LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


strpljen spašen, uskoro ćemo vidjeti što HANFA kaže, a onda ako je potrebno možemo početi sudski istjerivati pravdu

Apsolutno se ne slažem!
Mislim da je "opcija sud" najgore rješenje za nas male….Treba sve uraditi da do toga ne dođe!

Pa zar mislite da kolega Dražen sve ovo radi da bi lakše digao sudsku tužbu????


a kaj ako ne podnese ponudu
niš bude platio prekršaj 20000kuna
što je to za njega

Netočno.
Uz kaznu nema nikakvih upravljačkih prava.Dakle dionice mu u tom slučaju ništa ne vrede.
Dati će on javnu ponudu sukladno rješenju Hanfe.Ne brinite.
Pozdrav



http://www.zse.hr/default.aspx?id=31723

Obveza je nastal 23.7. i rok je bio 30 dana što ispada 22.8. Za pretpostaviti da je ponuda podnešena HANFA-i i pije tog roka što znaći da se nalazimo u periodu kada HANFA o istoj odlučuje (14 dana)

Sve ovo je krajnje netransparentno i priznajem mutno.
Sjetite se PLIVE sve je bilo javno i glasno…a sad ovo … kao da je to plan Barbarossa a ne javna ponuda!

Što se to ne bi moralo objaviti p amakr i ne bilo/bilo odobreno od strane HANFE?

[/quote]
dali hanfa mora ili može objaviti ponudu snho za lrh prije nego donese svoju odluku?

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


čitam ove komentarčiće i dođe mi za puknut od smjeha [lol]
vi ste oštećeni, jer neće dobit 6000 kn po dionici nego 2300 i očekujete da vas narod koji je gladan kruha i koji je osto bez posla podrži??
i još tu mašete nekim štasburom i hagom pa če se vlada i darko usrat zbog toga i dat vam 6000? [lol]
a najbolja je "udruga malih dioničara" s rokom trajanja do javne ponude?!? [lol]


vi ste kolega još jedan u nizu onih koji se nikada na sudu nisu izborili za svoje pravo, a kad se nešto desi protiv vaših uvjerenja, za to se niste spremni izboriti.
Na Ostoju se u ovom slučaju odnose nekakvi zakoni koji su u ovoj državi doneseni.Ako ih ova država neće poštivati ima tko će umjesto nje to napraviti.Ako su se Romi iz Čakovca uspjeli izboriti za svoju
pravdu pred Strazburom, zašto to ne bismo uspjeli i mi?
I zbog toga se nitko ne treba USR.. kak Vi pišete.
Što se tiče udruge, ona je osnovana sa određenim ciljem.Kad se cilj ostvari odlučit će se o daljnjem postojanju.

Daj mi bože mira da se ne sekiram zbog stvari koje ne mogu promijeniti,daj mi snage da promjenim stvari koje mogu promijeniti, daj mi mudrosti da uspijem prepoznati te dvije stvari. [color=black][/color]

@onima, koji se smješe, kad se spominje Strasbourg
Ljudi, kad bi samo znali, koliko su već platile određene države zbog tužbi u Strasbourgu…
Puno pozdrava iz EU.
M.

Prvo kao i do sada dajem potpunu pordšku kolegi Draženu, kao što i sam zna, drugo, bojim se da je sve ovo uzaludno "lajanje na mjesec" jer svi jako dobro znamo kako ova država funkcionira i treće, što prije stvari budu jasne, pa iako budu negativne, prije ćemo moći započeti, a što je još i važnije završiti sa sudskim istjerivanjem pravde.

Žalosno je da ćemo vjerojatno završiti na europskom sudu pravde, ali nema veze, kamate idu… možda pod stare dane budem imao osiguranu mirovinu i bez mirovinskog fonda 🙂 🙂 🙂



strpljen spašen, uskoro ćemo vidjeti što HANFA kaže, a onda ako je potrebno možemo početi sudski istjerivati pravdu

Apsolutno se ne slažem!
Mislim da je "opcija sud" najgore rješenje za nas male….Treba sve uraditi da do toga ne dođe!

Pa zar mislite da kolega Dražen sve ovo radi da bi lakše digao sudsku tužbu????
[/quote]

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

kako je već negdje spomenuto, ako dođe do tužbe ona bi mogla iznositi i preko HRK 100 mil…što pretpostavljam da bi nam moglo osigurati vrhunske odvjetnike…:)

www.lociraj-popust.com

Libunija net..

