tinypic.com/i4rexw.jpg

Da ne bude poslije nisam znao!

Izvor Američka liga lobista:
http://www.alldc.org/press/intlconfpics.cfm

nekda se baš i nije pametno javno slikati i hvaliti….



Granić u društvu "poznatih" …

http://i54.tinypic.com/i4rexw.jpg

Da ne bude poslije nisam znao!

Izvor Američka liga lobista:
http://www.alldc.org/press/intlconfpics.cfm

nekda se baš i nije pametno javno slikati i hvaliti….
[/quote]

bravo majstore
[thumbsup]

nakon sto su ga vec jednom sklepetali u tamburu nas doktor/diplomat/lobist ne posustaje…

mozda bi sada cijela prica mogla postati zanimljiva medijima. znam da je vec mali clanak izasao u poslovnom, al ova slika jednostavno vapi za objavljivanjem na naslovnici [proud]

drazene, udaraj….

buksa

"Day after yesterday"

Možda je ovo najbolje staviti ovdje, ali se tiče svih nas "MALIH". Nema previše o našim problemima u članku, ali naslov je vrhunska slika naših problema!

‘Tretiranje manjinskih dioničara je rak rana hrvatskog gospodarstva’

Mjesečne analize Wall Streeta u stranim medijima uglavnom kažu kako je kolovoz bio ‘brutalan’ (riječ je, podsjetimo, o najslabijem kolovozu od 2001. godine), ali da to nije ništa naspram onoga što ulagače čeka u rujnu. Kako se stanje na svjetskim tržištima gotovo redovito preslikava i na domaće, za očekivati je da se ni ulagači na Zagrebačkoj burzi nemaju čemu pretjerano veseliti.
http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Tretiranje-manjinskih-dionicara-je-rak-rana-hrvatskog-gospodarstva

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

Poštovani kolega,
Kao što i piše u članku, Dujmić je tražio konsenzus vladajućih i opozicije. Od vjećnika nećemo ništa saznati, svojevremeno sam se dopisivao i s Muzurom po pitanju LRH, i on je tražio rješenje izbjegavanja davanja javne ponude. Od njih nećemo ništa polučit. Eventualno mogu tražit prijem kod Dujmića, on je po tom pitanju sigurno raspoloživ.
Pozdrav

Kamelija, simbol Opatije!

evo, ne budi lijen….poslao sam mail svim redakcijama dnevnih tiskovina i vodecim portalima…bas me zanima hoce li tko ista objaviti o nasem "ocenaseku"….

lp svima

buksa

"Day after yesterday"

fanky jesi videl kak ljudi znaju
a ja i ti ko riba na suvom

Očito je procurila vijest o Ostojinoj mršavoj ponudi za LRH, a zato SNHO poletio u vasionu.

Kune nisu problem, kuna nema


evo, ne budi lijen….poslao sam mail svim redakcijama dnevnih tiskovina i vodecim portalima…bas me zanima hoce li tko ista objaviti o nasem "ocenaseku"….

lp svima

buksa

Mislim da bez gostovanja u prime time terminu na telki nista od ovoga, a to mislim da je nemoguce.

Osim ako skupimo pare tu na forumu i uplatimo Culjkusi na tekuci jer tako to nazalost ide sa gostovanjima na dalekovidnici.

[bye]


fanky jesi videl kak ljudi znaju
a ja i ti ko riba na suvom

Ok.
Ali zasto niste kupili SNHO?
Ja u toj vrijednosnici ne vidim ništa dobroga osim LRH a što će Ostoja s time napraviti vidjet ćemo…

LRH ima vrijednost a SNHO samo dok ima LRH a pored toga to što je Ostoja jedini "bitniji" dioničar daje dodatni rizik ovom vrijednosnom papiru.
Lp,
Funky



fanky jesi videl kak ljudi znaju
a ja i ti ko riba na suvom

Ok.
Ali zasto niste kupili SNHO?
Ja u toj vrijednosnici ne vidim ništa dobroga osim LRH a što će Ostoja s time napraviti vidjet ćemo…

LRH ima vrijednost a SNHO samo dok ima LRH a pored toga to što je Ostoja jedini "bitniji" dioničar daje dodatni rizik ovom vrijednosnom papiru.
Lp,
Funky
[/quote]

To stoji, no mi sada pričamo o iznosu ponude za lrh. A ovo čišćenje do 240kn navodi me na misao da je hanfa "prihvatila" nisku ponudu.

Ne može hanfa prihvatiti ponudu u visini prosjeka ako ne utvrdi cijenu stjecanja. Tipujem nekako da će u najgorem slučaju zaključiti da je cijena stjecanja neutvrdiva i tražiti ponudu po nominali.
U najboljem slučaju će uzeti u obzir dosadašnje izjave ostoje, hfp-a, vlade i drugih o tome koliki se dug prebija ovom nagodbom.
Čišćenje na snho vjerojatno ima veze sa skupštinom sn holdinga koja je održana jučer.

New Report

Close