Vaš link

Nekima sam do sada odgovorio na neka pitanja mailom ili na PM ali evo mogu i javno. Cilj i motiv za pokretanje Udruge proizašao je iz "piskaranja" na ovom forumu, a sa željom da pokušam nešto napraviti da zaštitim svoja prava i prava ostalih malih dioničara. Ovo što sam ja do sada poduzeo zahtjevalo je samo malo vremena i energije, a ukoliko isto barem malo "pomakne" stvari u našu korist nešto sam postigao.

Udruga ima smisla i nakon završetka preuzimanja od SNHO budući da u LRH ima preko 1800 dioničara od kojih 86% ima manje od 25 dionica dionica (što je a nekakav maksimalni iznos paketa iz privatizacije) a čak 700 ih ima 5 i manje dionica što je 38% od broja dioničara. Vjerujem da jedan veliki dio njih neće u ponudi bez obzira na cijenu, a pogotovo ako ista bude niska, prodati svoje dionice. Hoće li se Udruga održati najviše ovisi baš o podršci tih najmanjih dioničara do kojih još nismo ni stigli i koji nas polako pronalaze nakon ovih tekstova u medijima.

O tužbama kada za to dođe na red, no Udruga ne može i nije tu da pokreće tužbe, nego dioničari pojedinaćno ili skupno, a Udruga će im u tome pomoći. Za sada smo naše djelovanje usmjerili na medije i institucije, te promociju Udruge jer mislim da smo jači ako nas više ima.

Za dioničare LRH koji to žele ostati i nakon preuzimanja bio bi veliki uspjeh da imaju svog predstavnika u NO ili da barem zajednički nastupaju na Skupštinama LRH putem Udruge.

Za osnovati Udrugu dovoljna su 3 potpisa i taksa od 70kn, a da bi ista zaživjela i "možda" nešto postigla treba još "lajati".

Za sada, se nadam da smo svojim "lajanjem" nekog i probudili.


Nekima sam do sada odgovorio na neka pitanja mailom ili na PM ali evo mogu i javno. Cilj i motiv za pokretanje Udruge proizašao je iz "piskaranja" na ovom forumu, a sa željom da pokušam nešto napraviti da zaštitim svoja prava i prava ostalih malih dioničara. Ovo što sam ja do sada poduzeo zahtjevalo je samo malo vremena i energije, a ukoliko isto barem malo "pomakne" stvari u našu korist nešto sam postigao.

Udruga ima smisla i nakon završetka preuzimanja od SNHO budući da u LRH ima preko 1800 dioničara od kojih 86% ima manje od 25 dionica dionica (što je a nekakav maksimalni iznos paketa iz privatizacije) a čak 700 ih ima 5 i manje dionica što je 38% od broja dioničara. Vjerujem da jedan veliki dio njih neće u ponudi bez obzira na cijenu, a pogotovo ako ista bude niska, prodati svoje dionice. Hoće li se Udruga održati najviše ovisi baš o podršci tih najmanjih dioničara do kojih još nismo ni stigli i koji nas polako pronalaze nakon ovih tekstova u medijima.

O tužbama kada za to dođe na red, no Udruga ne može i nije tu da pokreće tužbe, nego dioničari pojedinaćno ili skupno, a Udruga će im u tome pomoći. Za sada smo naše djelovanje usmjerili na medije i institucije, te promociju Udruge jer mislim da smo jači ako nas više ima.

Za dioničare LRH koji to žele ostati i nakon preuzimanja bio bi veliki uspjeh da imaju svog predstavnika u NO ili da barem zajednički nastupaju na Skupštinama LRH putem Udruge.

Za osnovati Udrugu dovoljna su 3 potpisa i taksa od 70kn, a da bi ista zaživjela i "možda" nešto postigla treba još "lajati".

Za sada, se nadam da smo svojim "lajanjem" nekog i probudili.

Hvala Dražene.

Pametnima dosta!

Moj drazenni,
Zaista si puno napravio i dao sve od sebe, ali nisam siguran u uspjeh pravde. U ovoj zemlji, pravde jednostavno nema, sve što se obeća ne izvrši se, a zemljom vlada korupcija, krađa i bezvlađe! Hebe se živo gradu za obvezu, njima je samo do toga da uvale svoju guzicu na što bolju poziciju i strpaju sebi u džep što više naknada. Gradonačelnik će ući u NO, a obveza, ionako nije nikad ni razmišljao u njoj. Mali dioničari, pa oni umiru od smijeha kad se to spomene, a znaš zašto? Pa nitko od njih nema dionice tvrtke kojoj želi vladati, a ako ima, radi se tek o desetak ili manje komada. U tome je problem, oni su samo paraziti, koji su na svoje pozicije došli bez ijedne uložene kune, uvlačeći se u stranačke guzice, kojima su poslije pozicije vraćali zapošljavanjem podobnih nećaka i sinova! Moramo se svi zajedno otrijezniti i povući novce sa tržišta koje nema šansu zaživjeti, upravo zbog ovakvih i sličnih slučajeva! Mnogi su to već napravili bez obzira na gubitke i više se nikad neće vratiti!

Danas sam negdje pročitao jedan od najvećih bisera vladajućih, a u ovom silnom njihovom glupiranju ga ne mogu pronaći. Mislim da ga je rekao, a tko, nego glup i gluplji Šuker. Kaže: Kako će prodavati tvrtke koje su u državnom vlasništvu po ovim niskim cijenama, pa to su državne tvrtke, znači narodne, od Hrvatskih građana!!!
Vidiš, opet nitko ne spominje male dioničare, stvarne vlasnike i suvlasnike! Njemu su građani vlasnici!? Pa hebote, ima li Hrvatskom kretenizmu kraja?
Ne razumijem, kako mu nije jasno, da su tvrtke u državnom vlasništvu najveći generatori gubitka i dugova. Bolje bi bilo da ih poklonimo nekome, samo da nisu u vlasništvu ovakve države!!!

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire


Moj drazenni,
Zaista si puno napravio i dao sve od sebe, ali nisam siguran u uspjeh pravde. U ovoj zemlji, pravde jednostavno nema, sve što se obeća ne izvrši se, a zemljom vlada korupcija, krađa i bezvlađe! Hebe se živo gradu za obvezu, njima je samo do toga da uvale svoju guzicu na što bolju poziciju i strpaju sebi u džep što više naknada. Gradonačelnik će ući u NO, a obveza, ionako nije nikad ni razmišljao u njoj. Mali dioničari, pa oni umiru od smijeha kad se to spomene, a znaš zašto? Pa nitko od njih nema dionice tvrtke kojoj želi vladati, a ako ima, radi se tek o desetak ili manje komada. U tome je problem, oni su samo paraziti, koji su na svoje pozicije došli bez ijedne uložene kune, uvlačeći se u stranačke guzice, kojima su poslije pozicije vraćali zapošljavanjem podobnih nećaka i sinova! Moramo se svi zajedno otrijezniti i povući novce sa tržišta koje nema šansu zaživjeti, upravo zbog ovakvih i sličnih slučajeva! Mnogi su to već napravili bez obzira na gubitke i više se nikad neće vratiti!

Danas sam negdje pročitao jedan od najvećih bisera vladajućih, a u ovom silnom njihovom glupiranju ga ne mogu pronaći. Mislim da ga je rekao, a tko, nego glup i gluplji Šuker. Kaže: Kako će prodavati tvrtke koje su u državnom vlasništvu po ovim niskim cijenama, pa to su državne tvrtke, znači narodne, od Hrvatskih građana!!!
Vidiš, opet nitko ne spominje male dioničare, stvarne vlasnike i suvlasnike! Njemu su građani vlasnici!? Pa hebote, ima li Hrvatskom kretenizmu kraja?
Ne razumijem, kako mu nije jasno, da su tvrtke u državnom vlasništvu najveći generatori gubitka i dugova. Bolje bi bilo da ih poklonimo nekome, samo da nisu u vlasništvu ovakve države!!!

e moj "Smart-e", napišeš par pametnih stvari a onda nadmašiš i samog Šukija
pa nek čije su nek narodne? pitanje je samo koliko imaju poštene uprave

a kaj se LRH tiće znaj da nema predaje, neki su se "trijeznili" već i 92/93 a sad polako bi bilo dosta lopovije, i da slobodno kupi koju [thumbsup]

New Report

Close